Masdaf, yıldızlı mühendis adaylarına pompa sektörünü tanıttı

Pompa sektörünün öncü markası Masdaf, YTÜ Makine Teknolojileri Kulübü  ( MAKTEK ) ile ortaklaşa düzenlediği etkinlikte yıldızlı mühendis adaylarını Tuzla fabrikasında ağırladı. 

Pompa sektöründe yarım asra yaklaşan bilgi ve deneyimlerini Mas Academy kapsamında düzenlediği etkinlik, eğitim ve seminerlerle paydaşlarıyla paylaşmayı misyon edinen Masdaf, bu kapsamda üniversite sanayi işbirliğine katkı sağlayacak projeleri desteklemeye devam ediyor. Masdaf son olarak, Yıldız Teknik Üniversitesi’nin makine mühendisliği bölümü öğrencilerini Tuzla fabrikasında ağırladı.

28 Mart’ta Masdaf ve YTÜ Makine Teknolojileri Kulübü ( MAKTEK ) tarafından ortaklaşa düzenlenen etkinlikte öğrencilere, Masdaf ve pompa sektörü hakkında bilgiler verildi.

Etkinlik kapsamında konuşma yapan Masdaf Satış ve Pazarlama Direktörü Barış Geren, geleceğin mühendislerine iş yaşamındaki tecrübelerini ve sektördeki istihdam olanaklarını anlattı.  Aynı zamanda gençlere, önemli tavsiyelerde de bulunan Barış Geren, Masdaf’ın genç yeteneklere verdiği önemin altını çizerek, daha fazla yeni mezun istihdam etmeyi hedeflediklerini belirtti.

Masdaf Bina Teknolojileri Ürün Yöneticisi Ezgi Baba ise konuşmasında pompa sistemlerinin önemi ve sürdürülebilir yaşama katkıları konusunda önemli bilgiler paylaştı.

Etkinlik programı kapsamında showroomdaki pompa teknolojilerini yakından görme ve çalışma prensipleri hakkında bilgi alma fırsatı yakalayan öğrencilere, fabrika gezisinde ise; tank, hidrofor ve pompa gruplarının üretim süreçleri hakkında bilgiler verildi.

Önceki İçerikBilime Dayalı Hedefler Girişimi (SBTi), Daikin’in 2030 sera gazı emisyonlarını azaltma hedefini onayladı
Sonraki İçerikROTA SEAL İnverter Klima: Kendini temizler, extra hijyen sağlar