Çınar Vana, ilk yıl hedeflerini yakaladı ve yeni hedeflere odaklandı

Açıklamalarına firma ve faaliyetleri hakkında bilgilendirmelerde bulunarak başlayan Çınar Vana Genel Müdürü Gökhan Coşkun, “2020 yılının başlarından itibaren İstanbul’da tesisat malzemeleri sektöründe başta kelebek vanalar olmak üzere pislik tutucu, glob vana, çekvalf gibi ürün gruplarının üretimi ve satışı konularında faaliyet göstermeye başlayan Çınar Vana, pandemiye rağmen ilk yılını hedeflerinin %20 üzerinde kapatacak. Üretim kapasitemiz ise beklentimizin %30 üzerinde gerçekleşti. Ciro artışımızın da bunlara paralel yükseleceğini rahatlıkla görebiliyoruz’’ dedi.

 

Çınar Vana Genel Müdürü Gökhan Coşkun: “Her yıl ürün portföyümüze yeni ürünler ekleyeceğiz”

 

Kurumsallaşma ve markalaşma bağlamında koyduğu hedeflere ulaşma yolunda emin adımlarla yürüdüklerinden bahseden Gökhan Coşkun, sözlerini şöyle sürdürdü: “Faaliyetlerimizi insana ve çevreye saygı ilkeleri çerçevesinde yürüterek, çeşitli sertifikalandırma süreçlerimizin bazılarını tamamladık bazılarına da devam ediyoruz. Vana grubumuza ek olarak, önümüzdeki yıllarda da ürün portföyüne yeni ürünler ekleyeceğiz. Bunun yanında mevcut ürünler gerek tasarım gerekse fonksiyonellik açısından teknolojik gelişmeler doğrultusunda tekrar ele alınıyor. Kısacası; sürekli yenilikçi ürünlerle müşterilerimize hizmet veriyoruz.”

 

“Müşterilerimizin istek ve ihtiyaçlarını ‘Kaliteye ve Fiyata Güven’ başlığı altında yapılandırıyoruz”

 

Genel olarak ürün özelliklerinden de bahseden Gökhan Coşkun, şu ayrıntılara değindi: “Üretimimizi müşterilerimizin istek ve ihtiyaçları doğrultusunda ‘Kaliteye ve Fiyata Güven’ başlığı altında yapılandırıyoruz. Bu doğrultuda ham madde girişinden nihai ya da yarı mamul çıkışına kadar olan tüm süreçler mevcut teknolojik imkanlar doğrultusunda titizlikle sürdürülüyor. Ancak şunu söyleyebiliriz ki: 2020 yılında gerek alt yapı yatırımları gerekse tasarım ve belgelendirme faaliyetlerini tamamlamış olup, 2021 yılında piyasaya arz edeceğimiz ürünlerimiz mevcuttur. ‘Daima büyüme, daima kalite’ sloganını kendine hedef edinen firmamız, bu yönde yaptığı Ar-Ge çalışmaları neticesinde ortaya çıkardığı ürünlere her yıl yenisini ekleyecek.”

 

Çınar Vana Satış ve Pazarlama Yöneticisi Samet Canbaş: “Yüksek kalitedeki ürünleri uygun fiyatla satışa sunarak, toplumun ve endüstrinin gelişimine katkıda bulunmaya devam ediyoruz”

 

Ürünlerine ilişkin pazarlama faaliyetlerinin tüm Türkiye’de son sürat devam ettiğini belirten Samet Canbaş ise şu bilgilendirmelerde bulundu: “Genişletmeye ve geliştirmeye yönelik ürün yelpazemiz ile Türkiye’nin dışa olan bağımlılığını azaltarak, gelişen teknoloji ve iyileştirme politikalarını takip edip, uyguluyoruz. Markamızı 2020 yılının başında kurmuş, satış pazarlama sürecini son 5 aylık süreçte planlamış ve oluşturmuş olup ciddi bir ivme yakalamış bulunmaktayız. Birçok projenin, sanayi, inşaat, restorasyon sürecinde markamızı onaylatarak başarılı bir ilerleyiş içerisine girdik. Sadece yerli pazarda değil birçok ülkede de bu faaliyetlerimizi arttırmak hedefindeyiz. İhracat planlamalarımız yıl içinde bu kadar kısa sürede bizleri umutlandıracak seviyelere geldi. İç pazardaki başarılı bayiliklerimiz ve projelerimizin yanı sıra mühendislik, mekanik ve inşaat firmalarımızın da bizlere desteğini ciddi şekilde hissetmekteyiz. Bu yıl vana sektörü içerisinde kendimize bir yer edinmiş olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Daha ileriye taşımak adına 2021 hedeflerimizi bu yılsonu itibariyle öngörüyor ve planlamasını da en iyi şekilde yaparak verilen hedeflere ulaşacağımıza inanıyoruz. Bilindiği gibi salgın hastalık sebebiyle bir takım yavaşlamalar, daralmalar, ekonomik krizler bizleri de etkileyecektir. Ancak, bizler kararlı ve inançlı duruşumuz ile bu süreçlerinde üstesinden geleceğimize inanıyoruz.”

 

“‘Daima büyüme, daima kalite’ vizyonu ile sizlere destek vereceğimize inanıyoruz”

 

Yüksek kalitedeki ürünleri uygun fiyatla satışa sunarak, toplumun ve endüstri mühendisliğinin gelişimine katkıda bulunmaya devam ettiklerini belirten Samet Canbaş, son olarak şu cümlelere yer verdi: “Karlı, uzun dönemli, sürdürülebilir ve istikrarlı büyümenin sağlanması, dünya pazarı inancının sürekliliği, geniş ürün yelpazemiz ile hızla gelişen dünyada daha fazla tüketiciye ulaşmak, gelişen teknolojinin sürekli takibi ve adaptasyonunu sağlamak, kurumsal sorumluluk bilinciyle geleceğimize katkı sağlamak, çalışanlarımızın sosyal güvenliğini artırmak ve ihtiyaçlarının çözümüne katkı sunmak Çınar Vana’nın misyonları arasında yer alıyor. Çınar Vana; standart döküm vanalar, kelebek vanalar, pislik tutucular, emniyet ventilleri ve çek valfler üretimi harici müşterilerine, projelere ve çözüm ortaklarına özel vanalar da tedarik ediyor. Bu durum, bundan sonrada aynı felsefeyle devam edecektir. Tam kurumsal bir firma olma yolunda hızlı adımlarla ilerliyoruz. Ve her zaman. ‘Daima büyüme, daima kalite’ vizyonu ile sizlere destek vereceğimize inanıyoruz.”

Önceki İçerikWenta Isı Teknolojileri, en çok kazan ihracatı yapan 3. firma oldu
Sonraki İçerikKombi Klima Shop’tan dijital açılış