BVN, 2021 Yönetim Değerlendirme – 2022 Stratejik Planlama Çalıştayı gerçekleştirildi

BVN Yöneticileri 13-15 Ocak Tarihleri arasında; 2021 yılının değerlendirilmesi, 2022 planlarının belirlenmesi amacıyla Elite World Otel Sapanca’da bir araya geldi.

2021 yılının değerlendirildiği, 2022 stratejik planların belirlendiği çalıştaya BVN Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Bahçıvan, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Fethi Bahçıvan, Genel Müdür Mehmet Yaşar Bahçıvan, Genel Müdür Yardımcıları Serdar Bahçıvan, Bilal Bahçıvan, Ali Doğan, Salim Demirtaş ve Departman Müdürleri katıldı.

Sürdürülebilir büyüme için “Değişimden Güç Alırız” ve “Birlikte Başarırız”

Toplantıda “Sürdürülebilir Büyüme” konusunun oluşturduğu çatı altında “Tüketici odaklı hareket etmek” amacıyla “Değişimden güç alırız” ve “Birlikte Başarırız” mottolarına paralel sunumlar gerçekleştirildi.

Mehmet Yaşar Bahçıvan’ın açılış konuşmasıyla başlayan toplantı, Dr. Şaban Kızıldağ’ın mazeret yok – performansı ile devam etti. İkinci gün Şafak Keklik’in sunum ve deneysel ekip oyunu ile başladı. Deneysel ekip oyunu sonrasında BVN departman müdür ve sorumlularının, bölümlerinin 2021 değerlendirmeleri ve 2022 stratejilerini anlattıkları sunumlarla devam etti. BVN yönetimi sunumlar arasında en beğenilen sunumu ödüllendirdi. Sunumlarda birincilik Ödülünü İSG ve Çevre Şefi Talat Sürücü aldı.

  1. gün BVN Pazarlama ve Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Salim Demirtaş moderatörlüğünde çalıştaya katılan departman sorumluları oluşturdukları gruplarla, workshop çalışması yaptılar. Hazırlanan grup çalışmaları yönetim kurulu tarafından ödüllendirildi. Workshop çalışmalarında birinci olan grup; Seçil Özel, Kenan Madenci, Halis Abuşka ve Mustafa Marangoz’dan oluştu. Birinci olan gruba hediyelerini, Mehmet Fethi Bahçıvan, Mehmet Yaşar Bahçıvan, Serdar Bahçıvan ve Bilal Bahçıvan takdim etti. Organizasyonu değerlendiren BVN Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Bahçıvan, birlikte olmanın, takım olmanın önemine dikkat çeken bir açıklamada bulundu

Ömer Faruk Bahçıvan: “Yönettiğiniz insanlarla bir takım olun”

“Benim çok hassas olduğum konuların başında birliktelik gelir. Burada gerçekleştirdiğimiz birliktelik bana büyük keyif verdi. Yorucu ve yoğun bir çalıştay günleri geçirmemize rağmen hiç kimsede yorgunluk belirtisi görmedim. Hepinizde bir ışık vardı, inanç vardı. Yöneticiler olarak sizler benim için çok değerlisiniz, sizler de yönettiğiniz insanları aynı şekilde görün. Onlarla. Kendi haklarınızdan daha çok onların hakları için çalışın. Çünkü ancak hep birlikte başarabiliriz. Yolumuz uzun ama güzel bir yol. Bu yolda her biriniz keyif alacak eminim. BVN Türkiye’de ve dünyada daha çok tanınacak. İnşallah çok daha büyük ihracat rakamlarına ulaşacağız. Bunun için gereken güce, kapasiteye ve ufka sahibiz. Ben hayatım boyunca “Bu ürünü yapayım da çok para kazanayım” diye çalışmadım, her zaman “Yapacağım işi en iyi şekilde yapacağım” dedim.”

Mehmet Yaşar Bahçıvan: “Başarılı firmalar başarılı ekiplerden, başarılı insan kaynağından oluşur.”

BVN Genel Müdürü Mehmet Yaşar Bahçıvan açılışta yaptığı konuşmada gerçekleştirilen Çalıştay’ın önemine dikkat çekti. Bahçıvan, “Karşılıklı fikir alışverişlerinde bulunup birbirimizden istifade etmeyi düşündüğümüz bu ortamda BVN’nin siz değerli yöneticileriyle birlikte olmaktan çok mutluyum. Ayrıca çalıştayımıza katılan iki konuk konuşmacı Şafak Keklik ve Şaban Kızıldağ hocalarımızı ağırlamaktan büyük memnuniyet duyuyoruz. Çalıştayımızın oluşturulma sürecinde bilgilerini, deneyimlerini ve görüşlerini bizlerle paylaşan tüm BVN ekibine de çok teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmasının devamında ekip olmanın önemine değinen Mehmet Yaşar Bahçıvan; “Başarılı firmalar başarılı ekiplerden, dolayısıyla başarılı insan kaynağından oluşur. İnsanların dalgalı, belirsiz, karmaşık ve muğlak ortamlardan çıkabilmeleri yani zor durumlarla karşılaştıklarında daha kolay mücadele edebilmeleri için kendilerini geliştirmeleri çok önemlidir. Onun için gerek günlük yaşantımızda gerekse iş hayatımızda sürekli kendimizi geliştirmeliyiz. Çalıştayımızın sonunda sürdürülebilir gelişim, değişim ve dönüşüm konusunda daha kararlı adımlar atmak üzere buradan ayrılmayı planlıyoruz. Sürdürülebilir rekabet avantajı sağlayacak, gelecekte var olacak ve hedeflerimizi realize edebileceğimiz stratejiler belirleyeceğiz” açıklamasında bulundu.

Önceki İçerikBosch Termoteknik tasarruflu ısınma ve dünyanın geleceği için çalışıyor
Sonraki İçerikBVN kadrosunu güçlendirmeye devam ediyor