Wilo, Four Essentials’da sektör paydaşlarıyla buluştu

 

Dekogroup ve Aldağ proje ortaklığıyla düzenlenen Four Essentials Engineering Meeting, 10 Mayıs 2022’de Çırağan Palace Kempinski’de gerçekleşti. 2018 yılından bu yana düzenlenen etkinlik, bu yıl Four Essentials Engineering Meeting ismiyle, Wilo ve sektörde önde gelen birçok firmanın sponsorluğuyla yüzlerce kişiyi ağırladı. Yatırımcı, tasarımcı, yüklenici ve tedarikçi bileşenlerinin değerli isimlerinin konuşmacı olarak katıldığı etkinliğin Wilo Panelinde Wilo Türkiye Satış Direktörü Fatih Öner sürdürülebilirlik ve sektör sorumluluklarına değindi. Öner; “Alman Sürdürülebilirlik ödülüne sahip olan bir marka olmanın vermiş olduğu sorumlulukla ve Birleşmiş Milletlerin seçtiği dünyadaki 50 Sürdürülebilirlik ve İklim Liderinden biri olmanın vermiş olduğu vizyonla geleceğimiz için bu tarz ve benzeri panellerde sesimizin yettiği yere kadar sürdürülebilirliği vurgulamaya devam edeceğiz” açıklamalarında bulundu.

 

“Mekanik Tesisat; Değişime Uyum Sağlamak” ana temasıyla düzenlenen Four Essentials Engineering Meeting, mekanik tesisat ve inşaat sektörünün dört bileşenini bir araya getirmek ve bu bileşenlerin iletişimini sağlamak, teknik bir platform oluşturmak, sektördeki son gelişmeleri ve alanında uzman konukların görüşlerini aktarmak amacıyla düzenlendi. Wilo’nun sponsor olarak yer aldığı sektöre değer katan bu etkinlikte, Wilo standında sektör paydaşlarını ağırladı. Yatırımcı, tasarımcı, yüklenici ve tedarikçi bileşenlerinin değerli isimlerinin konuşmacı olarak sunum yaptığı etkinlikte Wilo Panelinde Wilo Türkiye Satış Direktörü Fatih Öner sürdürülebilirlik ve sektör sorumluluklarına değindi.

 

Wilo Türkiye Satış Direktörü Fatih Öner, “7 Sürdürülebilir Kalkınma Amacı İçin Çalışıyoruz”

 

Katıldığı oturumda Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarının daha fazla ciddiye ve gündeme alınması gerektiğini vurgulayan Wilo Türkiye Satış Direktörü Fatih Öner, “1992’ de ilk defa dünya gündemine getirilen sürdürülebilirlik kavramı, o tarih sonrasında 2015 yılına kadar bir daha gündeme getirilmedi. Yaklaşık 25 yıl kadar tüm dünyanın uykuya daldığı bu konu Wilo için hayati önem taşımakta. Bizler hem yaptığımız iş kapsamında hem de bireysel olarak bu alanda farkındalık oluşturmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Dünya genelinde 17 ana başlıkta toplanan Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarının yedisi için çalışıyoruz. Bunlar, ‘Temiz Su ve Sanitasyonu’, ‘İklim Eylemi’, ‘Sürdürülebilir Şehirler ve Topluluklar’, ‘Sorumlu Üretim ve Tüketim’, ‘İnsana Yakışır İş ve Ekonomik Büyüme’, ‘Sanayi, Yenilikçilik ve Altyapı’, ‘Amaçlar için Ortaklıklar’. Suyu bir yerden bir yere taşıyan 150 yıllık bir firma olarak bu amaçlar kapsamında oluşturduğumuz bir değer zincirimiz var. Bu zincirde 2025 yılına kadar 100 milyon kişiye temiz su temini sağlamak, 50 milyon tonluk CO2 tasarrufu ile emisyon azaltımına katkıda bulunmak, yaklaşık 250 ton malzeme atığı azaltmak ve enerji tüketimimizin yüzde 80’inin yeşil enerjiyi dönüştürmek için çalışıyoruz” dedi.

 

“Gelecek için, gençlere sürdürülebilirliği anlatıyoruz”

 

Bunun yanı sıra farkındalık oluşturmak için faaliyetlerde bulunduklarını belirten Öner; “Wilo olarak bayilerimiz, onların çalışanları da dahil olmak üzere yaklaşık bin kişilik bir aileyiz ve her birimizin yeşil mutabakat konularında bilinçlenmesi için sürekli çalışıyoruz. Geleceğimiz olan çocuklarımıza sürdürülebilirliği en temelinden anlatıyoruz. Çünkü çok basit görünen su veya enerji tasarrufu hamleleri geleceğin temellerini oluşturuyor. Sürdürülebilirliğin içten gelen bir yaklaşım biçimi olması gerektiği inancıyla temelden nesilleri yetiştirmek için çalışmaya devam edeceğiz” açıklamalarında bulundu.

Önceki İçerikTermo Teknik bayi toplantıları düzenliyor
Sonraki İçerikWilo Türkiye’de mükemmellik eğitimleri başladı