”Sürdürülebilir Ekonomi, Üniversite-Sanayi İşbirliği İle Sağlanabilir”

Pompa sektörünün köklü markası Masdaf, genç mühendis adaylarının akademik çalışmalarını destekleyecek girişimlerine devam ediyor. Masdaf, Allianz Türkiye’nin 30 milyon liralık yatırımla İstanbul Beykoz’daki Türk-Alman Üniversitesi kampüsü içinde hayata geçirdiği “Allianz Teknik Deprem ve Yangın Test ve Eğitim Merkezi”nin, “Yangın Pompası Eğitim Odası”nın sponsoru oldu.

Masdaf, genç mühendis adaylarının akademik çalışmalarını destekleyecek girişimlerine devam ediyor. Masdaf, Allianz Türkiye’nin 30 milyon liralık yatırımla İstanbul Beykoz’daki Türk-Alman Üniversitesi kampüsü içinde hayata geçirdiği “Allianz Teknik Deprem ve Yangın Test ve Eğitim Merkezi”nin, “Yangın Pompası Eğitim Odası”nın sponsoru oldu. Uluslararası standartlarda yangın ve deprem testleri yürütülecek olan eğitim merkezi, Ekim ayında hizmete açıldı.

Yangın ve deprem konusunda toplumsal risk farkındalığını artırmak ve teknolojik altyapısı ile donanımlı mühendisler yetiştirmek üzere hayata geçirilen “Allianz Teknik Deprem ve Yangın Test ve Eğitim Merkezi”nde endüstrilere yönelik olarak uluslararası standartlarda yangın ve deprem testleri yapılacak. Aynı zamanda öğrencilerin, akademik çalışmalarını yürütecekleri bir laboratuar niteliğindeki uygulama merkezi ile deprem ve yangınlara karşı alınacak önlemlerle ilgili bilgilendirme çalışmaları da yürütülecek.

Mas Academy ile eğitim alanındaki çalışmalarına ağırlık veren Masdaf, “Allianz Teknik Deprem ve Yangın Test ve Eğitim Merkezi”nin, “Yangın Pompası Eğitim Odası”nın sponsoru olarak pompa sektörüne örnek girişimlerde bulunmaya devam ediyor. Proje kapsamında çevreci ve tasarruflu pompa teknolojilerinin çark bölümlerinin incelenebileceği bir sergileme standı kuran Masdaf, YNM-Uçtan Emişli Santrifüj Yangın Pompaları ve YPSP-Ayrılabilir Gövdeli Çift Emişli Santrifüj Yangın Pompaları ürünlerini sergileyecek.  Ayrıca hem binanın yangın söndürme sistemi olan yangın pompası hem de eğitimler sırasında tesisatın canlı olarak gösterilebileceği YPSP ve Hexa ürünleriyle de uygulama merkezine önemli bir katkı sağlayacak.

Sonraki İçerikESGAZ’dan iki yeni sertifika