Bursa Ali Osman Sönmez Devlet Hastanesi Projesi’nde Aldağ klima santralleri kullanıldı

Bursa’nın sağlık hizmetlerinde çıtayı yükseltecek sağlık kompleksi Ali Osman Sönmez Devlet Hastanesi, klima santrallerinden hücreli aspiratör ve vantilatörlerine kadar havalandırma, iklimlendirme çözümlerinde kararını Aldağ gücü ve güvenilirliğinden yana aldı. Bursa’nın merkezinde, yatak sayısı önce 750 olarak belirlenen, sonrasında bu sayının 1315’e çıkarıldığı Ali Osman Sönmez Devlet Hastanesi, 100 bin dönüm arazide 265 bin metrekare kapalı alana sahip olacak şekilde inşa edildi. Sağlık tesisinde 231 poliklinik, 231 yoğun bakım yatağı, 32 ameliyathane ve 2 bin araç kapasitesi bulunacak.

Ali Osman Sönmez Devlet Hastanesi genel sağlık hizmetlerinin yanı sıra kendi içinde bir onkoloji hastanesi olarak faaliyet gösterecek bir önemli bölümü de bünyesinde barındıracak. Çekirge Devlet Hastanesi de bu önemli tesisin bünyesi içine taşınacak.

Sadece Bursa’nın değil, bölgenin de sağlık hizmeti taleplerine güçlü bir yanıt verecek hastanede Aldağ tarafından üretilen 7.500-34.500 m³/h hava debisi aralığında hijyenik, ısı geri kazanımlı ve karışımlı, susturuculu, otomasyonlu, nemlendiricili, frekans invertörlü, yüzün üzerinde klima santralleri ile 5.250-30.000 m³/h hava debisi aralığında, otomasyonlu, frekans invertörlü hücreli aspiratör ve vantilatörler hizmet verecek.

Hijyen sertifikası yakın dönem içinde yenilenen Aldağ klima santralleri, tescilli Ar-Ge merkezinin itici gücüyle enerji verimliliğinde de çıtayı yükseltiyor. Türkiye iklimlendirme sektörünün yarım asrı geçen çınarı Aldağ gerek kalite-performans-maliyet-çevresel hassasiyet optimizasyonunu yapmakta gösterdiği başarı, gerekse onlarca yıl ürünlerinin arkasında duruşu ile sağladığı güvence ile seçkinci projelerin tercihi olmaya devam edecek.

Önceki İçerikEmlak Konut Vadi Evleri’nde tercih edilen çevre dostu sistemler arasında Aironn var
Sonraki İçerik1915 Çanakkale Köprüsü ve Otoyolu’na Wilo imzası