Manuel TOGAÇ
KARYER
Pazarlama Müdürü

KARYER’den yüksek verimlilik ve kalite ile küresel çözümler

KARYER, 1978’den beri sektörde liderliğini sürdürerek, 46 yıllık deneyimiyle seri ve özel üretim ısı değiştiricileri, evaporatörler ve kondenserler üretmektedir. 48.000 m2‘lik modern tesisimizde 700 kişilik ekibimizle beraber, İstanbul ve Akhisar’dan dünya çapında 78 ülkeye hizmet vermekteyiz.Temel uzmanlık alanımız bakır boru/alüminyum finli ısı değiştiricileri olmakla birlikte, ürün portföyü ve kapasitemiz ile sektörde lider konumdayız.

İklimlendirme sektörü müşterilerimiz için pencere tipi, split tip, merkezi tip klimalar, tren, araba, kamyon, otobüs, minibüs klimaları, yat, gemi klimaları, ısı pompası bataryaları, data merkezleri, telekomünikasyon sistemleri gibi uygulama alanlarında; soğutma sektörü müşterilerimiz için endüstriyel buzdolapları, vitrin buzdolapları, şişe soğutma, buz makineleri, soğuk oda ve dondurucular, soğutma ekipmanları, yiyecek hazırlama odaları, kamyon ve konteyner soğutma gibi uygulama alanlarında; proses soğutma için kojenerasyon sistemleri, santraller, proses suyu soğutma, hava nem alıcıları, basınçlı hava  kurutucuları gibi uygulama alanlarında ürünlerimizle çözümler sunuyoruz.

Müşterilerin tercihlerinde görülen farklılaşmalar ve günümüz dünyasının getirdiği gereklilikler,üretim ve rekabet süreçlerinde yeni gelişmeleri doğurmaktadır. Bu bağlamda, tam 46 yıldır KARYER olarak, AR-GE faaliyetlerine stratejik boyutta önem veriyoruz. Firmamız, güçlü AR-GE ekibiyle, en son teknolojik gelişmeleri ve endüstriyel trendleri yakından takip ederek, müşterilerimize yenilikçi çözümleri sunmak için çalışmaktadır. Müşteri taleplerine entegre edilmiş 30 kişilik satış mühendisi ekibimiz, uzmanlık alanlarında derin bilgi ve deneyime sahiptir. Bu birleşimle, her projeye çok yönlü bir bakış açısı getirerek, her daim müşteri beklentilerinin üzerinde hizmet vermeyi hedeflemekteyiz. Müşterilerimizin geri bildirimlerini, özel taleplerini karşılayacak, sektördeki yeniliklere uygun efektif çözümler geliştirerek, ürünlerimizin performansını, verimliliğini ve kullanılabilirliğini sürekli olarak artırmak için katalizör görevi gören tasarım merkezimizde çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Çok küçük boyutta ısı eşanjörlerinden, 13 metreye varan büyük ürünlere kadar dünya genelinde 78 ülkedeki müşterilerimiz için durmaksızın üretim gerçekleştiriyoruz. Kalite ve güvenilirlik konusunda sektördeki en yüksek standardı karşılamak amacıyla “UL” ve “Eurovent” sertifikalı ürünlerimizi müşterilerimize sunabiliyoruz. KARYER olarak sahip olduğumuz ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001 ve ISO 27001 sistem sertifikaları ile kalite yönetimi, çevre yönetimi, iş sağlığı güvenliği ve bilgi güvenliği yönetimi alanlarında da asla ödün vermediğimizi tüm paydaşlarımıza garanti etmiş oluyoruz.

İklimlendirme ve soğutma sektörü, dünya enerji tüketiminin yaklaşık %9’unu oluşturmasıyla sürdürülebilir bir yaşam ve çevresel etkiler açısından son yıllarda öne çıkan kritik sektörlerdir. Bu sektörlerin, küresel ısınmaya olan katkıları göz önünde bulundurulduğunda, inovasyonun ne kadar kritik olduğunu vurgulamak gerekmektedir. Geleneksel soğutma sistemlerinde enerji tüketimi yüksek olduğu için bu durum sera gazı emisyonlarını artırır. Yenilikçi yaklaşımlar sayesinde, bu negatif etkilerin azaltılması mümkündür. KARYER olarak bu sorumluluğun bilinciyle hareket ediyoruz ve CO2, R290, R600a gibi soğutma ve klima gazlarıyla uyumlu ve yüksek enerji verimliliği sağlayan eşanjörlerin tasarım ve proses geliştirme konularında faaliyetlerimizi her geçen gün bir üst seviyeye taşıyoruz.

İSİB Sektör Strateji Çalıştayı’ndan elde ettiğimiz bilgilere göre Türk İklimlendirme Sektörü, geçtiğimiz dört yılda %45’lik bir büyüme kaydetmiştir. Soğutma Sistem ve Ekipmanları’nda ise %48,6’lık bir büyüme sağlanmıştır. Biz de bu başarıdan hareketle soğutma sistemlerinde gelecek trendleri ve teknolojileri göz önünde bulundurup, firmamızın mevcut ihracat pazarlarında satışlarını artırarak ihracata sürdürülebilir katkı yapmaya devam etmeyi hedeflemekteyiz. Kontrolsüz enerji tüketiminin çevresel etkileri konusunda artan farkındalıkla beraber, soğutma sistemlerini oluşturan cihazlarda kullanılan doğal soğutucu akışkanlı enerji verimli ürünler ön plana çıkmaktadır. Bizler de büyüme stratejilerimizi şekillendirirken bu doğrultuda bir yapılanmaya doğru ilerlemekteyiz.

Önceki İçerik“İmbat olarak pazarı takip etme yerine pazara yön verme stratejisini benimsemiş durumdayız”
Sonraki İçerik“Sektördeki lider konumumuzu korumaya ve ilerletmeye devam etmekteyiz”