Mehmet Yaşar SEVER
Danfoss Türkiye İklimlendirme Çözümleri
Bayi Satış Kanalı ve Sensör Çözümleri Müdürü

“Bayilerimiz, sektördeki liderliğimizi pekiştirmemize büyük katkı sağlıyor”

2023 yılında, küresel hedeflerimize uygun şekilde başarılı sonuçlar elde ederek, sektördeki liderliğimizi güçlendirmek adına stratejik iş birlikleri ve yenilikçi projeler gerçekleştirdik. Danfoss olarak geçen sene tamamladığımız BOCK® satın almasıyla ürün portföyümüzü genişleterek iş ortaklarımıza sektördeki güçlü konumlarını korumaları için pazarda daha fazla çeşitlilik sunmaya odaklandık. Dijital dönüşümü hızlandırmak için çeşitli stratejiler geliştiriyoruz. Kullanıcı odaklı yaklaşımımızı sürdürerek, sektörel liderliğimizi korumayı ve iş ortaklarımıza değer katmayı hedefliyoruz. 2024’te bu başarıları daha da artırmak ve ilişkilerimizi güçlendirmek için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

Türkiye İklimlendirme Çözümleri Bayi Satış Kanalı ve Sensör Çözümleri olarak, Türkiye, Azerbaycan, Gürcistan ve Pakistan’da markamızı temsil eden ve pazarda soğutma ve sensör teknolojileri alanında hizmet sunan bayi ağından sorumluyuz. Bayi teşkilatımızın yapısına baktığımızda, iş ortaklarımızın ticari ve endüstriyel soğutma pazarlarına ve sensör çözümlerine odaklandığını söyleyebiliriz. Çeşitli sektörlerde satış, pazarlama ve üretimde faaliyet gösteren bayilerimiz, geniş ürün yelpazemizle pazarda yer almakta olup, hat ekipmanları, endüstriyel soğutma ve otomasyon ekipmanları, ticari kompresörler ve elektronik kontrol ekipmanları gibi kilit ürünlerle ve destekleyici ürünlerle hizmet vermekteyiz. Bu kapsamda, tüm iş ortaklarımıza değer sağlamak ve sektörel donanımlarını artırmak amacıyla özel eğitimler düzenlemekte; özel saha teknik desteği sağlamaktayız. Ayrıca satış ve pazarlama faaliyetleri kapsamında ihtiyaçlarına en uygun çözümü sunmak amacıyla yine özel kampanyalar düzenlemekteyiz.

Bayilerimizle uzun vadeli, sürdürülebilir ve iş birliğine dayalı bir ilişkimiz var. Şirket kültürümüz gereği bayilerimizi iş ortaklarımız olarak görüyoruz. Ürün ve hizmetlerimizde değer odaklı satışı ön planda tutuyoruz. Bu doğrultuda, bayilerimize teknik ve sektörel bazlı eğitimler düzenleyerek değer odaklı satış prensiplerini odağına alan eğitimler düzenliyoruz. Ayrıca, iş ortaklarımızın ihtiyaçlarını analiz ederek özel çözümler geliştiriyoruz. Bayilerimiz, sektördeki liderliğimizi pekiştirmemize ve hedeflerimizde üstün başarıya ulaşmamıza katkı sağlayan deneyimli ve uzman kuruluşlardan oluşuyor.

İlk olarak, müşteri memnuniyetini sağlamayı hedeflediğimiz Danfoss Ligi adlı sadakat programımızdan bahsetmek isterim. Bu program, soğutma sektöründe öncü olan ve İklimlendirme Çözümleri bayi satış kanalında faaliyet gösteren ana bayi ve alt bayilere yönelik özel olarak geliştirilmiş çevrimiçi bir intranet projesidir. Bayilerimiz ve alt bayilerimiz danfossligi.com üzerinden ücretsiz olarak kaydolabilir ve belirli satın alma hacimlerine veya iş birliği koşullarına göre performanslarını takip edebilirler. Bu sayede çeşitli ayrıcalıklardan, teşviklerden ve hizmetlerden faydalanmalarını hedefliyoruz.

İkinci olarak, her yıl tüm bayilerimize yönelik içeriği Danfoss tarafından hazırlanan IDS Sertifika Programı’nı düzenliyoruz. Danfoss, her zaman bilgisini paylaşmayı ve tecrübelerini aktarmayı tercih eden bir firmadır. Bu sertifika programı, Danfoss’un kendi platformu olan Danfoss E-Learning üzerinden gerçekleşmektedir. Eğitimler, grupların özelliklerine ve sektöre göre yüz yüze veya webinar şeklinde düzenlenmektedir. Tamamen ücretsizdir. Her eğitimin sonunda düzenlenen sınavı başarıyla tamamlayan bayilerimiz, bir sertifika almaya hak kazanmaktadırlar. Böylece de bayilerimizin ve müşterilerimizin gelişimini yakından takip etmiş oluyor, yeni fırsatlardan yararlanmaları için her zaman konunun takipçisi oluyoruz.

Önceki İçerik“2024’te, bayilerimizle aramızdaki güçlü iletişim ve işbirliği daha da güçlenecektir”
Sonraki İçerik“İş ortaklarımız ile birlikte belirlediğimiz güçlü hedeflere ulaşmayı amaçlıyoruz”