Vaillant Group Türkiye Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Erol KAYAOĞLU 

 

“Türkiye,1 milyonluk kombi pazarı ile bu alanda üs ve üretim merkezi konumunda”

 

“Türkiye ısıtma ve soğutma sektörü, sunduğu teknolojik ürünlerle pandemi döneminde evde kalma ve hijyen şartlarına çok hızlı bir uyum gösterdi. Bu nedenle pandemi döneminin şanslı sektörlerinden biri olduğumuzu söyleyebiliriz. Türkiye,1 milyonluk kombi pazarı ile bu alanda üs ve üretim merkezi konumunda. İç pazarın yanı sıra dış pazarda da iddialı olan Türkiye ısıtma ve soğutma sektörü, dünyada ve Türkiye’deki yatırımları ile rekabetçi bir yapıda.

 

Kurulduğu günden bu yana sadece iklimlendirme konularına odaklanan Vaillant Group, kombi ve şofbenin mucidi olarak sürdürülebilirlik konusunda da sorumluluk alıyor. Bunun yanı sıra ısı pompaları ve hidrojenle çalışan yenilenebilir enerjilerin kullanımı için gerekli tüm temel teknolojilerde pazar lideri olmayı hedefliyor. Vaillant Group Türkiye olarak biz de globaldeki koyulan bu hedeflerle paralel şekilde ilerlemeye devam ediyoruz. Bugünden yarını düşünerek hareket ediyor, planlarımızı bu doğrultuda hayata geçiriyoruz. Türkiye’de yüksek verimli ürünlere geçişte sürece öncülük eden bir konumdayız. Tüketicimizin bilinç düzeyi giderek artıyor. Önümüzdeki dönemde özellikle yüksek verim sağlayan yenilenebilir ürünlerin başrolü üstleneceğini düşünüyorum. Vaillant Türkiye olarak kombi nezdinde yaptığımız araştırmaya göre tüketicilerin yüzde 87,4’ü, kombinin yoğuşmalı ve tasarruflu olmasına öncelikli olarak önem verdiğini belirtiyor. Ürünün sunduğu verimlilik, tercih sıralamasında fiyatından bile ön plana geçmiş durumda. Yol haritamızı tüketicimizin ihtiyaç ve beklentileri belirliyor. Sürdürülebilir ürünler talep eden müşterilerimizin beklentilerini çevreci cihaz ve çözümlerle karşılıyoruz.

 

Yoğuşmalı kombi ürün gamımızı tasarrufu üst seviyeye çıkaran cihazlarla genişlettik. Daha inovatif, verimli, dijital, daha az enerji enerji harcayan, ulaşılabilir ürün ve hizmetlerimizle bulunduğumuz her alanda ayak izi bırakıyoruz. 2021 yılındaki performansımız ile iklimlendirme sektöründe öne çıktık. Pazar payımızı artırarak, büyümeye devam ettik ve yılı dengeli sonuçlarla tamamladık. Ana iş kolumuz olan kombide gücümüzü koruduk, yeni iş kollarında rekor büyümeler elde ettik. Isı pompasında en yüksek satış adetlerine ulaştık. Regülasyonlara uymak için gerekli tüm Ar-Ge faaliyetlerini yürütüyoruz. Mucit kimliğimiz ve grup yatırımlarımızla sektörde pozitif ayrışıyor, daha verimli ve çevreci ürünler sunmak için yatırımlarımızı sürdürüyoruz. Gezegenin ve tüketicilerin iyiliği adına belirlediğimiz hedeflere odaklanıyoruz. Çevreye en duyarlı ve teknolojik ürünleri sunmaya devam ediyoruz.

Teknolojik ürün gamımızı büyütüyoruz. Ürünlerimiz yüksek sıcak su konforu, gaz adaptasyon sistemi ve yüksek verimiyle pazarda hak ettiği yeri aldı. Geleceğin farkında olan, akıllı seçimler yapmak isteyen müşterilerimiz için hayata geçirdiğimiz GreeniQ konsepti ile verimlilikte üst noktalarda yer alan ürünler sunuyoruz. Greeni Q,Vaillant’ın yeşil teknoloji için belirlediği kriterleri sağlayan ürünlere verdiği kalite etiketi olarak sunuluyor. Bu konseptte sunduğumuz ecoTEC Exclusive yoğuşmalı kombimiz; multiyoğuşma sağlayan teknolojisi ile standart kombilere kıyasla yüzde 8’e varan ek tasarruf ve düşük maliyetli enerji kullanımı vadediyor. Öte yandan sektörde yer alan ürünlere göre 700 kat daha çevreci, çok daha verimli ısı pompamız aroTHERM plus ile de sektörümüzde fark yaratıyoruz.”

Önceki İçerik“2022 yılı hedeflerimizi başarıyla yakalayacağımızı tahmin ediyoruz”
Sonraki İçerik“Tüketiciler ürün seçimlerinde ürünün çevreci olmasına, tasarruf edebilmeye ve enerjiyi en verimli şekilde kullanabilmeye odaklılar”