KSB Pompa’dan kombiler için kompozit gövdeli, ıslak rotorlu, yüksek verimli-hız kontrollü sirkülasyon pompaları

ORJİNAL DOSYA İÇİN TIKLAYIN KSB Kombi Sirkülasyon Pompa

KSB Pompa, kombilerde kullanılmak üzere yeni nesil Kombi Sirkülasyon pompalarını pazara sunuyor. Bu yenilikçi Calio SI serisi pompa, uzun yıllar süren Ar-Ge çalışmalarının bir ürünüdür ve Türkiye’de üretimi gerçekleştirilmeyen bir ürünü seri üretime geçirme başarısıdır. Bu, Türkiye’de benzeri olmayan bir ürünün üretildiği anlamına gelir.

Artık stoklara yatırım yapmanıza, ithal edip depolarınızda yüklü miktarda pompa bekletmenize ve para bağlamanıza gerek yok. Robotik üretim hattı ile haftalık, aylık planlar yaparak talep ettiğiniz kadar pompa bir gün için de size ulaşsın.

Bu ürün, Türkiye’deki kombi ve kazan üreticilerine ve yedek parça pazarına büyük destek sağlamayı hedeflemektedir ve ülkemiz için önemli bir gelişmedir. Bu Sirkülasyon Pompaları birçok kombiye uyumlu olmasıyla öne çıkar, yüksek verimliliği, kullanım kolaylığı ve mevcut sistemlerle uyumluluğu sayesinde büyük avantajlar sunar.

Ayrıca, standart kablo bağlantıları ve hava purjörü, yedek parçalara kolay erişim avantajı sağlamakta, bu da bakımı ve onarımları kolaylaştırmaktadır. Ayrıca, Pompa uzun süre çalıştırılmadığı, tıkanıklık yaşandığı veya kitlendiğinde, manuel müdahale için pompa üzerindeki deblokaj vidası ile pislik ya da hava dışarı alınarak blokaj giderilir. Isıtma sistemleri için kullanılan bu pompalar, kombinin hidrolik modülüne monte edilir.

Pompanın entegre hava tahliye sistemi, havayı otomatik olarak sudan dışarı atabilme özelliği sunar.

Performans Aralığı

Debi: 3,6 m3/saat’e kadar

Basma Yüksekliği: 7,5 metreye kadar

Pompa debi açısından 3,6 m3/Saat’e kadar ve basma yüksekliği açısından 7,5 metreye kadar çeşitli ihtiyaçları karşılayabilir.

Çalışma Koşulları

+0~+95°C’ye kadar sıvı sıcaklığı

+70°C’ye kadar ortam sıcaklığı

Gürültü ≤30 Db(A)

Maksimum sistem basıncı 6 bar

Çalışma koşulları açısından, pompa sıvı sıcaklıkları için +0°C ila +95°C’ye kadar, ortam sıcaklıkları için ise +70°C’ye kadar dayanıklıdır. Ayrıca, düşük gürültü seviyesi (≤30 Db(A)) ve maksimum sistem basıncı 6 bar ile sessiz ve güvenilir bir performans sunar.

Pompaların Çalışma Eğrileri:

Calio SI DCS 15-50                                                   Calio SI DCS 15-60  

 

 

 

Model P(W) I(A)
Calio SI DCS 15-50 33 0,29
Calio SI DCS 15-60 39 0,35

 

Calio SI DCS 15-70                                                    Calio SI DCS 15-75  

 

Model P(W) I(A)
Calio SI DCS 15-70 52 0,45
Calio SI DCS 15-75 62 0,53

 

Pazara sunulan modeller:

 

 

 

Elektrik Motoru ve Sürücü Özellikleri:

Elektrik motoru ve sürücü özellikleri bakımından, pompa ıslak rotorlu bir yapıya sahiptir ve yataklar basılan sıvı ile yağlanır. Bu çeşitlilik, farklı basınç gereksinimlerini karşılamak için farklı ürün tiplerinin mevcut olduğu anlamına gelir.

Calio SI serisi sirkülasyon pompaları, sabit hızlı sirkülasyon pompalarına göre %80’e kadar daha az elektrik tüketir, böylece çok verimli, sessiz ve ihtiyaca göre daha konforlu bir ısınma deneyimi sunar. Bu da kullanıcılar için enerji tasarrufu ve daha çevre dostu bir ısıtma sistemi demektir.

KSB Türkiye, ileri teknoloji ürünlerin tasarımına ve üretimine odaklanmakta, her projede en gelişmiş teknolojileri kullanarak çeşitli ihtiyaçlara yanıt vermeye devam etmektedir. Bu gurur, çalışanlarımıza aittir ve “Biz varsak Ülkemiz vardır, biz yapmazsak kim yapar?” felsefesiyle çalışmalarına devam etmektedir.

Ülkemize hayırlı olsun. Bu başarı, ülkemizin teknolojik ilerlemesine katkı sağlayacak ve ithalatın azalmasına da ciddi bir katkı sağlayacaktır.

www.ksb.com.tr

 

Dr. Sinan Özgür

 

 

 

 

Önceki İçerikKSB Pompa’dan biyokütle enerji santralleri için yeni yüksek basınçlı pompa
Sonraki İçerikFanmak, çevre dostu ve yüksek verimli havalandırma çözümleri ile ISK-SODEX İstanbul’da…