Form, yerli üretim hacmini genişletiyor

 

Ar-Ge yatırımlarıyla ve uluslararası iş birlikleriyle adından sıkça söz ettiren Form, yerli üretim ağını genişleterek büyümeye devam ediyor. Form Endüstri Tesisleri, lisans kapsamında yerli ürettiği GAL endüstriyel doğal havalandırma ünitelerinin cephe panjurlarını da üretmeye başlayarak günden güne bu alanda gelişme kaydediyor.

 

Form Şirketler Grubu, 57 yıllık tecrübesi, yerli üretime verdiği değer ve başarılı ortaklıklarıyla farklı türdeki yapıların iklimlendirme sistemlerine verimli çözümler sunuyor. 2016 yılının başlarında GAL Ventilation firmasıyla lisans sözleşmesi imzalayan Form, Alman menşeli GAL endüstriyel doğal havalandırma ünitelerini İzmir’deki fabrikasında üretiyor. Yakın zamanda tesis cephelerinde kullanılan GAL LUD-Rdoğal havalandırma panjurlarının üretimine de başlayan Form, yine sektörde bir imza atarak Türkiye’de bu konuda ileri teknolojiyi kullanarak mühendislik çözümleri sunan ilk firma olma özelliğini taşıyor. Tesislerde doğal havalandırma sağlayan GAL endüstriyel cephe panjurları, özel kanat tasarımı sayesinde yağmurlu havalarda dahi, taze hava girişi için yüksek aerodinamik alan (0,43) sağlıyor.

 

GAL endüstriyel doğal havalandırma üniteleri, sanayi tesislerinin zorlu koşulları göz önünde bulundurularak tasarlanmış yapısı ile tercih ediliyor. Bakım gerektirmeyen GAL doğal havalandırma üniteleri, yüksek aerodinamik(Cvo = 0.70) verimlilikleri sayesinde elde edilen yüksek hava geçiş katsayıları ile problemli havalandırma ihtiyaçları olan bölgelerde en verimli havalandırmayı sağlıyor. Alüminyum, cam ve demir-çelik gibi yüksek ısı açığa çıkaran üretimlerde ve ayrıca kimyasal proseslerde, etkili bir havalandırma sunuyor. Ürün tasarımı, yağmur suyunu hızlı tahliye edebilen bir yapıda olduğu için, her türlü hava koşulunda havalandırmanın kesintisiz şekilde devamını sağlıyor.

 

Yerli üretime verdiği önemle üretim hacmini istikrarlı bir şekilde büyüten Form Şirketler Grubu, lisanslı üreticisi olduğu ürünlerin üretimini İzmir’de bulunan fabrikasında gerçekleştiriyor. GAL Ventilation firmasının yanı sıra Lennox, Clivet, Climate Master, Dunham Bush, Montair gibi uluslararası markaların Türkiye temsilcisi olanForm, Lennox paket klimaların da lisanslı üreticisi konumunda. Ayrıca, Japon teknoloji devi Mitsubishi Heavy Industries ile ortaklığa sahip.

Önceki İçerikMitsubishi Heavy kalitesi 5 yıl garantili
Sonraki İçerikGF Hakan Plastik’in 2025 hedefi: “Yenilikçi çözümler ve yüksek kalite”