Fortes Mühendislik Genel Koordinatörü Yusuf SAYGIN

“Pandemi süreci bireylerin, kurumların hatta ülkelerin eski normallerini değiştirmelerine sebep oldu”

“Pandemi süreci sadece bulunduğumuz sektöre özel değil hem global hem de ülkemiz adına geniş bir yelpazede etkili oldu. Fortes Mühendislik AŞ olarak iklimlendirme ve enerji sektörünün en büyük oyuncularından birisi olarak etkiyi hissetmemek adına hızlı çözümler bulduk ve uyguladık. Operasyonel anlamında kabiliyeti yüksek bir yapı olmamız sayesinde pandeminin olumsuz etkilerini en aza indirerek şirketimizden teğet geçmesini sağladık.

Bizim sektörümüzde pandemi döneminin olumsuz etkisi firmalardan daha çok müşteriler tarafında yaşandı. İmalat alanlarımız müşterilerimizin yaşam alanları olduğu için doğal olarak tedirginlikler ve kaygılar yaşadılar.

Fortes Mühendislik AŞ olarak gerek finansal gerekse de operasyonel imkân ve yeteneklerimizin yüksek seviyelerde olması sayesinde müşterilerimizin kaygılarını çok hızlı bir şekilde giderip, 2020 hedeflerimizi yıl bitmeden yakalayıp gerçekten bu zor yılda çok büyük başarılar elde ettik. Ayrıca sektör, pandemi döneminden önce de maalesef bir takım sorunlarla karşı karşıyaydı. Doyum noktasından çok uzak olan sektörün ilerlemesi ve gelişmesinde çok büyük bir dinamik güç olan Fortes Mühendislik AŞ’nin sektörün gelişmesine yönelik çözüm kurgusunun bütün sektör oyuncularında da bulunmasını hayal ediyoruz.

Pandemi dönemiyle beraber sosyal hayatın kısıtlanması ve sokağa çıkma yasakları evlerimizde eski normale göre daha uzun süre geçirmemize neden oldu. Bu dönemin uzun sürmesi mevsim değişiklikleri ile beraber gelen iklim koşullarını evde yaşamamıza sebebiyet verdi. Eskiden olduğu gibi biraz daha geri plana bırakılan ev içi iklim koşulları hem konfor hem sıcaklık açısından daha önemli hale geldi. İklimlendirme bir nebze olsun ticari alanlardan ikamet alanlarına doğru evrildi. Fortes Mühendislik AŞ, her zaman kendini sektörün okulu olarak görmüştür. Profesyonel ve üst seviye de teknik bilgiye sahip personelleri ile ikamet alanlarında da en ideal iklimlendirme çözümlerini müşterilerimizin hizmetine sunmayı başarmıştır. Pandemi süreci bu anlamda iş modellerimizi geliştirmemize yardımcı oldu diyebiliriz.

2006 yılında kurulan şirketimiz her geçen gün gelişip büyümeye devam ediyor. Gelişimdeki başarımızın anahtarı şirket vizyonumuzdaki ana ilkelerden biri olan; değişimin öğrencisi olma ilkemizdir. Bu anlamda bu yıl, e-ticaret platformuna büyük yatırımlar yapmayı planladık. Müşterilerimizin ihtiyaçlarını bize en doğru anlatımla ulaştırabilmeleri için kolay anlaşılır mühendislik çözümlerini bu platforma taşımayı planlıyoruz.

Pandemi süreci bireylerin, kurumların hatta ülkelerin eski normallerini değiştirmelerine sebep oldu. Bu duruma sektörün en güçlü oyuncusu olarak kayıtsız kalmamız beklenemezdi ve bizde gereken aksiyonları alarak mevcut durum ve gelecekte yaşanacak durumlarda müşterilerimize ulaştırdığımız hizmetlerin aksamaması için gereken tüm alt yapı çalışmalarına hızlıca başladık. Çok da güzel projeler ortaya çıkmaya başladı. Gelecek dönemlerde hep birlikte bunlara şahitlik edeceğiz.”

Önceki İçerik“Statik ısıtma ve soğutma sistemlerinin yer aldığı çözümler, yeni dönemin en çok talep gören çözümleri oldu”
Sonraki İçerik“Piyasada ‘güvensizlik’ duygusunun anormal oranda arttığını net olarak gözlemekteyiz”