İç tesisat sektörü, Bursa’da bir araya geldi

Odaklı Grup, DEMSİAD ve İMSİAD işbirliği ile düzenlenen “2. Bursa İç Tesisat ve Güvenli Doğalgaz Çalıştayı” Bursa’da faaliyet gösteren sertifikalı tesisat firmalarını bir araya getirdi.

Odaklı Grup, DEMSİAD ve İMSİAD işbirliği ile düzenlenen “2. Bursa İç Tesisat ve Güvenli Doğalgaz Çalıştayı”, 8 Mart 2023 tarihinde “Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Programa Odaklı Grup Başkanı Özay Sağır, DEMSİAD Başkanı Alptekin Şahintürk, İMSİAD Başkanı Şeref Demir, İGDAŞ Genel Müdür Yardımcısı Murat Odabaşı, SOCAR Türkiye Doğal Gaz İş Birimi Başkan Yardımcısı Dinçer Akbaba ve doğal gaz dağıtım şirketlerinin yöneticilerinin yanı sıra 164 sertifikalı tesisat firması katıldı.

DEMSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Alptekin Şahintürk, “Yakın zamanda sonuçlanan BTSO seçimlerinde önemli bir başarı elde ettik”

Programın açılışında konuşan DEMSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Alptekin Şahintürk, “Derneğimiz tüm kamu kurum kuruluş, yerel yönetim, STK, paydaş ve sektör temsilcileri ile yakından temas ederek dernek üyelerimize ve sektöre fayda yaratmaya ve çatı kuruluşu olma görevini artırarak yerine getirmeye devam etmektedir. Yakın zamanda sonuçlanan BTSO seçimlerinde önemli bir başarı ile Bursa iş dünyasında sektörümüzü 5 firma ile 25. komite başkanlığı, dönüşümlü meclis üyeliği ile temsil hakkı kazanılmıştır” şeklinde konuştu.

İMSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Şeref Demir, “Çevre dostu yeşil binalar, güneş enerjisi, ısı pompaları gibi nitelikli yapılaşma üzerine çalışmalar yaptık”

İMSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Şeref Demir ise “Gerçekleştireceğimiz İç Tesisat ve Güvenli Doğalgaz Çalıştayı’nın, yıllardır İMSİAD olarak önemle vurguladığımız nitelikli yapılaşma farkındalığının arttırılmasına katkı yapacağına inanıyoruz. İMSİAD olarak Bursa ve ülkemize en iyisini layık gördüğümüz için, hem sismik izolatör gibi deprem dayanımı yüksek yapılaşma, hem de, konutlardaki enerji sarfiyatını düşürebilen çevre dostu yeşil binalar, güneş enerjisi, ısı pompaları gibi nitelikli yapılaşma üzerine çalışmalar yaptık, yapmaya da devam edeceğiz” dedi.

İNGAZ İşletme Müdürü Yavuz Seneman, “Yıllık ortalama 7 bin yeni abone sistemimize dâhil olmaktadır”

İNGAZ yatırımları, çalışmaları hakkında bilgiler veren İNGAZ İşletme Müdürü Yavuz Seneman, “İnegöl ve Yenişehir’de İNGAZ olarak 90 personelle şu an için 116 bin aboneye hizmet vermekteyiz. Ayrıca bölgemizde yıllık 350 milyon metreküplükte bir doğal gaz ticareti dönmektedir. Yıllık ortalama 7 bin yeni abone sistemimize dâhil olmaktadır. Ve 6 bin civarı ikinci sözleşmeden gaz açımı gerçekleştirilmektedir. Bu zamana kadar gerçekleştirilen iç tesisat buluşmaları ve benzer diğer organizasyonların ne kadar değerli olduğunu yaşadığımız asrın felaketinde bir kez daha anlamış olduk. Bu bağlamda yeme-içme, barınma gibi kritik organizasyonlardaki çaba ne kadar kutsalsa,  doğal gaz sektöründeki gayret o kadar kutsaldır. Sektördeki en özellikli kurumlarda çalışan en üst düzey yöneticilerden tutunda şantiyelerde çalışan kazma kürek işçisine kadar sektörün tüm çalışanlarının bu elim olaya hep birlikte müdahale etme çabasını gördük” şeklinde konuştu.

Socar Türkiye Doğalgaz İş Birimi Başkan Yardımcısı Dinçer Akbaba, “Bursagaz’ı devraldığımız günden bu yana Bursa’ya 600 milyon TL’ye yakın yatırım gerçekleştirdik”

Açılışta konuşan Socar Türkiye Doğalgaz İş Birimi Başkan Yardımcısı Dinçer Akbaba ise “Biz de Socar Türkiye olarak, tüm grup şirketlerimiz ile ülkemizin kalkınması için çalışıyoruz. Bu amaçla, Bursagaz’ı devraldığımız günden bu yana Bursa’ya 600 milyon TL’ye yakın yatırım gerçekleştirdik. Bursa’nın 11 ilçesinde, 7.356 kilometrelik şebekemiz ile yaklaşık 1,1 milyon abonemize 2022 yılında 2.3 milyar metreküp doğal gazı güvenle ulaştırdık. EPDK tarafından 2021 yılı içerisinde kabul alan “3D Yazdırma Teknolojisi ile Doğal Gaz Şebeke Ekipmanları Üretiminin Araştırılması” ile  “Vana Menholü Denetim Sistemi” projelerimizin de Ar-Ge faaliyetlerini sürdürüyoruz. Bursagaz olarak güvenli ve sürekli doğal gaz arzı sağlamanın yanı sıra, sürdürülebilir bir geleceğin oluşturulması için üzerimize düşen sorumlulukları da yerine getirmeye gayret ediyoruz. Sürdürülebilir kalkınmayı tüm yönleriyle benimsiyor, iş modelimizi bu doğrultuda şekillendiriyoruz. Ekonomik ve çevresel performansımızın yanı sıra, sosyal performansımızı da güçlendiriyoruz. Çalışanlarımızın katkılarıyla topluma faydalı projeleri hayata geçiriyoruz. Socar Türkiye’nin iştiraki olarak doğru strateji ve yenilikçi yaklaşımla Bursa’ya değer katmaya devam edeceğiz” dedi.

 

Önceki İçerikBosch Termoteknik, 2022’de 4,5 milyar euro rekor satış geliri elde etti
Sonraki İçerikDanfoss Türkiye İklimlendirme Çözümleri, iş ortaklarıyla 2023 Yılı bir araya geldi