Ömer ÇAL
Katre Isı
Türkiye Satış Müdürü

‘’ Bayilerimizi sadece satış kanalı olarak değil, aynı zamanda iş ortağı olarak görüyoruz’’

2023 yılı ülkemiz için zorlu ancak bir o kadar da öğretici yıl oldu. 6 Şubat’ta yaşanan ve 11 ilimizi etkileyen Kahramanmaraş merkezli depremler ülkemizi derinden sarsarken, bizler bu felaketin oluşturduğu tahribatı en aza indirmek ve toplumsal dayanışmayı artırmak adına hızla harekete geçtik. STK’larla koordineli bir şekilde çalışarak, depremden etkilenen vatandaşlarımıza yardım eli uzattık. Özellikle bölgesel faaliyetlerimizi sürdürerek, depremden zarar gören binaların yeniden inşası için tedarik zinciri yönetimine büyük önem verdik. Bu süreçte, Gaziantep ve Adana gibi önemli bölgelerdeki bölge müdürlüklerimizdeki ürün tedarikini sistemli bir şekilde yöneterek, müşteri ihtiyaçlarını karşılamak için saha ekiplerimizle birlikte çalıştık.

2023 yılı kendi içindeki zorluklarına rağmen yatırımlarımızı da gerçekleştirdiğimiz bir yıl oldu.  Edremit ve Rüzgârlı gibi stratejik bölgelerde şubelerimizi açarak büyüme hedeflerimize yönelik adımlar attık. Bu yeni şubeler, müşterilere daha yakın olmamızı ve bölgelerdeki talebi daha etkin bir şekilde karşılamamızı sağladı.

2024 yılında, distribütör kimliği ile bütünleşik marka iletişiminin, satış departmanıyla entegrasyonunu sağlamak amacıyla ticari pazarlama departmanımızı faaliyete geçirdik. Bu departman, tüm ürün gruplarındaki markaların bayilere ve müşterilere ulaşmasını çok yönlü iletişim modelleri ve kampanyalar geliştirerek sağlayacak. Yeni CRM alt yapısı sayesinde müşteri ilişkileri yönetimini de online olarak gerçekleştirecek ve müşterilere daha hızlı ve etkin çözümler sunacak.

Yeni ticari pazarlama departmanımız ile işlerimizi daha da büyüteceğimize inanıyoruz! En büyük beklentimiz, marka iletişiminde ve müşteri ilişkilerinde daha etkili ve verimli bir yol izlemek.

Bayi yapılanmamızda 2024 yılında önemli adımlar atmayı planlıyoruz. Airfel markasında İş ortağımız Daikin Türkiye ile Airfel Plus Loyalty sistemini hayata geçirdik. Bu sistem ile bayilerimizin sadakatini ödüllendirmeyi ve verimliliklerini arttırmayı amaçlıyoruz. Ayrıca bayi toplantıları ve saha ziyaretleri düzenleyerek marka iletişimini güçlendirecek ve bayilerimize destek olacağız.

Airfel  Plus sisteminde kombinin yanında satışını yaptığımız Airfel marka Split Klima montajlarına da sadakat unsuru geliştirilmesi bizi ayrıştıran bir değer olarak görülecektir.

Bayilerimize sunduğumuz en yenilikçi desteklerimizden biri, Airfel Plus Loyalty sistemi oldu. Bayilerimiz bu sistemi oldukça olumlu karşıladı ve sadakatlerini ödüllendirmemizden dolayı memnuniyetlerini dile getirdiler.

En büyük hayalimiz, bayilerimizle olan ilişkimizi daha da güçlendirerek birlikte daha büyük başarılara imza atmaktır. Daha fazla bölgeye yayılarak daha fazla insana ulaşmak ve markamızı daha da büyütmek istiyoruz!

Katre Isı, doğalgazın ülkemize gelişinden bu yana ticari faaliyetlerini sürdüren köklü bir firma olarak bilinmektedir.

 

Yaklaşık 30 yıldır sektörde var olan hem yurt içi hem de yurt dışında yatırımlarını sürdüren bir marka olarak bayilerimizle olan ilişkimizi önemsiyor ve değer veriyoruz.

Bayilerimizi sadece satış kanalı olarak değil, aynı zamanda iş ortağı olarak görüyoruz, böylece birlikte daha derin bir iş birliği ve karşılıklı başarı sağlayabiliriz. Çünkü bu yaklaşım tarzımız sadece bir ürün veya hizmet satın alımı üzerine odaklanmak yerine, daha derin bir ilişki kurarak karşılıklı fayda sağlamayı amaçlar. Ayrıca, karşılıklı güven, iletişim ve şeffaflık üzerine kurulu sağlam ve uzun süreli bir iş ilişkisi oluşturmayı da gerektirir.  Diğer yandan bu yaklaşım hem bizim hem de bayilerimizin işletmelerinin büyümesini teşvik eder ve sürdürülebilir bir iş ilişkisi oluşturmasına olanak sağlar.

Müşteri memnuniyetini ön planda tutan ve kaliteli hizmet sunan firmalar ile aynı yolda partnerlik ediyoruz.

Bayilerimizle olan iş birliğimizde onlara çeşitli destekler ve avantajlar sunmaktayız. Özellikle, distribütörü olduğumuz markaların ürünlerini bayilere en hızlı şekilde ulaştırarak lojistik ve depolama maliyetlerini minimize ediyoruz. Bunun için merkezi yönetime bağlı 10 bölge müdürlüğümüzün avantajlarını kullanıyoruz ve müşterilerimize yüksek kalitede hizmet sunuyoruz. Ticari pazarlama departmanımız ile sürekli olarak çeşitli kampanyalar düzenleyerek bayi ve müşterilerimizin ihtiyaçlarını en uygun şartlarda karşılamalarını sağlıyoruz. Bu kampanyalar dönemsel veya yıl bazında olabilir ve müşterilerimize en avantajlı ödeme seçenekleri ile ürün temini etmelerini sağlar. Ürün çeşitliliğimizi arttırarak bayi ve müşterilerimize geniş bir ürün yelpazesi sunmaya çalışıyoruz ve güncel piyasa koşullarına uygun ödeme seçenekleri sunarak müşterilerimizin ödemelerini kolaylaştırıyoruz. Bunun yanı sıra B2B sistemi aracılığıyla müşterilerimizin irsaliye, fatura, cari hesap takibi gibi işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirmelerini sağlıyor, ürün tedarik yönteminde geliştirdiğimiz sevkiyat takip yöntemiyle müşterilerimizin anlık olarak siparişlerinin güncel durumlarını öğrenebilir ve takip edilebilir kolaylığını sağlıyoruz.

Bundan sonrası için de bayilerimiz ile iş birliğimizi güçlendirecek her türlü yeniliğe açık olacağız ve hızla uygulamaya geçireceğiz.

Önceki İçerik“Paydaşlarımızla birlikte ‘’Kazan Kazan’’ ilkesi doğrultusunda varlığımızı devam ettirmeyi hedefliyoruz”
Sonraki İçerik“Bayilerimiz ile sıkı iş birliğimizi 2024 yılında da sürdüreceğiz”