ATC ve Maico Group HVAC sektöründe güçlerini birleştirdiler

25 yılın üzerindeki tecrübesiyle ısıtma, havalandırma ve iklimlendirme (HVAC) alanında faaliyetlerini yürüten Air Trade Centre (ATC) kurulduğu günden bugüne başarılı bir şekilde büyüyerek Türkiye’den dünyaya açılmayı başardı. Bu başarı HVAC sektörünün önemli oyuncularından 1928 yılında Almanya’da kurulan Maico’nun katılımıyla büyük bir ortaklığa dönüştü. 4 Nisan 2023 tarihinde imzalanan anlaşma ile ATC’nin çoğunluk hissesi Alman şirketi Maico tarafından satın alındı. Bu birleşme sonucu Dağhan İnal Air Trade Centre Genel Müdürü pozisyonuna atanırken; Sadin Tellioğlu ve Artur Altunkeser’in hisse sahiplikleri aynı şekilde devam ediyor.

Maico Group Yönetim Kurulu Başkanı Gerhard Warnke, “90 yılı aşkın bir süredir havalandırma alanında ürettiğimiz ve geliştirdiğimiz yenilikçi teknolojileri pazarın değişen gereksinimleri ve uluslararası dinamiklere uyumlu olarak dünya ile buluşturuyoruz. ATC ile yaptığımız stratejik ortaklık sonucunda yapacağımız yatırımlarla mevcut ve potansiyel müşterilerimizin önceliklerini doğru analiz ederek, yüksek teknoloji ve enerji verimli çözümler ile Türkiye’deki üretim kapasitesini arttıracağız. Artan üretim kapasitesi istihdama katkı sağlarken ihracat hacmini de arttırmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Air Trade Centre hissedarı Sadin Tellioğlu ise “Büyük emeklerle kurduğumuz Air Trade Centre’nin dünyanın önde gelen havalandırma üreticilerinden Maico ile geliştirdiği stratejik ortaklık gurur verici. Maico’nun yaptığı bu büyük yatırımı; kaliteli ürün üretme ve pazara sunma başarımızın bir göstergesi olarak yorumluyorum” dedi.

Önceki İçerik“Yeni nesil inverter teknolojisi, R32 kullanımı ve akıllı uzaktan kontrol sistemleri gibi yenilikler, klima sektöründe enerji verimliliği konusunda önemli bir ilerleme sağlıyor”
Sonraki İçerikTürkiye’nin enerji geleceği, uluslararası ICCI Enerji ve Çevre Konferansı’nda buluşacak