DemirDöküm, yetkili servisleriyle İstanbul’da buluştu

DemirDöküm’ün geleneksel olarak düzenlediği Yetkili Servisler Toplantısı, bu yıl İstanbul’da gerçekleşti. Türkiye’nin dört bir yanından 300’e yakın DemirDöküm yetkili servisi, “Konu Rekor Olunca DemirDöküm” temasıyla Bomonti Hilton Otel’de buluştu. 2022 yılı iş sonuçları, 2023 yılı hedefleri ve şirketin Satış Sonrası Hizmetler kapsamında hayata geçirdiği çalışmalar CEO Alper Avdel başta olmak üzere üst düzey yöneticiler tarafından paylaşıldı.

İklimlendirme sektörünün öncü markalarından DemirDöküm, Koronavirüs pandemi sürecinin ardından yetkili servisleriyle fiziki ortamda buluştu. “Konu Rekor Olunca DemirDöküm” temasıyla Hilton İstanbul Bomonti Hotel’de gerçekleştirilen toplantıya Türkiye genelinden 300’e yakın yetkili servis katıldı. CEO Alper Avdel, Satış Sonrası Hizmetlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Zeki Kalaycılar, Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ufuk Atan, Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Erol Kayaoğlu, Servis Saha Direktörü Fuat Hamoğlu, Müşteri İletişim Merkezi Direktörü Hakan Yalçın ve DemirDöküm üst düzey yöneticilerinin katıldığı toplantıda 2022 yılı iş sonuçları ile 2023 yılı hedefleri paylaşıldı. Satış sonrası hizmetlerde Türkiye’nin sektöründe referans noktası konumuna ulaşan DemirDöküm’ün yetkili servis buluşmasının sunuculuğunu Simge Fıstıkoğlu üstlenirken, konuk konuşmacı Dr. Can Fuat Gürlesel ekonomik anlamda ciddi sınavlardan geçen piyasaları değerlendirdi.

DemirDöküm CEO’su Alper Avdel, “Büyüme hedefimize ulaştık”

Konuşmasına Türkiye’nin dört bir yanında aynı kalitede hizmet vermek için büyük efor sarf eden yetkili servislere teşekkür ederek başlayan DemirDöküm CEO’su Alper Avdel, 2022 yılı değerlendirmesi ve 2023 yılındaki DemirDöküm stratejisi ile küresel ve Türkiye özelindeki gelişmeleri katılımcılarla paylaştı. 2022’nin kendine özel zorlukları barındıran bir yıl olduğunun altını çizen Avdel; “Doğru zamanda müşterilerimizin talep ettiği ürünleri üretebilmek için komponent ve yedek parça tedariki ile kusursuz hizmet ana gündemimiz arasında yer aldı. Tüm iş kollarımızda üretimden satış, pazarlama ve satış sonrası hizmetlere kadar hep birlikte çok büyük efor sarf ettik. Yeni ürünlerimiz müşterilerimizin ve iş ortaklarımızın teveccühünü kazandı. Geleneksel iş kollarının yanı sıra yeni iş kollarında da büyüme hedefimize bu yıl hep birlikte ulaştık. Hizmet verdiğimiz tüm alanlarda kendi rekorlarımızı tazeledik” dedi.

“Müşteri memnuniyetinde zirvedeki yerimizi koruduk”

Rakamsal hedeflerin dışında DemirDöküm’ün en önemli gündeminin “müşteri memnuniyeti” ve “müşteri deneyimi” olduğunu belirten Alper Avdel, “Yıl sonunda rakamsal hedeflere ulaşmak, günümüz şartlarında çok büyük anlamlar ifade etmiyor. Müşteri memnuniyeti hedefi gerçekleşmediği takdirde orta ve uzun vadede başarıya ulaşmak zor. DemirDöküm olarak müşteri memnuniyetindeki hassas yaklaşımımız ile başarı puanımızı 90’ın üzerine taşımaya devam ettik. Bu alanda zirvedeki yerimizi koruduk” açıklamasını yaptı.

Isı pompaları ile 2 milyar dolarlık enerji tasarrufu mümkün”

Küresel ölçekte büyümenin daha sınırlı kalacağı 2023’ün farklı başlıklarda yeni fırsatları beraberinde getirdiğine dikkat çeken DemirDöküm CEO’su Avdel şöyle konuştu: “Önümüzdeki süreçte ülkemizde ve küresel ölçekte en önemli gündem maddesi enerji çeşitliliği olacak. Yeşil Mutabakatla birlikte 2050 yılına kadar dünyada emisyonların tüm sektörlerde sıfırlanma hedefi var. Bu hem çok kıymetli hem de çok önemli bir hedef. Vaillant Group olarak 2030 ve 2050 yıllarını içeren hedeflerimiz ve stratejilerimiz hazır. Yenilenebilir enerjili ürünlerin öneminin ülkemizde de küresel ölçekte de artma trendine gireceğini düşünüyoruz. Önce binalardaki dönüşüm, ardından bu binalar için üreteceğimiz ürünler yeşil dönüşümün en önemli adımları olacak. Önümüzdeki sürecin yıldızı ise ısı pompaları olacak. Yaptığımız hesaplamalara göre ülkemizde var olan yıllık 1 milyon adet olan kombi satışının tamamı ısı pompasına çevrilirse, ülkemizin yılda elde edeceği enerji tasarrufu 2 milyar doları buluyor. Bunu 10 yıllık bir periyotta yaptığımızı düşündüğümüzde, bu dönüşüm ekonomimize ve daha da önemlisi doğanın sürdürülebilirliğine en önemli destek olacak. Yatırımlarımızı ve stratejimizi enerjide çeşitlilik, ürün portföyünde yenilikler ve geleceğin olmazsa olmazı olacak yeni nesil ürünlere yönelik yapıyoruz.”

