Optimum Isıtma Satış ve Pazarlama Müdürü Osman GÖR

 

“2022 yılında pazar durağanlıktan pozitif yöne evrilmiştir”

“Şirketimiz İtalyan Ecoflam brülör markasının Türkiye distribütörüdür. Şirketimiz hem domestik ısıtma alanında hemde endüstriyel ısıtma sektöründe faliyet göstermektedir.  Pandeminin özellikle ilk 6 aylık döneminde her sektör gibi bizlerde aşırı durağan bir pazarla karşılaştık. Daha sonraki dönemlerde durağanlık gittikçe azalmış negatif etkiler ortadan kalkmaya başlamıştır. Nitekim 2022 yılında pazar durağanlıktan pozitif yöne evrilmiştir. 2022 yılında oem olarak çalıştığımız makine ve kazan imalatçıları hem ihracatlarındaki artış hem de yurt içi pazarındaki talep artışları sebebiyle imalat sektöründeki pazarda talep artmış artan bu taleplerde domino etkisiyle bizlere de pozitif etki sağlamıştır.

Optimum Isıtma Çözümleri AŞ ısıtma sektöründe İtalyan Ecoflam brülörlerinin ve Alman Schwank  radyant ısıtma ve sıcak hava ısıtma sistemlerinin Türkiye distribitörlüğünü yürütmektedir. Ecoflam brülörlerimiz birçok hastane projesinin ısıtma sistemlerinde, konut projelerinin ısıtma sistemlerinde, oem olarak çalıştığı kazan firmalarının buhar kazanları veya diğer kazan türlerinde ısıtma sistemlerinde, seracılıkta kullanılan kazanların ısıtma sistemlerinde, asfalt plentlerinin kurutucu sistemlerinde ve kızgın yağ kazanlarında, tozboya fırınlarında, ekmek fırınlarında, kuruyemiş fırınlarında gibi birçok sektörle beraber çalışmaktayız. Bütün bu sektörlerin ihtiyaçlarına doğru ürün seçimlerini sağlamak ve teknik sorunlar yaşamamalarını sağlamak amacındayız. Bu amaç doğrultusunda, müşterilerimizin ihtiyaçlarını belirlemek doğru teknik bilgilerle ve doğru yönlendirmelerle hızlı aksiyon alarak müşteri memnuniyetini sağlamak ana faaliyetimizdir.

 

Ürün portföyüzdeki İtalyan ATİ markalı doğal gazlı sıcak su boylerleri inovatif ürün grubunda bir ürünümüzdür. Kendinden doğal gaz brülörlü bu ürünler sayesinde ani sıcak su ihtiyacının olduğu spor salonları duşları; yurtlar; büyük yemekhaneler veya villa projeleri gibi yerlerde sadece sıcak su ihtiyacını sağlayan bunun içinde büyük sisteler kurulmadan yerden tasarruf sağlayan kompact ve kullanması ve kurulması kolay bir üründür. Ayrıca kendi markamız olan Diamond markalı sıcak hava cihazları, seramik radyantları ve borulu radyantları da yerli markamız olarak ürün portföyümüze ekledik.

 

Ecoflam brülörlerinin Türkiye’deki pazar payının daha da artırılmasını sağlamak ve bunun içinde gerekli tüm aksiyonların alınmasıdır. Müşterilerimizin bizlere en kolay şekilde ulaşmalarını sağlamak sorunlarını hızlı şekilde çözmek ve hem satış öncesi hem de satış sonrası en kaliteli hizmeti vermektir.”

Önceki İçerik“Farklı kıtalarda, farklı ülkelere ihracat ağırlıklı satış yapan firmalar, bu dönemi daha rahat geçirdiler”
Sonraki İçerikEuroofan Havalandırma, Değirmen Makineleri Teknolojileri ve Yan Sanayi Fuarı’nda ürünlerini tanıttı