teskon+SODEX’te bu yıl  “Mekanik Tesisatta Dönüşüm” konusuna odaklanılacak

 

Türkiye iklimlendirme sektörünün en önemli oyuncularını, akademisyenlerini iki yılda bir İzmir’de buluşturan ve Ulusal Tesisat Mühendisliği Kongresi (TESKON) ile eş zamanlı olarak gerçekleştirilen teskon+SODEX’in bu yılki kongre ana teması “Mekanik Tesisatta Dönüşüm” olacak. 26-29 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek buluşmada düzenlenecek kongreye firmaların yanı sıra sektör temsilcilerinin, akademisyenlerin, öğrencilerin, mühendis ve teknisyenlerin yoğun ilgi göstermesi bekleniyor.

 

 

TMMOB Makina Mühendisleri Odası ve Türk Tesisat Mühendisleri Derneği İzmir Şubesi öncülüğünde, tesisat mühendisliğinin gelişimine katkı sağlamak amacıyla fuar ile eş zamanlı olarak düzenlenen Ulusal Tesisat Mühendisliği Kongresi (TESKON) bu yıl 15. kez gerçekleşecek. İzmir, Manisa, Denizli ve Aydın gibi illerden güçlü firmaların ve 7 binden fazla ziyaretçinin katılması beklenen teskon+SODEX fuarında kongre aracılığıyla da çeşitli sunum, fikir alışverişi ve eğitim platformlarının oluşturulması amaçlanıyor. Kongrede; bilimsel ve teknolojik gelişmelerin sunulması ve tartışılması, ülkemizdeki tesisat mühendisliğiyle ilgili eğitim, araştırma, yönetim, profesyonel gelişme, yasal mevzuat ve benzeri yapıların tartışılmasının yanı sıra çağdaş bilgi ve teknolojinin yaygınlaştırılması ve uygulanması hedefleniyor.

 

Ulusal Tesisat Mühendisliği Kongresi (TESKON) fuara olan ilgiyi artırıyor

 

Seminerler, forumlar, paneller, konferanslar ve sunulan bildirileriyle dolu dolu geçen Ulusal Tesisat Mühendisliği Kongresi (TESKON)“Küresel Salgın ve Mekanik Tesisat”, “Yeşil Mutabakat”, “Binalarda Enerji Performansı ve Sıfır Enerjili Binalar” gibi her dönem belirlenen temaları ile fuara ilgiyi artırıyor. Çeşitli disiplinlerde teorik, uygulamalı bilimsel ve teknolojik bilgilerin konferanslar aracılığıyla ziyaretçi ve katılımcılarla paylaşıldığı kongreye akademisyenler, sektör profesyonelleri, mühendisler, firmalar ve kariyerini iklimlendirme sektöründe devam ettirmek isteyen öğrenciler yoğun ilgi gösteriyor. Pandemi ve iklim krizinin etkisiyle iklimlendirme sektöründe başlayan değişim; ekonomik, çevreyle dost ve sürdürülebilir mekanik tesisat sistemlerinin tasarlanmaya başlanmasıyla devam ederken 26-29 Nisan 2023 tarihleri arasında fuarla eş zamanlı düzenlenecek Ulusal Tesisat Mühendisliği Kongresi’nde de “Mekanik Tesisatta Dönüşüm” temasına odaklanılacak.

 

Sempozyumlar, konferanslar ve seminerlerle dolu dolu bir kongre

 

Her yıl olduğu gibi bu yıl da TESKON’da ana temanın yanı sıra;“İç Hava Kalitesi”, “Şehirlerarası Otobüslerde Menfez Konumlarının Kabin İçi Hava Dağılımı Üzerine Etkisinin İncelenmesi”, “Mekanik Havalandırmalı Sınıflarda Havalandırma Debisinin İç Hava Kalitesi Üzerindeki Etkisinin Sayısal Olarak İncelenmesi”, “Bir Ofis Ortamında Uzak Uv-C (222 Nm) İle Hava Dezenfeksiyonu: Sayısal Çalışma”, “Düşük Maliyetli Ve Taşınabilir Partikül Madde (Pm) Sensörlerinin Kalibrasyonu”, “Covıd19 Pandemisi Kapsamında Tam Kapanma Döneminde Evlerin İç Ve Dış Ortam Havasında Uçucu Organik Bileşik Düzeyleri”, “Okul Çağı Çocukların Evlerinde Kalıcı Organik Kirletici Seviyelerinin Belirlenmesi: Vaka Kontrol Çalışması”gibi temel tesisat mühendisliğinin alanları olan birçok konuya daha yer verilmesi amaçlanıyor.Yayımlanan programa göre kongrede bu yıl Türkiye’nin önemli üniversitelerinden birbirinden değerli akademisyenler ve sektör temsilcileri123 adet bildiri sunumuyla yer alacak.teskon+SODEX Fuarını ziyaret etmek isteyen sektör profesyonelleri www.teskonsodex.com üzerinden kayıt yaptırabilecek.

 

Önceki İçerikBinanızın güvenliğini ve kalitesini ölçmek için sormanız gereken 7 soru
Sonraki İçerikSakarya Şehir Hastanesi Projesi’nde, Aldağ klima santralleri tercihi edildi