Geçmişten geleceğe KRC Proje

 

KRC Proje Yönetim Kurulu Başkanı Hamza Karaca, faaliyete başladıkları 2017’den bugüne kadarki süreçte şirket yapılanması, hizmet kalitesi, bayilik ağı gibi birçok konunun geliştirilmesi sürecini ve KRC Proje ailesi ile yakın geçmişte edindiği kurumsal hafızadan bahsetti: “KRC Proje olarak her yıl ayrı bir mottomuz oldu ve her mottomuz da bizlerin hikayesini oluşturdu. 2017 yılının 2. çeyreğinin hemen başında Baymak ile münhasır dağıtıcı bayilik alarak yollarımız kesişti. Böylece çoklu markadan tek markaya geçiş yapmış olduk. Tek markanın distribütörlüğünü yapmak kolay değildir diye sektörden arkadaşlar telkinde bulundular. Ancak biz tamamen işimize odaklandık. Yeşile inandık ve Baymak’ın sancağını taşımak için elimizden geleni yaptık ve yapıyoruz. Ticari şirketlerin kuruluşlarında en temel unsurlar hizmet üretmek ve para kazanmaktır. Hizmet üretemezseniz, para kazanamazsınız; para kazanamazsanız, hizmet üretemezsiniz. Bunlar birbirine eş değerdir. Bu minvalde pazar içerisinde herkesten daha iyisini, daha farklısını ve daha samimisini yapmak için biz de elimizden geldiğince uğraştık. Piyasadaki fiyat istikrarsızlığının önüne geçmek için ürünleri doğru kanallara yöneltmek, o yıl en önemli sloganımızdı.”

KRC Proje Yönetim Kurulu Başkanı Hamza Karaca, “Bayilerimiz için hem ticari hem de insani olarak entegre çözümler geliştiriyoruz”

 

Sektördeki her firmanın kendisine göre bir çalışma prensibi olduğunu dile getiren Hamza Karaca, kendi sistemlerine ilişkin şu bilgilendirmelerde bulundu: “Bizim çalışma sistemimiz bayilerimiz üzerinden ilerliyor. Bayilerimiz için hem ticari hem de insani olarak entegre çözümler geliştiriyoruz ve ihtiyaçları karşılamak için günler, hatta aylarca çalışarak en doğrusunu bulmaya çalışıyoruz. Kazan-kazan görüşüne dayalı olarak sistem neyse onu devreye alıyoruz. Bu sayede 2019 yılında bayileşme konusunda çıtamızı daha da yukarılara çıkardık. 2020 yılı ülkemiz ve küresel çapta tüm dünyamız için, zor bir sürecin başlangıcı oldu. Ekonomik, sosyal, kültürel her açıdan insanların zorlandığı aynı zamanda birbirine kenetlendiği de bir yıl oldu. En önemlisi; sağlıkçılarımızın en ön cephede savaştıklarına şahit olduk. Biz de KRC Proje olarak ticari kuruluşun yeterliliklerini yerine getirmek hasebiyle ticaretimizi durdurmadık. Hemen 2020’nin başında İstanbul Başakşehir’de Avrupa şubemizi, sonuna doğru gelince ise İzmir’ de Ege bölge müdürlüğümüzü açtık. Böylece Marmara’dan sonra Ege Bölgesi’nde de sahada aktif olduk. 2021 yılına geldiğimizde ise sürekli büyüme hedefleriyle çıtayı hep yukarıya kaldırınca, sorumluluklarımız da daha ağır oldu, bunun farkındalığıyla, üretici firmamız Baymak’a ve bayilerimize karşı sorumluluklarımızda giderek artmaya başlamıştı. Hal böyleyken kurumsal yapıyı ayakta tutmak için şirket içerisinde birçok düzenlemeler yaptık. Bunu da sahaya aktarırken bayilerimizle sıcak temasımızı bozmadan daha da kaliteli hale getirmeye çalıştık. Neticede alışkanlıklar kolay kazanılır, zor kaybedilir. Birlikte bunun üstesinden geldik, gelmeye devam ediyoruz.”

“Mevcut düzenimizi sürdürebilir vaziyetteyiz”

 

Hamza Karaca son olarak şu yorumlara yer verdi: “2021 yılını değerlendirirken bir yandan da 2022 yılının ilk çeyreğini bitirmek üzereyiz. Zaman su gibi akıp geçiyor, geçerken bizlere birçok şey kattığı gibi birçok şeyi de götürüyor. Hep söylüyorum, mutlu olmalıyız. Yani hem iş hayatımızda hem de sosyal olarak her anımızda mutlu olmalıyız. Neticede hepimiz ticari olarak aynı amaç için mücadele veriyoruz. 2022 yılının bize getireceği bilinmezlikler karşısında da sağduyulu, ahlaki normlarımızdan ödün vermeden, ayağı yere basan sağlam adımlar atmalıyız. Bu düşünceler ışığında, 2022 yılının tam karşısına kalın punto ile sürdürebilirlik yazdık. Yaptığımız tüm atılımlar firmamızda kayıt altında. Tüm zorlu süreçler, tüm rahat zamanlarımız hepsinin hikayesi bizde mevcut. Dolayısıyla rahat zamanlarda rehaveti, zor zamanlarda da sabrı öğrendik. Bu manada mevcut düzeni sürdürebilir vaziyetteyiz. Kimseye mahcup olmadan ve kimseyi zora sokmadan elbirliğiyle daha sistemli, daha güzel ve mutlu yarınlara ilerlemeyi umuyoruz.”

 

Önceki İçerik“Verimliliklerin artması ve fiyat dengesinin biraz daha oturması ile ısı pompasının geleceğin teknolojilerinden biri olacağını düşünüyoruz”
Sonraki İçerikİklim değişikliklerine yönelik en güçlü sektörel çözüm, ısı pompalarıdır