FORM MHI Klima Sistemleri’nde 4 yeni üst düzey atama

İklimlendirme sektörünün öncü firmalarından Form Şirketler Grubu’nun Japon Mitsubishi Heavy ortaklı iştiraki Form MHI Klima Sistemleri’nde, yeni yılla birlikte dört üst düzey atama gerçekleşti.

56 yıldır iklimlendirme sektörüne yön veren Form, sektör ve firmaya uzun yıllar başarıyla hizmet etmiş isimlere verdiği yeni sorumluluklar ve kadrosuna dahil ettiği uzman isimler ile her geçen gün büyümeye devam ediyor. Bu kapsamda Form, 2022 yılına girerken bir dizi üst düzey atama gerçekleştirdi.

Bu kapsamda uzun yıllardır firmadaki genel müdürlük görevini başarıyla yürüten Mehmet Oral, 1 Ocak 2022 itibarıyla Form MHI Klima Sistemleri Yönetim Kurulu Üyeliği’ne atandı.1987 yılında ODTÜ Makine Mühendisliğinden mezun olan Mehmet Oral, 2010 yılından bu yana Form bünyesinde görev alıyor. Mehmet Oral öncesinde Alarko, Arduman, York ve Airfel‘de farklı pozisyonlarda çalıştı.

Form MHI Klima Sistemleri Genel Müdürlüğü görevine ise 2011 yılından bu yana Form Grup bünyesinde birçok farklı sorumluluk üstlenen ve son olarak genel müdür yardımcısı olarak görev yapan Zafer Sarı getirildi. 1999 yılında İTÜ Makine Mühendisliği bölümünden mezun olan Zafer Sarı, Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nde Enerji Sistemleri Mühendisliği üzerine yüksek lisans yaptı.

2018 yılından bu yana Form MHI Klima Sistemleri’nde Bireysel Sistemler Satış Müdürlüğü görevini yürüten Taner Özdoğan, 01 Ocak 2022 tarihi itibariyle firmanın Bireysel Sistemler Genel Müdür Yardımcısı olarak görev alacak. 2020 yılından bu yana Form MHI Klima Sistemleri VRF Satış Müdürü olarak görev alan Uğur Bayülgen ise, 01 Ocak 2022 tarihi itibariyle görevine VRF Genel Müdür Yardımcısı olarak devam edecek.

Önceki İçerikFORM Şirketler Grubu’nun 56 yıllık geçmişi kitaplaştırıldı
Sonraki İçerikSanayicinin gözdesi yine Lennox oldu