ODE Yalıtım, ISK-SODEX Fuarı’nda yeni iş birliklerinin temelini attı

 

Çin ile Almanya arasındaki coğrafyada teknik yalıtımdaki en büyük üretici olan ODE Yalıtım, bu alandaki ürünleri ve yenilikçi hizmetleriyle ISK-SODEX Fuarı’na katıldı. Türkiye’den ve yurt dışından on binlerce ziyaretçinin katıldığı fuarda 30’un üzerinde ülkeden ziyaretçilerini ağırlayarak, yeni iş birliklerinin temellerini attıklarını söyleyen ODE Yalıtım Yönetim Kurulu Üyesi Ozan Turan, “Özellikle yeni dönem stratejimiz doğrultusunda yatırım yapmayı, dağıtım kanalları oluşturmayı ve stratejik ortaklıklar geliştirmeyi hedeflediğimiz Avrupa pazarındaki sektör temsilcileriyle önemli görüşmeler yaptık” dedi. 

 

Türkiye’nin yüzde 100 yerli sermayeli en büyük yalıtım şirketi olan ve altı kıtada 75’in üzerinde ülkeye ihracat gerçekleştiren ODE Yalıtım, Türkiye iklimlendirme sektörünün ilk ve en önemli fuarı olan ISK-SODEX Fuarı’na katıldı. Türkiye’den ve yurt dışından on binlerce sektör temsilcisi ve ziyaretçiyi İstanbul’da buluşturan fuarda, ODE Yalıtım’ın teknik yalıtım ürünleri ve sektörün gelişimine katkı sunan yenilikçi hizmetleri büyük ilgi gördü.

 

Ozan Turan: “Hedef pazarımız olan Avrupa’daki sektör temsilcileriyle görüştük”

 

Fuarı değerlendiren ODE Yalıtım Yönetim Kurulu Üyesi Ozan Turan, “ODE Yalıtım olarak yurt içinde ve yurt dışında düzenlenen sektörel fuarlara katılıyoruz. Bu sayede ürünlerimizi tanıtma ve sektörümüzdeki yeni gelişmeleriyerinde takip etme imkanı bulurken aynı zamanda ihracat ağımızı genişletmek üzere görüşmeler de gerçekleştiriyoruz. ISK-SODEX’te gördüğümüz ilgi de bu fuarların önemini bir kez daha gösterdi. Standımızda 30’un üzerinde ülkeden ziyaretçilerimizi ağırladık. Özellikle yeni dönem stratejimiz doğrultusunda yatırım yapmayı, dağıtım kanalları oluşturmayı ve stratejik ortaklıklar geliştirmeyi hedeflediğimiz Avrupa pazarındaki sektör temsilcilerine ürünlerimizi, hizmetlerimizi, Ar-Ge çalışmalarımızı, sürdürülebilirlik yaklaşımımızı bire bir anlatma imkanı bulduk. Bu görüşmeler yeni iş birliklerimizin de temellerini oluşturdu” dedi.

 

“Ürünlerimiz birden fazla amaca hizmet ediyor”

 

Turan, fuarda tanıttıkları ürünler hakkında şu bilgileri paylaştı; “Geçen yıl Eskişehir’de200 milyon liralık yatırımla yeni bir tesis kurduğumuz R-Flex markalı elastomerik kauçuk köpüğü, HVAC-R sistemlerinin en çok tercih edilen ürünleri arasında yer alıyor. Bu üründe 40 mm kalınlıkta boru ve 60 mm kalınlıkta levha üretimi ile sektörün gelişimine katkı sunuyor, yalıtım kalınlıklarını artırarak enerji verimliliği performansının yükseltilmesine de öncülük ediyoruz. Türkiye’de bir ilk olan R-Flex Diamond µ≥11000 ile de özellikle yoğuşma riskinin yüksek olabileceği projelerde bu riske karşı maksimum koruma sağlıyoruz. Öte yandan biz bir ürün geliştirirken, o ürünün birden fazla amaca hizmet etmesine özen gösteriyoruz. Fuarda sergilediğimiz ODE Starflex de ısı yalıtımı, ses yalıtımı, akustik düzenlemeler ve yangın güvenliği amaçlı kullanılıyor. Özellikle yüksek ısı yalıtım performansı ile enerji verimliliği sağlıyor. Isı, ses yalıtımı ve yangın güvenliği amaçlı kullanılan ODE Rockflex ise yüksek sıcaklık dayanımı ve geniş ürün gamıyla bina, tesisat ve endüstriyel uygulamalar için ideal bir yalıtım malzemesi olarak öne çıkıyor.”

Önceki İçerikESSİAD, Sağlıklı İklimlendirme Çözümleri Teması ile düzenlenen ISK-SODEX Fuarı’nda yer aldı
Sonraki İçerikDaikin Türkiye CEO’su Hasan Önder, Türkiye, Ortadoğu ve Afrika Bölgesi Başkanı olarak atandı