Erdem SÜSLER
TLC Klima
Ürün Müdürü

“Müşterilerimize uzun yıllar boyunca optimum verimlilik sağlayacak klima sistemleri sunuyoruz”

Kuruluşundan bu zamana 8 senedir klima sektöründe güçlü, güvenilir ve dünyaca bilinen GREE markasının Türkiye’deki ana distribütörlük görevini TLC Klima üstlenmektedir.

Yüksek kalitedeki ürünleri son kullanıcılarla buluşturmayı hedefleyen TLC Klima, kullanıcıların ihtiyaçları doğrultusunda gerçekleştirdiği satışlarda en yüksek payı, ev ve ofis gibi orta ölçekli yaşam alanlarına hitap eden duvar tipi split klimalar oluşturur. Ayrıca, multi sistemler, ticari tip klimalar, karavan kliması, VRF sistemleri ve ısı pompası gibi ürün çeşitleriyle geniş bir yelpazede son kullanıcılarla buluşmaktadır.

TLC Klima, pazarlama ve ürün departmanları iş birliği ile 2021 yılı itibariyle “Dünya Bu Havayı Seviyor“ mottosuyla birlikte   “Her Eve Gree“  diyerek “HOME” ürün grubu oluşturmuştur. Şu an itibariyle home ürün grubunda vantilatör, evaporatif soğutucular ve hava temizleme cihazları mevcut olup, son kullanıcıların talepleri incelenerek ürünlerimizin çeşitliliğini arttırmaya yönelik çalışmalar her geçen gün devam etmektedir.

Müşterilerimizin uzun vadeli memnuniyetini sağlamak amacıyla, VRF, ısı pompası ve multi sistem ürünleri gibi çeşitli iklimlendirme çözümlerinde sadece ürün satışı değil, aynı zamanda ihtiyaçlarına uygun ürün seçimi, projelerinin detaylı incelenmesi ve değerlendirilmesi, alternatif ürün ve proje seçeneklerinin sunulması gibi danışmanlık hizmetleri de sunuyoruz. Böylece müşterilerimiz, optimum verimlilikte uzun yıllar boyunca kullanabilecekleri klima sistemlerine sahip olabilirler. Odaklandığımız nokta, müşterilerimizin yanlış proje hesaplamalarından kaynaklanan yanlış ürün seçimlerini engellemek ve doğru ürünlerin doğru şekilde seçilip yerleştirilmesi konusunda bilgilendirmektir. Bu değerli hizmetin sonucunda, müşterilerimizle güçlü bir bağ kurarak firmamıza duyulan güveni arttırıyoruz.

Türkiye pazarının %80’ini oluşturan duvar tipi mono split klima ürünlerimizi, bayilerimiz ve showroomlarımızın yanı sıra Koçtaş gibi alternatif kanallar ve Gree.com.tr, Hepsiburada, Trendyol, N11 gibi e-ticaret platformları aracılığıyla müşterilerimize ulaştırıyoruz.

 

TLC Klima olarak, değişen ve gelişen teknolojik dünyanın yeniliklerine uyum sağlamak için teknolojiyi yakından takip ediyoruz. Yeniliklerin insan hayatını kolaylaştırmasının yanı sıra ekonomik olarak da katkı sağlamasını hedefliyoruz.

GREE firmasının sahip olduğu 1.200’den fazla laboratuvar ve 10.000’den fazla ARGE çalışanıyla yürütülen çalışmaların sonucunda elde edilen 115.000’den fazla patent ile klima ürünlerine yapılan teknolojik yatırımın sonuçlarını kullanıcılarımızla buluşturuyoruz.

Klima ürünlerimizde internet bağlantı sistemleri, kullanıcıların uzaktan kontrolü, programlanabilir klimalar ve hatta yapay zekâ yardımıyla en uygun sıcaklık ve nem verileri derlenerek, kullanıcılara en rahat edecekleri konfor alanı sunulmaktadır. Klima sistemlerinde ortaya çıkan atıl ısının geri kazanılarak sistem içerisinde kullanılması çalışmaları, en verimli şekilde ürünlere adapte edilerek sürekli olarak geliştirilmektedir.

GREE Elektrik firması olarak sadece klima ürünleri değil, aynı zamanda buzdolabı, çamaşır makinesi, ısı pompalı kurutucu, bulaşık makinesi, robot süpürgeler gibi beyaz eşya alanındaki çalışmaları da titizlikle yürütmekteyiz. Bununla birlikte elektrikli araçlar için batarya ve şarj istasyonu üretimi ile enerji alanındaki Ar-Ge faaliyetlerini de geniş kapsamda sürdürmekteyiz.

Teknolojimize duyduğumuz güven nedeniyle ürünlerimiz 6 yıl tam garanti ile TLC Klima güvencesindedir.

TLC Klima olarak, iklimlendirme teknolojilerinde yaşanan ve yaşanacak gelişmelerin enerji verimliliği ve müşteri kullanım kolaylığı odaklı olacağını düşünüyoruz. Enerji verimliliğini arttırmak için yenilenebilir enerji kaynaklarıyla entegre edilmiş, akıllı sensörler ile donatılmış sistemler geliştirilebilir. Enerji verimliliği yanı sıra hava kalitesi odaklılık ve çevre dostu soğutucu akışkan kullanımı da büyük önem arz etmektedir.

İklim değişikliği ve şehirleşme gibi faktörler, klima ihtiyaçlarını da farklılaştırmaktadır. Bu nedenle daha esnek ve bölgesel olarak uyarlanabilir klima çözümleri geliştirilmektedir.

 

Enerji verimli klima sistemleri, daha az enerji tüketeceğinden işletme maliyeti azalır.  Hem bireysel son kullanıcılar hem de işletmeler için uzun vadede önemli tasarruf sağlanmış olur. Daha az enerji tüketimi sağlayarak doğrudan çevresel ektilerin de azaltılmasını sağlamaktadır. Daha az elektrik tüketimi, sera gazı emisyonlarını azaltır ve iklim değişikliğiyle mücadeleye katkı sağlanmış olur.

Günümüzde ekonomik göstergelerin de yardımıyla, uzun yıllar kullanılacak ve ihtiyaç haline gelmiş klimaların düşük elektrik sarfiyatlı modellerine olan tercih artacaktır. TLC Klima, ürün gamında bulunan A++ ve A+++ yüksek enerji verimliliği klimaları ile hem uzun yıllar garanti kapsamında rahat rahat kullanırsınız, hem de enerji tasarrufu sağlamış olursunuz.

Enerji verimli ürünlerin artması, klima sektöründe teknolojik inovasyonu teşvik eder. Üreticiler, daha verimli bileşenler, akıllı kontrol sistemleri ve çevre dostu tasarımlar geliştirerek, hem kullanıcılar açısından hem de çevresel etkiler açısından olumlu sonuçlar elde ederler.

 

 

 

 

 

Önceki İçerik“Hem bütçesel hem çevresel olarak enerji verimliliğine katkı sağlıyoruz”
Sonraki İçerikARG Mekanik, Yapı Fuarı’nda Sektördeki İddiasını Güçlendirdi