LG Electronics, enerji tasarruflu, konforlu hava akımına sahip yeni klimalar

LG Electronics (LG) enerji tasarruflu, ev ve kurumsalda kullanıma uygun en yeni ısıtma, havalandırma ve iklimlendirme (HVAC) çözümlerini, İtalya’daki Mostra Convegno Expocomfort (MCE) 2024’te tanıttı. Yıl boyu keyifli bir iç mekân ortamı sunan yeni DUALCOOL™ konut iklimlendirme ünitesi, ısı pompası çözümleri ve düşük Küresel Isınma Potansiyeline (GWP) sahip soğutucu akışkanlar kullanan ticari hidronik çözümler tanıtılan ürünler arasında yer aldı.

Konforlu hava akımına sahip yeni klimalar

MCE 2024’te bulunan LG standının ”Konut Alanı” kısmında yer alan ”Ev Galerisi” bölümünde ziyaretçiler, LG’nin “içmekan uyumlu” tasarımıyla yeni DUALCOOL klimasının neden bu denli özel olduğunu bizzat deneyimleme fırsatı buldu. Soft Air™ ve DUAL Vane™ ile donanımlandırılmış bu klimalar ileri düzey konfor sunuyor. Soft Air kişiselleştirilmiş ve dolaylı yoldan üflenen dinlendirici esintiyi kullanıcıları ile buluştururken, yenilikçi DUAL Vane sistemi sıcak ve soğuk havanın farklı yönlere iletilerek ortamda arzulanan hava kalitesinin hızlıca ve etkili bir biçimde sağlanmasını olağan kılıyor. Avrupa piyasası için tasarlanmış olan DUALCOOL, efektif ısıtma ve soğutmayı sağlamak için teknoloji harikası DUAL Inverter Heat Pump Compressor™’ı kullanıyor. Enerji tasaarrufu sağlamaya yönelik tasarlanan başka bir donanım olan kW Manager™, kullanıcıların elektrik kullanım hedefleri belirlemesine ve klimalarının tahmini elektrik kullanımına ThinkQ™ uygulaması üzerinden ulaşabilmelerini sağlıyor. Alanda yer alan bir diğer klima olan ARTCOOL™, dinamik medya ve gözalıcı görsellerin ThinQ uygulaması üzerinden ayarlanarak LCD ekranında sergilenmesine olanak tanıyor.

Farklı alan ve yaşam tarzları için konutlara uygun HVAC çözümleri

LG’nin standındaki Havadan Havaya Konut Çözümleri bölümünde; Multi Split serisine ait geniş bir çözüm yelpazesi sunuldu. Seride yeni, duvara sabitlenen DUALCOOL klima ve farklı montaj senaryolarına uyum sağlayabilen iç mekân klima üniteleri de yerini aldı. Ek olarak, ziyaretçiler firmanın konut uygulamaları için geliştirilmiş Değişken Debili Soğutucu Akışkan (VRF) çözümünü inceleyebildiler. Konut uygulamalarına örnek olarak gösterilen Multi V™, Hydro Kit (İntegre Su Tankı) ile birlikte kullanıldığında elde edilen kusursuz birleşim dengeli ısıtma, soğutma ve sıcak su kaynağı sağlıyor.

Havadan Suya Konut Çözümleri bölümünün gözdeleri arasında LG Therma™ R290 Monoblok Havadan Suya Isı Pompası (AWHP) ve bir dizi orta ila büyük boy ısıtma çözümü yer aldı. Tek bir ailenin yaşadığı konutlar için ideal olan R90 Monoblok güçlü performansını eş derecede güçlü bir tasarımla buluşturuyor. LG’nin farklı iç ve dış mekân ünitelerinden olan Control Unit, Combi Unit ve Hydro Unit’in her biri R290 Monobloc ile uyumlu çalışabiliyor. Birbirinden farklı çözümler sunan ve tam bir uyum içinde çalışabilen bu dizilim LG’nin farklı montaj ortamları için çözüm üretebilmekteki rakipsiz kabiliyetini gösteriyor. Buna ek olarak, LG’nin yüksek verimliliğe sahip ısı pompası çözümleri yeni ve eski tüm konutların – birden fazla ailenin ikamet ettiği konutlar da dahil olmak üzere – ihtiyaçlarını karşılamak üzere farklı kapasitelerde sunuluyor.

Daha sürdürülebilir bir çözüm için ev içi enerji platformu

Havadan Suya Konut çözümleri bölümünde ziyaretçiler LG’nin Ev Enerji Platformu aracılığıyla ev içerisinde nasıl daha sürdürülebilir çözüm yarattığını öğrendiler. LG Therma V R290 Monoblok ve Enerji Depolama Sistemi (ESS)’yi bir araya getiren bu engin çözüm ev halkının karbon ayak izini azaltmaya yardımcı oluyor. Üstelik bünyesindeki ısı pompaları solar enerji benzeri yenilenebilir enerji kaynakları ile buluştuğunda karbon emisyonlarını ciddi ölçüde azaltabiliyor. Enerji Depolama Sistemi ev içinde yenilebilir enerji kaynaklarını daha verimli bir biçimde kullanmayı yenilikçi bir şekilde sunmanın yanında bir elektrik kesintisi durumunda yedek enerji kaynağı olarak da kullanılabiliyor. ESS ayrıca LG ThinQ uygulamasının uzantısı olan LG ThinQ Energy uyumlu. Uygulama aracılığı ile kullanıcılar enerji kullanımından akıllı ürünlerin ve HVAC sistemlerinin hepsini telefonlarından kontrol etmeye olanak sağlıyor.

Önceki İçerikHT Solar, ‘2 GW’dan Fazlası’ Sloganıyla Türkiye’yi Güneş Enerjisi ile Buluşturuyor
Sonraki İçerikLG, arka arkaya yedinci yıl AHRI Performans Ödülünü aldı