Warmhaus Ar-Ge Müdürü Tamer GÜNDOĞAN

Yeni üretim tesisimizde bu yıl içerisinde Ar-Ge Merkezi açma planımız bulunuyor”

“Marka olarak stratejimizin odağında yaptığımız işte fark yaratmak ve daima en yenilikçi, en teknolojik ürün ve hizmetleri sunmak var. Ar-Ge Departmanı olarak bu stratejiyi temel alarak en yeni teknolojilerle yeni ürünler çıkartmaya ve mevcut ürünlerimizi inovatif bakış açısıyla geliştirmeye çalışıyoruz. Ürünlerimizin neredeyse tamamında kullandığımız gaz adaptasyon teknolojisi, sağladığı yüksek güvenlik ve arttırılmış verim sayesinde, Warmhaus cihazlarını farklı bir noktada konumlandırmamızı sağlıyor. Sektördeki diğer firmaların da yeni yeni uygulamaya başladığı bu teknolojiyi, bütün ürünlerinde kullanan Türkiye’de ve belki de dünyada ilk ve tek firmayız. Son yıllarda fark yarattığımız bir başka ürün de akıllı oda termostatı RecoWa oldu. Ar-Ge ekibi olarak tamamen kendi imkanlarımız ile geliştirdiğimiz bu ürün sayesinde kombimizi kullanan müşterilerimize daha üst seviye konfor ve tasarruf deneyimi sunduk.

Kendi sınıfında dünyanın en küçük kombisi MinerWa da gene Ar-Ge ve inovasyona yaptığımız yatırımların sonucunda çıkmış bir ürünümüz. Kullanıcıların dolap içerisine saklamak zorunda kalmayacakları, estetik, kompakt, dokunmatik ekranıyla kullanıcısına farklı bir kullanım tecrübesi yaşatacak ve bir o kadar da verimliliği yüksek inovatif bir kombi tasarımı yaptık. Ayrıca MinerWa kombi, dünyanın en prestijli tasarım ödüllerini art arda kazanan ilk ve tek ürün oldu

Warmhaus’ta, ürün yelpazemizi trendler ve müşteri beklentilerimiz doğrultusunda en yeni teknolojilerle en yenilikçi ürünler ile geliştirmek ve genişletmek için Ar-Ge olarak çalışmalarımıza önemli yatırım yapıyoruz. Tüm bu yatırımlarımız sonucunda çok kısa bir süre içerisinde kombide 18 kW’tan 45 kW’a kadar, yoğuşmalı duvar tipi kazanlarımızda 50 kW’tan 150 kW’a kadar iki farklı tipte ürün piyasaya sunduk. En son ürün gamımıza eklediğimiz sadece sıcak su ihtiyacı olan müşterilerimiz için geliştirdiğimiz hermetik şofben oldu. Panel radyatör, kombi, yoğuşmalı duvar tipi kazan, şofben ve oda termostatlarımız ile tüketicilere çok zengin bir ürün portföyü sunuyoruz.

Hali hazırda Ar-Ge olarak ürün gamımıza eklemek üzere iki önemli proje üzerinde çalışıyoruz. Özellikle küresel iklim krizi, enerji kaynaklarının kullanımı ve enerji güvenliği gibi konular, daha verimli ve farklı enerji türleri ile çalışabilen yeni ürünlere ciddi bir talep oluşturdu. Biz de bu talepler doğrultusunda elektrikli çalışan ürünler ve çevre dostu ısı pompası gibi çözümler için yoğun bir şekilde çalışıyoruz.

Geçtiğimiz yıl özellikle tedarik zincirinde yaşanan sıkıntılar tüm sektörleri olumsuz etkiledi. Warmhaus olarak bu süreçte sergilediğimiz proaktif yaklaşım ve ürettiğimiz alternatif çözümler sayesinde, üretimi aksatmadan yılın başında koyulan hedefleri gerçekleştirebildiğimizi belirtebilirim. Üretimimizde kullandığımız kritik parça ve komponentler için maksimum sayıda alternatif üretmek, alternatifleri mümkün olduğunca yerli tedarikçilerden seçmek ve bazı kritik komponentleri şirketimiz bünyesinde üretebilmek için önemli Ar-Ge çalışmaları ve yatırım faaliyetleri gerçekleştirdik.2023 yılının, tedarik zinciri açısından 2022 kadar sıkıntılı olmayacağını umut etsek de olası bir sıkıntılı duruma, tamamladığımız ve yürütmekte olduğumuz projeler sayesinde daha hazırlıklı olacağımızı ve bunun yanı sıra yarattığımız yurtiçi katma değerli üretim potansiyeli ile ülke ekonomisine de kayda değer katkı sağlıyor olacağımızı belirtebilirim.

Panel radyatör ve cihaz üretimi yapan fabrikalarımızı tek çatı altında toplayarak Bursa’nın yeni organize sanayi bölgesi TEKNOSAB’a taşıyoruz. Bu yılın ilk yarısında devreye alınması planlanan yeni üretim tesisimizdeki yeni üretim hatlarımız ile üretim kapasitemizi artırarak, yeni ürünlerimiz ile ürün gamımızı da genişleteceğiz. Bu yeni üretim tesisimizde bu yıl içerisinde Ar-Ge Merkezi açma planımız bulunuyor. Ar-Ge merkezi ile birlikte Ar-Ge ve özellikle inovasyon çalışmalarımız daha da ivme kazanacak. Bu ivme ile sektörümüzde fark yaratan yeni projelere imza atacağımıza inanıyorum.”

Önceki İçerik“Yıllık ciromuzun önemli bir kısmını Ar&Ge yatırımlarına harcıyoruz”
Sonraki İçerik“Dijitalleşme başlığı altında çalışmalarımız var”