İSKİD, 30 yıldır sektöre değer katıyor

Kurulduğu 1992 yılından beri Türkiye iklimlendirme, soğutma ve klima sektörünün gelişmesi ve uluslararası rekabette öne geçmesi yönünde sektör adına faaliyetler yürüten İSKİD, “Değer Katar” temasıyla yıl boyunca organize edeceği etkinliklerle, kuruluşunun 30. yılını kutlamaya hazırlanıyor. İklimlendirme ve soğutma sektörünün önde gelen firmaları ve sektörün değerli temsilcilerinin katkılarıyla 1992 yılında kurulan İSKİD, bugün 113 üyesiyle sektörün yüzde 90’ını temsil etmeye devam ediyor. Üye firmaların katkıları ile kurumsallaşma sürecini tamamlayan İSKİD, sektörün köklü mirasını ve geçmişten gelen değerlerini, dinamik ve yenilikçi bir vizyon ile geleceğe taşıyor.

 

Kuruluşunun 30. yılı için yeni logo tasarladı

 

İSKİD, kuruluşunun 30.yılı kapsamında yıl boyunca “Değer Katar” teması ile organize edeceği etkinliklerde ve tüm basılı ve dijital ortamlarda kullanacağı bir 30. yıl logosu hazırladı. İSKİD üyesi firma temsilcilerinin katılımıyla sosyal medyada paylaşılacak video çalışmasında, İSKİD üyelerine yöneltilen “Üyelerimizin Gözünden Tek Kelimeyle İSKİD” konseptine verdikleri kısa cevaplar ile dinamik bir video içeriği hazırlandı. İSKİD üye firmalarının katılımları ile yıl içerisine yayılacak organizasyonlarda planlanıyor.

 

İSKİD bünyesinde üretim faaliyetleriyle birbirine rakip olan firmalarında var olduğunu ancak sektörün ortak problemlerini çözmek için bütün üyelerin tarafsız bir duruşla, karşılıksız hizmet etmek için biraraya geldiğine değinen İSKİD Yönetim Kurulu Başkanı Ayk Serdar Didonyan, “Dernekler birer sivil toplum kuruluşudur. Dernek, en kısa ve öz olarak “Topluma, sektöre karşılıksız hizmet etmek” demektir. Her sektör gibi çeşitli sorunlarımız olduğu düşünüldüğünde, dernek bu sorunlara çözüm bulmada etkili bir araçtır. Örgütlü bir sektör olmanın önemi günden güne artıyor, bu bize ekonomik ve sosyal olarak güç katıyor. Dünyada ve ülkemizde değişen konjonktür bunu gerektiriyor. Örgütlü yapıya sahip olan sektörlerin sorunlarını daha kolay aşabildiğini ve her koşulda bir yaptırım gücüne sahip olduklarını görüyoruz” dedi.

 

İSKİD Yönetim Kurulu Başkanı Ayk Serdar Didonyan, “Sektörümüze ve derneğimize katkı sağlamış tüm başkanlarımıza, yönetim kurullarımıza ve üyelerimize teşekkürü bir borç bilirim”

 

Sektörümüzde faaliyet gösteren firmaların sorunlara kayıtsız kalmaması ve derneklere katılmasının çok önemli ve değerli olduğunun altını çizen Ayk Serdar Didonyan, “Dernekleri benimsemek, sahiplenmek ve üye olmak demek, kişinin içinde yaşadığı toplumun, sektörünün değişim sürecinde bir seyirci olmaktan çıkıp, değişime aktif katkıda bulunmaya karar vermesi anlamını taşır -ki bu çok özel ve değerlidir. Derneğimizin 30.  kuruluş yılı vesilesi ile büyük bir özveri ile sektörümüze ve derneğimize katkı sağlamış tüm başkanlarımıza, yönetim kurullarımıza ve üyelerimize teşekkürü bir borç bilirim” dedi.

 

Önceki İçerikSoğutma Dünyası Portalı, yayın hayatına başladı
Sonraki İçerikİSKİD bursiyerlerinden üye firmalara ziyaret