Pa-Flex, ihracatı artırmaya yönelik çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor

Her yıl katlayarak artan ihracat oranlarını aynı şekilde arttırmaya yönelik çalışmaların sürekli gündemlerinde yer aldığını söyleyen Pa-Flex Kauçuk CEO’su Cafer Basık, ihracata yönelik şu açıklamalarda bulundu: “İhracata dayalı büyüme modelini benimsemiş, katma değer üreten firmamız her geçen yıl satış cirosunu, buna bağlı olarak üretim kapasitesini artırmaktadır. Gerek katılım sağlamış olduğumuz uluslararası fuarlar, gerekse Avrupa ve dünyanın her bölgesinde kullanılan ürünlerimizin bilinirliği ve kalitesi sayesinde ihracat pazarımızı genişletmeye devam ediyoruz. Önceliğimiz, kalitedir. Ürünlerimizin kalitesinden ödün vermeden, hatta kalitemizi her geçen gün artırmaya yönelik Ar-Ge çalışmaları yaparak üretime devam ediyoruz. İhracat oranımızın her geçen gün artmasındaki en büyük etkenlerden biri kalitemizdir. Çevreci üretimlerimiz sayesinde de hem Türkiye pazarında hem yurt dışı pazarında tercih ediliyoruz.”

Pa-Flex Kauçuk CEO’su Cafer Basık: “%100 yerli üretim yaparak ihracat başarı yüzdemizi her geçen gün artırıyor ve ülke ekonomisine katkı sağlıyoruz”

İhracat süreçlerine ilişkin bilgilendirmelerde de bulunan Cafer Basık, şöyle devam etti: “Üretimde olduğu gibi düzenli ve sistemli bir çalışma yürüterek ihracat sürecinde de herhangi bir problem ile karşılaşmamaktayız. Müşterilerimizin taleplerine hızlı geri dönüş sağlıyor olmamız ve hızlı üretim yapıyor olmamız ihracat süreçlerimizin en önemli noktalarındandır. Yurt dışında ana dağıtıcılarımız ve distribütör firmalarımız var. Direkt olarak genel müdürlüğümüzden ürün satışı yaptığımız ülkeler de ihracat pazarımız içinde yer almaktadır. Tam bağımsızlık ancak ekonomik bağımsızlıkla mümkündür. ‘Ekonomik kalkınma, Türkiye’nin özgür, bağımsız, her zaman daha güçlü, her zaman daha zengin Türkiye idealinin belkemiğidir’ mottosuyla ülkemizde ekonomik kalkınmaya destek olmaktan memnuniyet duyuyoruz. %100 yerli üretim yaparak ihracat başarı yüzdemizi her geçen gün artırıyor ve ülke ekonomisine katkı sağlıyoruz. İthal etmiş olduğumuz kimyasalları burada işleyerek ve katma değer ekleyip yurtdışına satarak ülkemize döviz kazandırmaktayız. Bundan kaynaklı Pa-Flex olarak ihracat pazarımızı genişletmeye yönelik çalışmalarımıza hız kesmeden devam etmekteyiz.”

“7.500 m2’lik yeni bir alanda üretimlerimize başlamış bulunmaktayız”

Pa-Flex olarak 2022 yılını henüz tamamlamadan %50’nin üstünde bir yüzdeyle ihracat paylarını artırdıklarını söyleyen Cafer Basık, şöyle devam etti: “Dijitalleşen dünyaya ve teknolojiye ayak uydurarak Sakarya’daki yeni fabrikamızda son teknolojiyle üretimlerimize, 2022 yılının son çeyreğinde başladık. Şu an hem İstanbul hem Sakarya illerinde seri üretim yapmaktayız. Bundan kaynaklı büyümemizle, ihracat alanındaki çalışmalarımız doğru orantılı gitmektedir. Yüksek ihracat oranımız sayesinde büyüyüp gelişmekteyiz ve bu sayede daha çok dış piyasaya ulaşma imkanı elde etmekteyiz. Yeni ve büyük yatırımlarla büyümekte olan markamız Pa-Flex adına 2022 yılı, yenilik ve inovasyon yılı oldu diyebiliriz. Sürdürülebilirlik ve çevrecilik ilkesini benimseyen markamızın yeni üretim fabrikasında da önceliğimiz doğamız ve tasarruf olmuştur. İstanbul’daki fabrikamızdan daha büyük yeni bir alana geçiş yaparak üretimdeki verimliliği arttırmaya yönelik çalışmalarımız devam ediyor. Her geçen gün gelişen ve dünya çapında büyüyen misyonumuzla müşterilerimize ve pazarımıza daha hızlı ve kaliteli hizmet verebilmek adına sıkı çalışma yürütüyoruz. 7.500 m2’lik yeni bir alanda üretimlerimize başlamış bulunmaktayız. Sakarya ilinde üretim faaliyetlerine başlayan yeni fabrikamız; Türkiye’nin kalkınma ve gelişme aşamasında olan şehrine ve ülkemize katkı sağlamak amacıyla bu konumda yer alıyor. Yurt içi ve yurt dışında geniş bir yelpazeye sahip olan markamız; ham madde stoğunu yeterli seviyede bulundurarak ve hızlı reaksiyon göstererek birçok yeni projede tedarikçi marka olarak yer almaya ve büyük projeler altına imza atmaya devam ediyor. Pa–Flex olarak ülkemizi ve markamızı temsilen gururla katıldığımız yurt dışı fuarlarından başarılı sonuçlarla dönerek ülkemize ihracat alanında katkıda bulunarak daima gelecek için üretiyoruz.”

2023 yılında önceliklerinin ISK-SODEX 2023 ve katılım sağlayacakları diğer fuarlarda olacağını belirten Cafer Basık, son olarak şu cümlelere yer verdi: “Uluslararası fuar platformları sayesinde daha fazla kitleye ulaşmayı ve beraber çalıştığımız yurt dışı firmalarını da standlarımızda misafir etmeyi hedeflemekteyiz. Yeni ve büyük yatırımlarla büyümekte olan Pa-Flex, ihracat için Ar-Ge çalışmalarını düzenli olarak sürdürmektedir. 2023 ve devamındaki tüm yıllarda amacımız, her geçen gün daha fazla gelişmek ve üretmek olacaktır. Üretim performansımızı arttırarak ihracat performansımızı da arttırmayı hedeflemekteyiz.”

Önceki İçerikLojimax Dizayn Radyatör’ün yeni genel müdürü Oğuzhan Yıldırım oldu
Sonraki İçerikDört mevsim ideal iklimlendirme: Baymak Isı Pompası