Daikin hava temizleme cihazları ile kaliteli bir iç ortam havası solumak sizin de hakkiniz

 

Çevreci ve inovatif cihazlarıyla iklimlendirme sektörüne yön veren Daikin, patenti kendisine ait üstün Flash Streamer teknolojisine ve elektrostatik HEPA filtreye sahip hava temizleme cihazları MC55W, MCK55W ve yeni cihazı MC30Y ile kullanıcılara temiz ve doğru havanın anahtarını veriyor.

 

Flash Streamer ve HEPA filtre üstünlüğü

 

Daikin’in üstün Flash Streamer teknolojisine ve elektrostatik HEPA filtreye sahip hava temizleme cihazları MC55W, MCK55W ile ailenin en yenisi MC30Y kullanıcılara temiz ve doğru havanın anahtarını veriyor. Flash Streamer teknolojisi yüksek hızlı elektronlar ile toz, polen, küf, koku gibi istenmeyen faktörlerin moleküllerini ayrıştırarak yok edilmesi esasına dayalı olarak çalışıyor. Bu teknoloji sayesinde partiküller daha ilk aşamada yok olmaya başlıyor. Daikin patentli bu teknoloji, sektörün en yenilikçi ve iddialı hava temizleme teknolojisi olarak gösteriliyor. Diğer markalara ait ürünlerde ise bu fonksiyon UV lambaları ile sağlanmaya çalışılıyor. MC55W, MCK55W ve MC30Y hava temizleme cihazları Flash Streamer teknolojisinin yanı sıra elektrostatik HEPA filtre ile güçlerini üst düzeye çıkarıyor. 0,3 μm (mikron) partiküllerin yüzde 99,97’sini yakalayan elektrostatik HEPA filtre, filtrenin inceliğine dayanan geleneksel HEPA filtrelere kıyasla daha düşük basınç kaybına sahip. Bu da daha iyi temiz hava anlamına geliyor. Bir insan saç telinin 50- 70 μm (mikron) çapında olduğu ya da bir kum tanesinin 90 μm (mikron) çapında olduğu göz önüne alındığında, Daikin hava temizleme cihazlarının sahip olduğu teknolojileri ile daha da küçük partikülleri yakalamadaki teknolojik üstünlüğü görülmektedir.

 

Daikin’in benzersiz ‘Flash Streamer’ teknolojisi, elektrostatik HEPA filtre üzerinde tutulan zararlı maddeleri ve koku giderici filtre tarafından emilen kokuları ayrıştırıyor. Geleneksel hava temizleyicilerden farklı olarak, kolayca kirlenen ve düzenli olarak değiştirilmesi ve atılması gereken aktif karbon filtresine ihtiyaç bırakmıyor. Cihazlar için tasarlanmış filtreler 10 yıl süreyle kullanılabiliyor ve tüketiciler bu 10 yıl boyunca filtre değişim maliyetinden etkilenmiyor. Daikin hava temizleme cihazları MC55W, MCK55W ve MC30Y, standart toz ve koku sensörlerinin yanı sıra çok daha hassas PM 2.5 sensörleri de barındırıyor. Böylece gözle görülmeyecek kadar küçük olan ve solunum yollarına zarar veren partiküller dahi cihazda hapsedilip, etkisiz hale getiriliyor.

 

Şık tasarım, daha küçük hacim    

                                   

Önceki modellere göre daha az hacim kaplayan ürünler MC55W ve MCK55W, daha hafif ve şık bir kule görünümündeki tasarımıyla evler, ofisler, hastane odaları, kreşler, sınıflar, toplantı odaları gibi alanlarda estetik bir sorun yaratmadan kullanılabiliyor. Cihazlar, Kanada standartlarına göre 82 metrekareye kadar etki gösteriyor. İç hava kalitesini önemseyen, hava temizliği duyarlılığı yüksek, polen ve toz bazlı alerjisi olanlar için son derece ideal ürünler olan MC55W ve MCK55W model hava temizleme cihazları, çocuk kilidi, anti-polen modu, otomatik fan modu, ekran parlaklık ayarı ve elektrik kesintisinden sonra otomatik yeniden başlatma gibi işlevleriyle de dikkat çekiyor. 19 dB(A) sessizliğinde çalışan cihazlar konforlu bir şekilde iç hava kalitesini artırıyor. ‘Allergy UK’ tarafından onaylı olan cihazlar, tam da doğru ve temiz havaya ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde evlerimize kaliteli hava sağlıyor. MCK55W, diğer modelden farklı olarak kuru iç ortam havasında nem verebilme özelliği taşıyor. Bir su haznesi desteğiyle bu özelliği sağlayan cihaz, insan doğasının ihtiyaç duyduğu nem ihtiyacını karşılar nitelikte.

 

Ailenin en yeni üyesi MC30Y, piyasadaki en sessiz hava temizleme cihazı

 

Daikin hava temizleme cihazı ailesinin en yeni üyesi MC30Y, konut ve ticari alan uygulamalarında, Kanada standardına göre 46 m²’ye kadar olan mahallerde optimum çözüm sunmak üzere tasarlandı. Minimum fan devrinde 19 dB(A) sessizliğinde çalışan cihaz; fısıltı kadar sessiz olmasıyla kullanıcılar fark etmeden temiz hava sağlıyor. Diğer Daikin hava temizleyiciler gibi elektrostatik HEPA filtre ve benzersiz Daikin teknolojisi olan Flash Streamer teknolojisi barındıran ürün, kullanıcılara kaliteli bir iç ortam havası sunuyor.

Önceki İçerikYılsonunda doğal gaz tüketiminin 54 milyar metreküpe gerilemesi bekleniyor
Sonraki İçerikJENESIS’de 2022 yılsonu ödülleri dağıtıldı