Satış Sonrası Hizmetlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Zeki Kalaycılar, “Müşterilerimiz bize her kanaldan ulaşabiliyor”

DemirDöküm’ün müşteri deneyimi ve memnuniyeti konusundaki stratejisinin 7 yıl önce hayata geçirildiğini belirten Satış Sonrası Hizmetlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Zeki Kalaycılar ise bu süreçte hayata geçen uygulamalarla 2023 yılı ve önümüzdeki birkaç yıl içinde devreye alınacak yeni projeleri paylaştı. Satış Sonrası Hizmetlerde müşteri bekleme süresini minimuma indirmek için farklı alanlarda birçok projeyi hayata geçirdiklerini belirten Kalaycılar; “Geride bıraktığımız süreçte kendimize bir ölçek belirledik. Müşteri İletişim Merkezi’nde tüm sistemin buluta taşınması, daha hızlı ulaşılabilir olmak adına gerçekleştirdiğimiz yatırımlar, her dilde otomatik çeviri yapan WhatsApp tercüme projesi gibi birçok yenilik ile müşterilerimizin bize her mecradan hızlıca ulaşabilmesine ve çözüm bulabilmesine odaklandık. Diğer bir taraftan da yetkili servislerimizin yetkinliklerini artırmak için eğitimlerimizi sürdürdük. Önümüzdeki süreçte Satış Sonrası Hizmetlerde dijital kullanımımızı çok daha yoğunlaştıracak projelerimizi hazırladık; buna bir örnek olarak, verdiğimiz servis hizmetlerinde kağıt kullanımını hayatımızdan tamamen çıkaracağız” dedi.

“Türkiye’nin en hızlı ulaşılabilir hizmetlerine sahibiz”

Dijital yönetim ve takip uygulamalarıyla operasyonel süreçlerin daha da hızlanıp kusursuzlaşacağını belirten Kalaycılar; “Satış Sonrası Hizmet yönetiminin tamamen online ortamda gerçekleşmesiyle gelişim alanlarımızı daha iyi yöneteceğiz. Cihazlarımız güçlü, kaliteli ve uzun ömürlü. Bizim yapmaya çalıştığımız, mükemmel bir müşteri deneyimi sunmak. Yıl içinde yaklaşık 1,1 milyon ziyaretin gerçekleştiği ve3,3 milyon kontağın kurulduğu Satış Sonrası Hizmetlerde bugün yüzde 98’lik erişilebilirlik oranıyla farkımızı ortaya koyuyoruz. Dönemsel olarak kalitemizi artırmak için bağımsız bir iş ortağımız tarafından denetleniyor ve yeni kararlar alarak yol haritamızı güncelliyoruz” açıklamasını yaptı. Yeni dönemde süreçleri kusursuzlaştırmak için yatırımların devam edeceğini belirten Kalaycılar, dijitalleştirilen DemirDöküm yetkili servislerinin aynı zamanda yetkinlik gelişimi için eğitimlere devam edeceklerini söyledi.

Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ufuk Atan, “İlk tercih edilme oranımız yüzde 20 arttı”

Pandemi sürecinin ardından Türkiye genelindeki DemirDöküm servis ailesiyle tekrar bir araya gelmekten dolayı mutluluklarını dile getiren Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ufuk Atan, sektördeki gelişmeleri, farklı başlıklar altında paylaştı. DemirDöküm’ün 2023 ajandasında önemli gündemlerin yer aldığına dikkat çeken Ufuk Atan; “Yeni dönemde bireyselleştirilmiş müşteri deneyimine odaklanacağız. Önümüzdeki yıl hem ülkemizde hem sektörümüzde hem de küresel ölçekte enerji çeşitlemesi gündemi ön planda olacak. Biz de bu konuda ciddi hazırlıklar yapıyoruz. Hedefimiz her zamanki gibi satışını yaptığımız tüm ürün gruplarında büyümek. Kısa sürede pazarın yıldızı olmayı başaran yeni ürünlerimizin yanı sıra müşteri deneyimi ve memnuniyeti üzerine yaptığımız projelerle, markamızın ilk tercih edilen marka olma oranını yine arttırmayı başardık. Bu oranı daha da yukarı çekmek için 2023’te de markamıza yatırım yapmaya devam edeceğiz. Yeni yılda akıllı sistem ürünlerimizle de pazarda fark yaratacağız. Mutlu müşteriyi inşa etmenin merkezinde yer alan Satış Sonrası Hizmet ailemizi desteklemeye devam edeceğiz” dedi.

Tüm gün süren etkinlik sonunda Türkiye genelinde dereceye giren yetkili servislere başarı ödülleri de takdim edildi. Performans ve kıdem başlıklarında dereceye giren yetkili servisler ödüllerini DemirDöküm yöneticilerinden aldı.

Önceki İçerikDanfoss Türkiye İklimlendirme Çözümleri, iş ortaklarıyla 2023 Yılı bir araya geldi
Sonraki İçerikForm Endüstri Ürünleri, ISH Frankfurt Fuarı’nda yoğun ilgi gördü