İSO ‘İklimlendirme Ekipmanları Sanayi Sektör Toplantısı’ yoğun katılımla gerçekleşti

İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından düzenlenen, “İklimlendirme Ekipmanları Sanayi Sektör Toplantısı”, 18 Ekim tarihinde İstanbul Cemile Sultan Korusu’nda geniş bir katılımla gerçekleşti.

Açılış konuşmasını İSO 51. Grup İklimlendirme Ekipmanları Meslek Komitesi Başkanı Ahmet Hayri Gökşin’in yaptığı toplantıda, Profesyonel Bireysel ve Yönetici Koçu / Eğitmen Aysel Eker de “O Lider Ben Değilim de Kim?” temalı bir sunum gerçekleştirdi.

  1. Grup İklimlendirme Ekipmanları Meslek Komitesi Başkanı Ahmet Hayri Gökşin, Oda hakında çeşitli bilgiler vererek şunları söyledi: “İstanbul Sanayi Odası 1950 yılında, 750 sanayicinin bir araya gelmesiyle kuruldu. Bugün 22 bin 500 üyesi olan bir kuruluş haline geldi. İstanbul Sanayi Odası Üyesi Sanayicilerinin, Türkiye sanayi sektörü katma değeri içindeki payı yüzde 35.9. İSO Üyeleri Türkiye Sanayi Sektörü üretiminin yüzde 32,7’sini gerçekleştiriyor. Aynı zamanda İSO üyesi kuruluşlarda da istihdam edilenlerin Türkiye Sanayi Sektörü içindeki payı yüzde 29. Yani Türkiye Sanayii’nin 3 te 1’i İSO üyelerince gerçekleştiriliyor.”

İSO’nun bugün itibariyle her biri birbirinden önemli ve değerli 25 proje yürüttüğüne değinen Gökşin, “Bunlardan bir tanesi hepimizin ihtiyacı olan ‘teknik ara eleman’ sorununun çözümüne katkı sağlamak amacıyla yapılan ‘Mesleki Eğitim İşbirliği Projesi’dir. Bu proje kapsamında İstanbul’da 56 mesleki teknik anadolu lisesi ve güzel sanatlar lisesinin öğrencilerine destek oluyor. Bunlardan bir tanesi de bizim İklimlendirme Meclisi olarak da çalıştığımız Avcılar Mesleki Teknik Anadolu Lisesi. Diğer Proje de, İkitelli’de açılan Endüstriyel Tasarım ve Prototipleme Merkezi. Bu merkez açık durumdadır ve her türlü cihaza sahiptir. Ar-Ge faaliyetinde bulunmak isteyen üyelerimiz için destek olabilecek tüm imkanlar merkezde bulunmaktadır” dedi.

Sektör temsilcilerinin beyin fırtınası ve tartışma olanağı da bulduğu toplantı, keyifli bir akşam yemeği ile son buldu.

Önceki İçerikSektörümüzün duayenlerinden Metin Duruk’u saygıyla anıyoruz…
Sonraki İçerikBVN, Sodex İstanbul’da ‘devrim niteliğinde’ dediği, yeni ürününü sergiliyor