Termo Teknik Türkiye Satış Müdürü Cem BAYRAMOĞLU

 

“2022 yılı hedeflerimizi başarıyla yakalayacağımızı tahmin ediyoruz”

 

“Termo Teknik,  dünyanın en büyük panel radyatör fabrikasına sahiptir. Çorlu’da kurulu bulunan yıllık 5,2 milyon adet üretim kapasiteli fabrikamızda 15 yıl garantili dekoratif Silüet Serisi’nin de aralarında bulunduğu panel radyatörlerin üretimi yapıyor, bu radyatörleri iç piyasaya sunuyor ve 50’den fazla ülkeye ihraç ediyoruz. Panel radyatörün yanı sıra İngiltere de üretilen ödüllü, doğaya saygılı, yüksek verimli Premix yoğuşmalı kombi ve kazan serisini de Türk tüketicisine sunuyoruz. Termo Teknik bu özellikleri ile Türkiye ile Avrupa’nın en büyük ısı sistemleri tedarikçileri arasında bulunuyor.

Termo Teknik tarafından 2011 yılından bu yana Türk tüketicisine sunulan LOGIC Kombi, 116 yıllık tecrübeye sahip Ideal Boilers’ın, İngiltere’deki Kraliçe Ödüllü (The Queen’s Awards) tesislerinde üretiliyor. LOGIC serisi yoğuşmalı kombilerin c26/35 ve LOGIC c31/35 modelleri bulunuyor.  c26/35,26 kW ısıtma, 35 kW sıcak su kapasitesi; c31/35 ise 31 kW ısıtma, 35 kW sıcak su kapasitesi anlamına geliyor. ErP(Energy Related Products- Enerji İlişkili Ürünler) yönetmeliğine uygun olarak üretilen LOGIC Kombiler, üstün üretim özellikleri ile uzun yıllar arıza yapmadan verimli çalışıyor.

Termo Teknik, 31 Aralık 2022 tarihine kadar LOGIC Premix yoğuşmalı kombilerinin ilk çalıştırmasını yaptıranlara 3 yıl artı garanti hediye ediyor. Böylece toplam garanti süresi 5 yıla uzuyor.

Logic’in Eşsiz Özellikleri şöyle sıralanıyor:

  • LOGIC serisi yoğuşmalı kombiler A sınıfı enerji verimliliğine sahip. Aynı zamanda en düşük atık gaz seviyesi olan NOx  Class 6 ile çevreci bir kombi.
  • LOGIC Kombiler modülasyonlu oda termostatı ve dış hava sensörü ile kullanıldıklarında A+enerji verimliliği sağlarken, istenilen oda sıcaklığının (önerilen 20-22°C) üzerinde ihtiyaç dışı sıcaklıklara çıkmasını önleyerek aynı zamanda yakıt tüketiminden tasarruf sağlıyor.
  • LOGIC eşsiz tasarımıyla, tüketiciye en az doğalgaz tüketimi ile evinin tüm noktalarına ulaşan ısınma konforu ve yüksek sıcak su kapasitesi (16,9 L/dk) sunuyor.
  • Sadece 278 mm derinliği ve 2,5 mm sağ ve sol montaj mesafesi ile mutfak gibi dar alanlarda bile kolay kurulum sağlanıyor.

LOGIC Kombi kompakt boyutlarına karşın sağladığı yüksek sıcak su kapasitesi ile dikkat çekiyor. Özellikle kış aylarının uzun ve sert geçtiği illerde sevilerek kullanılan LOGIC Kombinin taşıdığı özellikle ile çift banyolu büyük konutlarda dahi LOGIC Kombi ile sıcak su konforu sağlanabiliyor. Türkiye’de kombi sektörünün dünyadaki trendlere uygun bir gelişim çizgisi gösterdiğini, üretim teknolojisinde yaşanan yenilikler ve son kullanıcı taleplerinde meydana gelen değişime paralel olarak geçmişe göre daha verimli, daha güvenli, çevreye daha az etki eden kombilerin üretildiğini gözlemliyoruz.

 

Ocak 2020’den beri dünyayı etkileyen Covid-19 salgını, ülke ekonomilerini, inşaat sektörünü ve sektörümüzü maalesef olumsuz yönde etkiledi. Geçici de olsa belirsizlik ve durgunluğun hakim olduğu böylesi dönemlerde Termo Teknik gibi finansal yapısı güçlü, köklü şirketlere daha önemli roller düşüyor.  Termo Teknik olarak bu dönemde yatırımlarımızı arttırarak devam ettirdik. Yedinci üretim hattını devreye aldık, 8’inci hattın yapımına ise devam ediyoruz. Paketleme ve kaynak hatlarında robotları kullanıyoruz. Bunun yanı sıra boyama, paketleme, kapasite artırımı ve stoklama alanlarımızın genişletilmesi amacıyla başlattığımız kapalı alan inşaatımızı ise tamamlamak üzereyiz.

 

Türkiye ekonomisinin gücüne inanıyor, bir yandan aileden gördüğümüz iş ortaklarımız ile iletişimimizi daha da güçlendirirken, diğer yandan son kullanıcıya avantajlar sağlayan kampanyalarımıza, gelişmiş ürünlerimizi piyasaya sunmaya devam ediyoruz. Termo Teknik olarak 2021 yılını yatırım ve büyüme ile kapattık. Aynı büyüme ivmesinin 2022 yılının ilk yarısında da devam ettiğini gördük, 2022 yılı hedeflerimizi başarıyla yakalayacağımızı tahmin ediyoruz. Dünyada yaşanan gelişmeye paralel olarak daha verimli ve çevreye daha az etki eden, kullanımı ve bakımı daha kolay, daha uzun ömürlü ve dijital aksamı daha gelişmiş ürünlerin ön plana çıkabileceğini düşünüyor ve hazırlıklarımızı bu yönde yapıyoruz.”

Önceki İçerik“Ülkemizde iklimlendirme sektörünün, özellikle son yıllarda yapılan yatırımlarla son derece başarılı bir şekilde ilerlediğini ifade edebiliriz”
Sonraki İçerik“Türkiye,1 milyonluk kombi pazarı ile bu alanda üs ve üretim merkezi konumunda”