Vaillant, Sabancı Üniversitesi öğrencilerine müşteri deneyimi odaklı iş stratejisini anlattı

 

Vaillant, Sabancı Üniversitesi tarafından online olarak düzenlenen “Üniversiteler ve Meslekler” dersinde öğrencilerle bir araya geldi. Programa “Müşteri Deneyimi” sunumuyla katılan Vaillant Türkiye Pazarlama Direktörü Hazım Bumin, “Müşteri ihtiyaç ve beklentileri değişmeye devam ediyor. Hizmet kalitesinin önemi giderek artıyor” dedi.

 

Vaillant Türkiye Pazarlama Direktörü Hazım Bumin, Sabancı Üniversitesi tarafından yürütülen SU Lise Yaz Okulu programı kapsamında düzenlenen “Üniversiteler ve Meslekler” dersine katıldı. Bumin, Sabancı Üniversitesi Rektör Yardımcısı Cem Güneri  tarafından koordine edilen ve bu yıl pandemi nedeniyle online olarak gerçekleştirilen derste öğrencilere, Vaillant’ın müşteri deneyimi odaklı iş stratejisini anlattı. Hazım Bumin, “Müşteri Deneyimi” sunumunda müşteri ihtiyaç ve beklentilerinin değişmeye ve artmaya devam ettiğine dikkat çekti.

 

Bumin, hizmet kalitesi unsurunun; yeni müşteriler yaratma, yeniden satın alma ve müşteri sadakati yolunda öneminin giderek arttığını söyledi. Müşteri deneyimi sürecinin ihtiyacın farkına varılması ile başlayan; araştırma, satın alma, montaj ve kurulum, kullanım, servis ve bakım süreçleri ile devam eden bir serüven olduğunu belirten Bumin, “Araştırmalara göre; mutlu müşteriler olumlu deneyimlerini 4 ya da 5 kişiye, tatmin olmamış müşteriler ise olumsuz deneyimlerini 9 -12 kişiye anlatır. Müşteri artık ürün ve hizmeti içine alan komple deneyim arıyor. Ve bu deneyimi iyi bir şekilde anlatmak gerekiyor. Pazarlamacılar olarak ürün ve fiyat iletişimi değil aslında hikaye anlatıcılığı ile yaptığımız şeyi anlatmaya çalışıyoruz” dedi.

 

Vaillant Türkiye Pazarlama Direktörü Hazım Bumin, “Bugün Türkiye’de 1.5 milyon mutlu müşterimize hizmet götürüyoruz”

 

Hazım Bumin sunumunda, kombinin mucidi Vaillant olarak 1874’ten beri müşterilerine ürünün yanı sıra komple deneyim sunduklarını vurguladı. Çevreci ürün ve çözümlerle iklimlendirme sektöründe hem ısıtma hem de soğutmada tasarruf etmek isteyenlerin markası olmaya devam ettiklerini dile getiren Bumin, “Vaillant Türkiye olarak tüketiciye sunduğumuz tasarruf, uzun süreli kullanım, dayanıklılık ve güven duygusunu “Kombim Vaillant, Kafam Rahat” söyleminde bir araya getirdik. Marka olarak dijitalleşme ve müşteri deneyimi konusunda birçok adım atıyoruz. Bugün Türkiye’de 1.5 milyon mutlu müşterimize hizmet götürüyoruz” diye konuştu. İletişim kanallarını sürekli genişlettiklerini kaydeden Bumin, “Sosyal mesafenin ve evlerde daha fazla zaman geçirmenin büyük önem kazandığı COVID-19 pandemisi süreciyle birlikte tüketicimizin ihtiyaç, talep ve beklentilerine göre hizmetler geliştirdik. Evlerimizin her zamankinden daha fazla güvenlik ve konforu temsil ettiği bu dönemde kullanıcılarımıza en efektif, faydalı uygulamalarla ulaşıyoruz. Başta cihazlarımızda olmak üzere tüm hizmetlerimizde müşterilerimizin evlerinde konfor yaratmaya odaklanıyoruz” ifadelerini kullandı.

Önceki İçerikVaillant, benchmark eğitimlerine COVID-19 döneminde de devam ediyor
Sonraki İçerikİklimlendirmede yeni çözümlere yönelen Daikin, ABD’li startup Locix’e yatırım yaptı