ALDAĞ, rooftop pazarına CIAT ile giriş yaptı

Çatı üstü paket ünitelerde yeni nesil CIAT VECTIOSPOWER TM ile daha yüksek iç mekan ortam hava kalitesi ve daha yüksek enerji verimliliği sunuluyor.

VECTIOSPOWER TM, 2021 Ecodesign taleplerinin ötesinde, mevsimsel verimlilik gereksinimlerini aşmak üzere; (SEER >4.88 ve SCOP >3,44) tasarlandı, ErP 2021 gereksinimlerine göre %38’e varan tasarruf sağlıyor.

Paket sistem esnekliğine sahip VECTIOSPOWER TM özel ihtiyaçlar doğrultusunda uygulama kolaylığı sağlayan geniş kapsamlı seçenekler sunar. Optimize edilmiş ağırlığı ve boyutlarıyla hem yeni projeler hem de yenileme projelerine mükemmel uyumludur. 50 mm yalıtımlı çift panel, Euro class A2-s1, d0(M0) yangın sınıflandırması standardına uyumludur.

10.800 m3/h – 54.000 m3/h arası hava akışı, 100 kW ila 300 kW soğutma ve tersinir çalışabilen ısı pompası kapasitesi, -15 ºC ila 48 ºC dış hava sıcaklığı aralığında hizmet veriyor. Tasarım optimizasyonu ve en yeni en iyi teknolojiler sayesinde 7dB(A)daha düşük ses seviyesine sahip. Maksimum mevsimsel verimlilik için, VECTIOS üniteleri yeni Vectic kontrol sistemi ile donatıldı. Vectic kontrol sistemi, kısmi yük koşullarında performansı optimize eder, her mevsimde mevsimsel verimliliği ve çalışma limitlerini artırır. Vectic özelliği, tüm seriler için mevcut.

Değişken hava hacmi

VECTIOSPOWER TM, aynı anda birden fazla hava hacmini yönetmeye yönelik özel uygulamaya sahip. Çoklu Bölge Yönetimi (4 bölgeye kadar); sıcaklığa bağlı olarak her bağımsız odanın damperlerini, fiziki kurulum ihtiyaçlarını ayarlamak için hava akışını (kanal basıncını), konforun sürekliliği için üfleme sıcaklığını ve dört bölgeye kadar asgari hava akışını yönetir.

Düşük sıcaklıklı gıda depoları

Gıdaların muhafaza edilmesi için düşük sıcaklık stabil olarak korunmalıdır. Ünite tüm ekipmanı bu düşük dönüş sıcaklığını, evaporasyon kontrolü, dönüş sıcaklığına göre besleme havası akış ayarı, özel yapılandırılmış parametreler ile (15ºC) yönetmek için ayarlar, kontrol altında tutar. Bu işlem, isteğe göre serbest soğutma (free cooling) çalışmasıyla da yapılabilir.

Isı geri kazanım serpantini

Soğutma sistemlerinden gelen sıcak suyu kullanmayı sağlayan enerji geri kazanım sistemi, enerji tasarrufunda büyük kazanımlar sağlar. Bu serpantinler düşük su sıcaklığı uygulamaları için tasarlandı. Ünitenin dışına elektronik kontrol tarafından yönetilen 3 yollu bir vana ile verilir. Yatay tasarımlı çatı tipi VECTIOSPOWER TM serisi, yüksek sezonsal verimlilik ve düşük gürültü seviyesi için elektronik eksenel fanlar, tandem scroll tipi hermetik kompresörler, elektronik genleşme valfleri ve R-410A soğutucu akışkan için optimize edildi.

Yeni nesil VECTIOSPOWER TM, aktif geri kazanım sistemi ve ısı geri kazanım tamburu gibi emilen havadan enerji geri kazanımı için avantajlarının yanı sıra en iyi iç mekan hava kalitesini sağlamak için, bir dizi filtre seçeneği, temiz hava yönetimi ve karbondioksit sensörlerine sahiptir. Hem ticari, hem endüstriyel uygulamalar için birçok seçenek sunan VECTIOSPOWER TM serisi, kullanım ömrü boyunca toplam maliyeti azaltır, işletme ve çevre dostudur. CIAT, Türkiye pazarına ALDAĞ güvencesi ile sunulmaktadır.

Önceki İçerikAtlas Copco’dan sanayiye enerji tasarruf sağlayacak 10 öneri
Sonraki İçerikÜntes Kalitesi Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın yeni binasında