INN Mühendislik, imza attığı projelerle marka gücünü ve bilinirliğini artırıyor

Sektördeki 23 yıllık tecrübesiyle bundan yaklaşık 2,5 yıl önce kurduğu INN Mühendislik’in kısa sürede çok ciddi projelere imza attığını belirten İnan Alkun, yaptıkları işlerin yapacaklarının teminatı olduğuna vurgu yaparak şu bilgilendirmelerde bulundu: “Bugüne kadar imza attığımız tüm projeleri, eksiksiz ve problemsiz olarak tamamladık. Bu durumun gelecekte üstleneceğimiz projelere referans olarak piyasadaki yerimizi güçlendirdiğini ve kalıcılığımızı sabitlediğini düşünüyorum.”

Isıtma soğutma, havalandırma, yangın, HVAC ve otomasyon sistemleri üzerine hizmet ve çözümler sunan INN Mühendislik’in otellerde mekanik/taahhüt ve renavasyon, fabrikalarda otomasyon ve havalandırma, hastanelerde ise konut ve atık yakma enerji üretim tesisleri alanındaki taahhüt işlerini üstlendiğini belirten İnan Alkun, mekanik/taahhüt sektörünün günümüzdeki önemine şu sözlerle dikkat çekti: “Çağdaş dünyamızda insanların sağlıklı, güvenli, konforlu ve ekonomik bir şekilde yaşamasında, çağdaş yapılara sahip olmasında hiç şüphesiz mekanik –tesisat / taahhüt mühendisliğinin önemi büyüktür. Bu alan; her gün kendini yenileyen ve geliştiren önemli bir uzmanlık alanıdır. Son yıllarda ülkemizde gelişmekte olan kentsel dönüşüm projelerinde mekanik / taahhüt sektörü ön plana çıkmaktadır. Bu gelişim; hem inşaat sektörüne hem de inşaat sektörünün bir dalı olan mekanik-tesisat / taahhüt sektörüne sağladığı katma değer ve istihdam açısından da ülke ekonomisine önemli katkılar sağlamıştır. Büyük ölçüde yerli sermayeye dayanan mekanik / tesisat sektörü yüzlerce meslek dalını ilgilendirmektedir.”

INN Mühendislik Yönetim Kurulu Başkanı İnan Alkun: “Proje ne kadar büyük ya da küçük olursa olsun, INN Mühendislik tüm müşteriler için en uygun mühendislik ve taahhüt firmasıdır”

İNN Mühendislik’in üstlendiği projelerde öne çıkan taraflarına da değinen İnan Alkun, sözlerini şöyle sürdürdü: “Firma olarak ekip çalışması ruhu ile almış olduğumuz projelerde kendimizi de geliştirmeyi görev kabul ettik ve bu doğrultuda faaliyetlerimize devam ediyoruz. Fizibilite ve ön değerleme araştırması, proje hizmetleri, çizim ve hesaplama, projelere ait envanter ve taahhüt hakkediş listelerinin hazırlanması, teknik uygulama ve proje denetimi gibi alanlara ek olarak devriye alma işlemleri, geçici ve kesin kabul, teslimat gibi konularda da uzman bir kadroya sahibiz. Doğru mühendislik firmasına yeterlilik verilebilmesi için tecrübe, uygun fiyat, profesyonellik ve işi zamanında bitirebilmek ekonomik çözümler üretebilmek açısından son derece önemli. Ayrıca referansları sorun olmayan, almış olduğu işlerde ticari teminat mektubu garantilerimizle öne çıkan bir firmayız. Proje ne kadar büyük ya da küçük olursa olsun, bu anlayışıyla hareket eden INN Mühendislik tüm müşteriler için en uygun mühendislik ve taahhüt firmasıdır.”

“Yurt içindeki projelerin yanı sıra yurt dışındaki projelerde de ülkemizi en iyi şekilde temsil ediyoruz”

Referanslarından ve aldıkları son projelerden de bahseden İnan Alkun, “INN Mühendislik, ülkemizin önde gelen firmalarına çözüm ortaklığı sunmaktadır. Bunların başlıcaları; Kaya Holding, Makyol İnşaat, Ege Yapı İnşaat, Sinanlı Yapı ve İstaç… Devam eden projelerimizden birkaçına İstaç Atık Yakma ve Enerji Üretim Tesisi ile Ege Yapı İnşaat Kordonboyu Projesi’ni örnek verebiliriz. Kaya Holding’in İzmir’deki otel projesi olan Kaya Termal Otel ve Asat Antalya Alt Yapı Arıtma Sistemi ise tamamlanan projelerimizden birkaçı arasında yer alıyor. Renovasyon ve mekanik işlerini yaptığımız otellerden biri de Maslak Mövenpick Otel… Ayrıca yurtiçindeki projelerin yanı sıra yurtdışında da ülkemizi en iyi şekilde temsil ederek, Senegal Dakar’da bulunan Business Link Gold firmasının mekanik taahhüt işlerini de yapmaya devam ediyoruz.”

“Yurt dışında ve yurt içinde emin adımlarla büyüyerek, başarı basamaklarını tırmanmaya devam ediyoruz”

Son olarak 2021 ve sonrasındaki döneme ilişkin planlamalarından bahseden İnan Alkun, “Yurtdışında ve yurtiçinde emin adımlarla büyüyerek, başarı basamaklarını tırmanmaya devam ediyoruz. Bundan sonraki süreçte de ilk günkü heyecan ve kendine olan güvenle çalışmalarımızı taviz vermeden sürdüreceğiz. Öncelikli hedefimiz; küresel pazarda daha güçlü olmak ve marka gücümüzü artırmak” dedi.

Önceki İçerikCantaş, ihracatta avantaj sağlayacak ürünler geliştirmeyi sürdürüyor
Sonraki İçerikİzocam, 2021’de de ihracat oranlarını artırmaya odaklanacak