Trane, Propan R-290 Soğutucu Akışkanlı Yeni Nesil Havadan Suya Isı Pompası LEAF’i Tanıttı

İç mekan konfor çözümleri ve hizmetlerinin önde gelen küresel sağlayıcısı ve Trane Technologies’in bir markası olan Trane®, yeni nesil havadan suya ısı pompası Trane LEAF’i duyurdu. 8-30kW arasında değişen ısıtma ve soğutma kapasiteleri sunan Trane LEAF, ozon tabakasını inceltmeyen ve ultra düşük küresel ısınma potansiyeline (GWP) sahip R-290 (propan) soğutucu akışkan içerecek ve hafif ticari ve konut binalarına sürdürülebilir konforda ısıtma, soğutma veya kullanım sıcak suyu üretimi sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.

Trane’in Avrupa, Orta Doğu, Afrika, Avustralya ve Yeni Zelanda’daki portföy lideri Louis Rompre, “Trane LEAF ısı pompaları, yüksek nitelikli ve eğitimli servis ekiplerimizin özel uzmanlığıyla desteklenen kapsamlı konfor ısı pompası portföyümüzü sorunsuz bir şekilde tamamlıyor” dedi. “Trane LEAF ısı pompaları, konforlu ısıtma ve kullanım sıcak suyu uygulamaları için idealdir. Propan’ın olağanüstü termodinamik özelliklerinden ve sıfıra yakın GWP’den yararlanan Trane LEAF, müşterilerin yalnızca doğrudan emisyonları azaltmasına izin vermekle kalmaz, aynı zamanda hem doğrudan hem de dolaylı emisyonlarda önemli bir azalmaya katkıda bulunur. Yeşil çözümlere giderek daha fazla önem verilen bölgelerde bu ürün, çevresel sorumluluk taahhüdümüzle uyumlu akıllı bir seçim olarak öne çıkıyor.”

İklim ve Sürdürülebilirlik trendlerinin gelişen manzarasına yanıt olarak Trane LEAF, mevcut florlu soğutucu akışkanların sera ısınma etkisi ve ayrışması ile ilgili endişeleri ele alan revize edilmiş Avrupa Birliği F-Gaz Yönetmeliği gibi düzenleyici değişikliklerle uyumludur. R-290 (propan), doğrudan 0,02 GWP ve sıfır ozon tüketme potansiyeline (ODP) sahip, toksik olmayan bir soğutucudur.

Trane LEAF ısı pompalarının temel özellikleri :

Geniş Çalışma Aralığı: Trane LEAF, düşük dış hava koşullarında yüksek sıcak su sıcaklıklarına ulaşarak farklı koşullarda üstünlük sağlar. 20°C dış hava sıcaklığına kadar optimum şekilde çalışarak, 0°C dış hava sıcaklığında bile +75°C’de ve -15°C ortam sıcaklığında +60°C’de yüksek sıcak su sağlar ve hafif ticari ve konut binalarında gaz kazanlarının yerini almak için ideal bir çözümdür.

Modüler Tasarım: Daha büyük ısıtma taleplerini (>30 kW) karşılayan isteğe bağlı modül ilavesi, 4 üniteye kadar konfigürasyona olanak tanıyarak değişen gereksinimleri karşılamada esneklik sunar.

BMS Uyumluluğu: MODBUS TCP/IP veya RTU aracılığıyla Bina Yönetim Sistemi bağlantısının entegrasyonu, kontrol ve izleme yeteneklerini geliştirerek kullanıcılara gelişmiş ve sorunsuz yönetim seçenekleri sunar.

Tam İnvertör Tahrikli Teknoloji: Tam inverter tahrikli scroll kompresör, elektronik genleşme valfi ve EC fırçasız fan(lar) ile donatılmış olan Trane LEAF, tüm çalışma koşullarında çok yüksek verimlilik sağlar. Bu teknoloji, optimum performans sağlayarak enerji tasarrufuna ve çevresel sürdürülebilirliğe katkıda bulunur.

Trane LEAF’in geliştirilmesi, Trane’in ve Trane Technologies’in sürdürülebilir inovasyona olan bağlılığı ile uyumludur. Sürdürülebilir soğutma ve ısıtma çözümleri sunmak, Trane’in ve Trane Technologies’in hizmet verdikleri sektörlerde ve pazarlarda karbon emisyonlarını azaltmaya yönelik genel yaklaşımının bir parçasıdır. Müşteri sera gazı emisyonlarını 1 milyar metrik ton azaltmaya yönelik Gigaton Mücadelesi de dahil olmak üzere 2030 Sürdürülebilirlik Taahhütlerinin ilerletilmesine yardımcı olur.

Önceki İçerikTermo Teknik’ten, mekanın tasarımına katkı sunan renkli, dikey su kanallı radyatör seçenekleri
Sonraki İçerikFusion markalı plastik boru kaynak makineleri: Güvenli, dayanıklı ve verimli çözümler