Gölcük Devlet Hastanesi Projesi’nde Aldağ klima santralleri tercih edildi

52 dönüm alan üzerinde, ana ve ek binası ile 45.000 m2 kapalı alana sahip, 300 yataklı, A Sınıfı bir hastane olarak inşa edilen Gölcük Devlet Hastanesi, hijyenik hava ve sağlıklı iç hava kalitesi ihtiyaçları için Aldağ AŞ uzmanlığına güvendi.

225’i kapalı 275’i açık olmak üzere toplam 500 araçlık otoparkı da bulunan Gölcük Devlet Hastanesi’nin 32 yoğun bakım yatağı, 26 yataklı diyaliz ünitesi, 9 ameliyathane, 4 adet tek kişilik (SDL) konforlu doğum odası, 71 poliklinik odasının yanı sıra hiperbarik ünitesi gibi özellikli alanları bulunuyor. Gölcük sağlık yatırımlarının başında gelen yeni Gölcük Devlet Hastanesi için Aldağ AŞ, 3.600-21.350 m³/h hava debileri aralığında hijyenik klima santralleri ile 8.000-24.250 m³/h hava debileri aralığında konfor klima santralleri üretimini gerçekleştirdi.

Aldağ hijyenik tip Dx klima cihazları, hijyen gereksiniminin yüksek olduğu yerlerde hava filtrasyon ve şartlandırmanın yanı sıra mahallin sıcaklık, nem, pozitif ve negatif basınç gibi parametrelerini de güvenilir bir şekilde kontrol altında tutar. Bunu yaparken taze hava ve egzoz edilen havanın çapraz akımlı hava hareketi sayesinde %60’a varabilen enerji tasarrufu sağlar. Santrallerin enerji veriminin yükseltilmesinde kompakt EC plug fanlardan da yararlanıldı. Isı geri kazanım özelliği ile birlikte işletme giderlerinin ve çevresel olumsuz etkilerin minimize edilmesi amaçlandı. Hem insan sağlığına ve çevreye hem işletmeye dost teknolojiler geliştiren Aldağ AŞ, akıllı tesis yönetimi sistemi sayesinde artırdığı kapasitesi ile daha fazla projeye hizmet verecek.

Önceki İçerikTürk iklimlendirme sektörü mart ayında ihracat rekoru kırdı
Sonraki İçerikFinber Holding’in tercihi Fes Klima oldu