Can ERDOĞAN
Baymak
Ürün Grup Müdürü

“Tüketicilerimize, yüksek performanslı ve enerji verimliliği sağlayan ürünler sunuyoruz”

Baymak olarak;  duvar tipi split, salon tipi split ve multi split modellerimizi tüketicilerle buluşturuyoruz.  9 000 BTU’dan 48 000 BTU’ya kadar farklı kapasitelerde ürünlerimiz mevcut.

Teknolojiyi yakından takip eden bir şirket olarak inovasyon ve Ar-Ge bizim için çok önemli. Hem teknolojideki hem de sektörümüzdeki gelişmeleri ve trendleri yakından takip ederek ürünler geliştiriyoruz. Örneğin son dönemde ürünlerden sadece soğutma veya ısıtmanın yanında uzaktan erişimi sağlayan wifi bağlantılı aplikasyon üzerinden kontrol edilebilirlik de öne çıkıyor. Ayrıca kompresörlerdeki enerji tüketimlerinin düşürülmesi ve sessizlik de aranılan özellikler. O nedenle bunlara yönelik Ar-Ge çalışmaları yürütüyoruz. Yine iç ünitelerdeki fanların güçlü yapısı ve ilave DC motorlarla dört yöne üfleme özellikleri ürünlerde ön planda. Bununla birlikte UV teknolojisi gibi yeni nesil filtre uygulamaları ve mikro gözenekler ile rüzgarsız hava üfleme sağlayan yüksek verimli klima sistemleri üzerinde de ürün gamımızı geliştirmeye devam ediyoruz.

Klima sektörünün geleceğine yönelik olarak enerji ekonomisi alanında yapılan yatırımlar ve gelişmeleri yakından takip ediyoruz.  Özellikle enerji verimliliği odaklı yatırımlar, sektördeki yenilikçi teknolojilerin kullanımına ve inovasyonun teşvik edilmesine olanak tanıyor.  Ayrıca enerji verimliliği ile ilgili artan yasal düzenlemeler, sektördeki tüm katılımcıların enerji tasarrufu konusunda daha çok çaba harcamasını sağlıyor. Bu sayede, klima sektörü enerji verimliliği konusunda daha duyarlı hale gelerek, ‘doğa dostu’ çözümler üretiyor. Yenilikçi ve enerji verimli ürünlerin geliştirilmesi sektördeki rekabeti arttırırken, tüketicilere de daha yüksek enerji tasarrufu sağlayan çözümler sunuyor. Enerji tasarrufu sağlayan çözümler, kullanıcılara maliyet tasarrufu sağlarken,  enerji kaynaklarının daha etkili kullanımını da destekliyor.

Bugünün ekonomik göstergeleri, enerji maliyetlerinin artmasına bağlı olarak enerjinin verimli kullanımını önemli hale getiriyor. Artık, endüstriyelden bireysel kullanıcılara kadar enerji tüketen her kesimin, enerjinin verimli kullanımına özen göstererek düşük enerji tüketimine sahip ürünleri tercih etmeleri bir zorunluluk haline geldi. Enerji maliyetlerinin yükselmesi nedeniyle, klima ve havalandırma ürünlerinin kullanımıyla doğrudan ilişkili olduğundan, sektörde enerjinin verimli kullanımı büyük bir önem kazanmış durumda. Bu tür gelişmeler üreticilerin inovasyon, AR-GE ve üretim kapasitelerinin artmasına neden oldu.  Son yıllarda, AB’ye uyum süreci kapsamındaki artan yasal düzenlemeler ile küresel ısınma ve iklim değişimlerinin olumsuz etkilerine karşı çevre bilincinin artmasıyla birlikte, daha verimli ve daha çevre dostu ürünlerin kullanımı da önem kazandı. Bu nedenle, enerji tasarrufu sağlayan, çevre dostu, inovatif teknolojilerin geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması konusunda yapılan çalışmalar hız kazanmış bulunuyor.  Özellikle yeni nesil inverter teknolojisi ve R32 yüksek verimli çevreci soğutucu akışkan kullanımı, akıllı – uzaktan kontrol sistemleri gibi yenilikler, klima sektöründe enerji verimliliği konusunda önemli bir ilerleme sağlıyor. Tüm bu gelişmeler ışığında ortaya çıkan çevreci ürünler sayesinde tüketiciler doğayı korurken, enerji faturalarını da düşürüyor.

Enerji verimliliği konusunda sürdürülebilir çözümler sunan bir şirket olarak öncelikle, ürünlerimizin tasarımından itibaren her aşamasında enerji verimliliği odaklı bir yaklaşım benimsiyoruz. Bu doğrultuda, tüketicilerimize en son teknolojileri kullanarak, yüksek performanslı ve enerji verimliliği sağlayan ürünler sunuyoruz. Örneğin; ‘Elegant Plus UV’ ve ‘Elegant Prime’ serisi klimalarımız, yeni nesil inverter teknolojisi sayesinde enerji tüketimini otomatik olarak ayarlayarak daha verimli bir şekilde çalışıyor. Ayrıca, çevre dostu R32 gazını kullanarak da enerji tasarrufu sağlıyoruz. Bunun yanı sıra, ürünlerimizin kullanımı sırasında da konforlu bir şekilde enerji tasarrufu yapılmasına yardımcı olan eco mod, akıllı uzaktan kontrol, IFEEL, Timer gibi birçok özellik de sunuyoruz. Ayrıca, sektördeki yenilikçi teknolojileri ve trendleri yakından takip ederek, yeni çözümler geliştirmeye devam ediyoruz. Klima sistemlerinin güneş enerjisi gibi yenilenebilir enerji kaynaklarından beslenmesi gibi çözümler geliştirme üzerine de çalışıyoruz.

Önceki İçerikEn Çok Split Klima İhracatı Yapan Firma” Ödülü 9’uncu Kez Daikin’in
Sonraki İçerik“Projelerimizde enerji verimliliğine odaklanıyoruz”