Küreselleşme 2.0’a hazırlanan Wilo yeni dönem stratejilerini masaya yatırdı

 

Pompa sistemleri sektörünün öncü markası Wilo, her yıl olduğu gibi bu yıl da Wilo Grup Yönetim Kurulu’nun uluslararası üst yönetim toplantısını düzenledi. Toplantı Wilo tarihinde ilk kez Koronavirüs salgını nedeniyle karma bir etkinlik olarak gerçekleşti. Canlı yayın yoluyla farklı saat dilimlerinde 35 ülkeden 100’den fazla meslektaşı ile biraraya gelen Wilo üst yönetimi, bu yıl değişen koşullar altında önceki yılı gözden geçirdi ve önümüzdeki dönem için şirketin stratejik rotasını masaya yatırdı.

 

İleri teknolojisi ile dünya kaynaklarını korumaya katkıda bulunan yeni nesil ürün, sistem, hizmet ve çözümler geliştiren Wilo’nun stratejik bilgi alışverişi için bir araya geldiği küresel üst yönetim toplantısı, bu yıl etkileşimli olarak gerçekleşti. Sıkı Koronavirüs düzenlemeleri kapsamında Almanya’nın Dortmund şehrinde bulunan yeni WiloPark’ta gerçekleşen toplantıda, katılımcılar dünyanın her yerinden meslektaşlarıyla canlı olarak bağlantı kurdu.

 

Wilo “Küreselleşme 2.0″a hazırlanıyor

 

“Küreselleşme 2.0”a hazırlanan Wilo Grup’un toplantısında, Koronavirüs krizinin pandemi öncesindeki döneme göre değer yaratma dünyasını değiştireceğinin üzerinde duruldu. Toplantıda, bu dönemde şirketlerin ileriye dönük stratejilerini gözden geçirecekleri ve risk boyutlarının giderek daha önemli hale geleceği konuşuldu. Gelecekte, tedarik zincirlerinin ve üretim süreçlerinin Avrupa, Asya ve ABD’nin merkezinde daha bölgesel olarak organize edileceği ve bu durumun kârlılığın ve yatırımın geri dönüşünü zorlaştıracağı toplantıda değinilen konular arasındaydı.

 

Pandemi nedeniyle “zorunlu dijital dönüşüm” yaşanıyor

 

Pandemi döneminde teknolojik yenilikler ve pragmatik çözümlerle iklim değişikliği gibi halen var olan sorunları karşılayabilecek girişimci rol modellere her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyuluyor. Wilo üst yönetiminin bir araya geldiği toplantıda şirketlerin bu dönemde “zorunlu dijital dönüşüm” yaşadıkları ortak görüşüne varıldı. Toplantının bir diğer önemli satır başı ise dijital dönüşümde sürdürülebilir yatırım ve yeniliklerin önemini anlayan şirketlerin kriz öncesine göre daha güçlü hale geleceğiydi. Bu nedenle dijital dönüşümün sadece bir mega trend değil, kilit bir faktör olarak görüldüğü de ifade edildi.

 

Wilo’nun yıllık üst yönetim toplantısı pandemiye rağmen konumdan bağımsız olarak dijital, küresel ve her şeyden önce güvenli bir şekilde gerçekleştirildi.

 

Önceki İçerikWilo akıllı şehirlere yönelik teknolojilerini tanıttı
Sonraki İçerikCNR FLEX, şirketler grubu olma yolunda hızla ilerliyor