ODE Yalıtım’ın 2024 yılındaki ana hedefi küresel pazarlarda daha fazla varlık göstermek

 

ODE Yalıtım’ın her yıl gerçekleştirdiği “Paylaşım Toplantısı”ndaODE’nin2023-2024 yılını kapsayan stratejisi, gelecek hedefleri ve yıllık performansı değerlendirildi. İnsan ve teknolojinin altı çizilen toplantıda 2024 yılında şirketin ana amaçlarının dijitalleşmeye devam etmek, yıllardır oluşmuş tutkulu ODE Yalıtımmüşterilerini korumak, küresel pazarlarda daha fazla varlık göstermek ve yeteneğin zirvesine çıkmak, dolayısıyla hız kesmeden şirket değerini artırmaya devam etmek olduğu aktarıldı.

 

Etkinlikte, çalışanlartarafından üretim proseslerinde yapılan inovatif değişiklikler ve bu değişikliklerin iş sonuçlarına yansımasından bahsedildi; müşterilere değer yaratan hizmet ve uygulamalar anlatıldı. Yürütme Kurulu Üyeleri ise ODE Yalıtım’ın bu seneki amaçlarından bahsederek, bunların iş yapış şekillerine yansımasının nasıl olacağını izleyici ODE’liler ile değerlendirdiler

 

ODE Yalıtım, yenilikçilik, sürdürülebilirlik ve stratejik büyüme yönünde attığı adımları bir kez daha teyit ederek, 2024 için sayısal hedeflerini ve bunlara yön veren ana amaçlarını belirledi.

 

Her yılın başında yaptıkları bu toplantıyı tüm ODE Yalıtım ekibinin bir araya gelmesi, geçmiş yıl yapılanları ve yeni yıl hedeflerini öğrenmeleri açısından önemsediklerini belirten ve Değişim 2.0 panelinde konuşma yapan ODE Yalıtım Yönetim Kurulu Üyesi Ozan Turan, ODE Yalıtım kurum kültüründe yapmayı hedefledikleri değişiklikleri, bu kültürü hangi değerlere bağlı kalarak hangi iş yapış şekillerini öne çıkartarak hayata geçireceklerinden bahsetti.

Etkinlikte “2023 ve 2024’e bakış” konuşması yapan ODE Yalıtım Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan, dünya ekonomisini şekillendirecek mega trendleri, Türkiye ekonomisini önümüzdeki dönemde bekleyen gelişmeleri, ihracat şampiyonu ODE Yalıtım’ın bu trendler ve gelişmeler çerçevesinde alacağı stratejik aksiyonları paylaştı.

Etkinliğin bir diğer konuşmacısıİnovasyon ve Teknoloji Dönüşüm Lideri Ayşegül İldeniz oldu. Orhan Turan ile soru-cevap şeklinde gerçekleştirdikleri oturumda Turan’ın sorularını ODE’liler için yanıtladı ve “Silikon Vadisinde Neler Oluyor?” konusunu anlattı. İldeniz, dünya üzerindeki spesifik uygulamalardan örnekler vererek, yapay zekanın yaşam ve iş dünyası açısından giderek artan bir etkisi olacağından ve bunun yaşam ve iş dünyasını nasıl değiştirip şekillendireceğinden bahsetti; bu yeni dünyada çalışanların kazanması gereken yeni yetkinliklerinin altını çizdi.

 

Bir diğer konuşmacı, Almanya’yı akıllandıran Prof. Şahin Albayrak ise Almanya’da yaptığı çalışmalardan, batı dünyasındaki dijital dönüşümden ve yapay zekanın etkilerinden bahsetti.

 

Ode Yalıtım’ın İnsan, Kültür ve Sürdürülebilirlik Danışmanı İdil Türkmenoğlu ise şirketin atılıma geçtiği bu dönemde, ODE Yalıtım ekiplerine, değişimi yönetmenin, başarı odaklı verimli çalışmanın ipuçlarını paylaştı. Konuşmasının içeriğinde pozitif psikoloji biliminin bulgu ve metotlarından yararlanan Türkmenoğlu, ODE Yalıtım’ın yetenek ve teknolojiye odaklanmasıyla çalışanlar açısından da doğru bir iklim ve dolayısıyla fark yarattığını ve daha çok yaratacağını vurguladı.

 

Önceki İçerikTORK, ilk çeyrekte beş üniversite etkinliğinde yerini aldı
Sonraki İçerikİstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Çapa Kampüsünde Üstün Etna Hizmet ve Kalitesi Tercih Edildi