Ergün Endüstri – ERG, sektör paydaşlarıyla iftar yemeğinde buluştu

Eyüp Sultan’da bulunan Bahariye Mevlevihanesi’nde 29 Mart tarihinde iftar yemeği veren Ergün Endüstri – ERG Genel Müdürü Murat Ergün, iftar yemeğinin hemen öncesinde davete katılan kişilere şu sözlerle seslendi: “Firmamızın bu yıl 2. defa düzenlemiş olduğu iftar programımıza hoş geldiniz. Ergün Endüstri ailesi olarak; öncelikle ülkemizin güney illerinde yaşanan deprem ve ardından sel felaketleri nedeniyle hayatını kaybeden tüm insanlarımıza Allahtan rahmet, geride kalanlara sabrı cemiller ve tüm ülkemize geçmiş olsun dileriz.”

 “Önümüzdeki dönemde yurt dışı fuar katılımlarımız yine devam edecek”

Konuşmasında katıldıkları son fuarlarla ilgili bilgiler veren Murat Ergün, şu noktalara değindi: “Ergün Endüstri olarak sizlere daha kaliteli hizmetler verebilmek, ERG markamızı daha yukarılara taşımak için üretmeye ve imkanlar dahilinde yatırımlar yapmaya devam ediyoruz. Bu kapsamdaki çalışmalarımızdan biri de ilk yurt dışı fuarımız olan İtalya/ Milano’da 28 Haziran – 1 Temmuz 2022 tarihinde gerçekleşen Mostra Convegno Expocomfort 2022 Fuarı’na katılımcı olmamızdı. Geçtiğimiz ay ise Almanya’daki ISH Frankfurt Fuarı’na katıldık. Bu fuarlarda ülkemizi ve markamızı başarılı bir şekilde temsil ettik. Önümüzdeki dönemde yurt dışı fuar katılımlarımız yine devam edecek.”

Özelikle İtalya fuarı ve pandemiden sonra iç piyasadaki pazarın artmasından dolayı ilave tesise ihtiyaç duyduklarını sözlerine ekleyen Murat Ergün, konuşmasına şöyle devam etti: “Bu kapsamda Sakarya’da toplam 4500 m2 alanlı 2. fabrikamızı Eylül 2022’de faaliyete geçirdik. Şu anda bu tesisimiz % 60 kapasite ile çalışmaktadır. Siparişini verdiğimiz makinelerle birlikte önümüzdeki 3 ay içerisinde %85 kapasiteye ulaşarak toplamdaki kapasitemizi %75 artırmayı hedeflemekteyiz. Tabi bu yatırımları gerçekleştirirken; hepimizin yaşadığı gibi istihdam sıkıntıları, aynı zamanda deprem dolayısıyla ham madde tedariğindeki kesintilerle birlikte birçok zorlukla da mücadele etmekteyiz. Fakat yolumuza her geçen gün güçlenerek devam etmekteyiz. Bu akşam bu salonun bu şekilde dolu dolu olması sizden aldığı güçle birlikte ERG markamızın doğru bir yolda olduğunu göstermektedir.”

Önceki İçerikERG Endüstri, ürünlerini yeni pazarlara tanıtıyor
Sonraki İçerikNovves, ISH Frankfurt’ta yenilikçi ürünlerini sergiledi