Daikin Türkiye, iklimlendirme laboratuvarları ile mesleki eğitimi desteklemeye devam ediyor

 

İklimlendirme sektörünün öncü markası Daikin, gençlerin eğitimini desteklemeye açtığı iklimlendirme laboratuvarları ile devam ediyor. Daha önce gençlerin eğitimine katkıda bulunmak, iklim değişikliği ve sürdürülebilirlik bilincini yaygınlaştırmak amacıyla İstanbul ve İzmir’de 2 adet mesleki ve teknik Anadolu lisesinde laboratuvar açan Daikin Türkiye, şimdi de Manisa Celal Bayar Üniversitesi’nde kurulan iklimlendirme laboratuvarının resmi açılışını gerçekleştirdi.

 

 

İklimlendirme sektörünün öncü markası Daikin Türkiye; iklimlendirme sektörüne sunduğu yeniliklerle büyümesine devam ederken, aynı zamanda eğitim konusundaki çalışmalarını da sürdürüyor. Hem sektöre hem de geleceğin profesyonelleri olan öğrencilere yönelik çeşitli eğitimler sunan şirket; mesleki eğitim veren okullara da bu kapsamda destekte bulunuyor. F25 stratejileri kapsamında 2025 yılına kadar en az 5 yeni iklimlendirme laboratuvarı kurma hedefi belirleyen Daikin Türkiye; daha önce İstanbul’da Pendik Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde ısıtma ve soğutma olarak 2 adet ve İzmir Aliağa Habaş Hamdi Başaran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde de 1 adet Daikin laboratuvarı kurdu.

 

Meslek ve Anadolu liselerinin yanı sıra Manisa Celal Bayar Üniversitesi’nde de iklimlendirme laboratuvarı kuran Daikin Türkiye, her yaş grubundan öğrencinin iklimlendirme sektöründeki mesleki yetkinliklerini son teknolojileri deneyimleyerek geliştirmesini hedefliyor.

 

28 Aralık 2022 tarihinde gerçekleştirilen Manisa Celal Bayar Üniversitesi Hasan Ferdi Turgutlu Teknoloji Fakültesi’nde yer alan iklimlendirme laboratuvarının resmi açılışına, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet ATAÇ ile Daikin Türkiye Genel Müdür Yardımıcısı Tuncer Gülsaran ve Satış Sonrası Hizmetler Departman Müdürü Alper Bulca katılım gösterdi.

 

Daikin Türkiye’nin mesleki eğitime verdiği önem ile ilgili Daikin Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Tuncer Gülsaran: “Daikin olarak eğitime çok önem veriyoruz ve bu kapsamda gerek Daikin Global Trainee gibi işe alım programlarımız kapsamında gerekse Daikin Akademi ile hem sektöre yönelik hem öğrencilere yönelik eğitimler sunuyoruz. İklimlendirme sektörünün de gelişimine katkıda bulunmak amacıyla; mesleki eğitim konusunda üzerimize düşeni yapmaya gayret ediyoruz. Amacımız geleceğin profesyonelleri olan gençlerimizin Daikin iklimlendirme laboratuvarları ile görerek, deneyimleyerek bu alanda son teknolojilerle eğitim alabilmeleri.”

 

Eğitimlerle iklimlendirme sektörünün gelişimine destek olunuyor

 

İklimlendirme sektörünün değişim ve gelişimine katkıda bulunmayı amaç edinen Daikin Türkiye; ‘Eğitim gücümüz ve değerimizdir’ mottosuyla hareket eden Daikin Akademi ile, kurulduğundan bu yana sektöre yönelik 425.265 insan*saat eğitim verdi.

 

Aynı zamanda Türkiye’de, Avrupa’nın İlk İklimlendirme Teknolojileri Deneyim Merkezi’ne sahip olan şirket; ürünler ve teknolojilerin etkin bir şekilde sergilendiği merkezde 2015 yılından beri yaklaşık 15 bin ziyaretçi ağırladı. Merkezin ilk ziyaretçileri ise geleceğin profesyonelleri olarak görülen Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği öğrencileri ile İstanbul Kültür Üniversitesi İklimlendirme ve Soğutma Teknolojileri Bölümü öğrencileri oldu.

 

Daikin Türkiye öğrenciler için olduğu kadar eğiticinin eğitimine de önem veriyor. Milli Eğitim Bakanlığı ile işbirliği yaparak, MEB eğitmenlerine yönelik “Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Programı” kapsamında teknik eğitimler veriyor ve bu doğrultuda 71 eğitmene 1.846 insan*saat eğitim verildi. Aynı zamanda eğitim materyallerine de katkıda bulunan şirket; Milli Eğitim iklimlendirme kitaplarına da teknik içerik desteği veriyor.

 

 

Önceki İçerik15. SolarEX İstanbul, solar sektöründe milyonlarca dolarlık yatırımlara ev sahipliği yapacak
Sonraki İçerikAyfer Altun, Danfoss Türkiye İklimlendirme Çözümleri Satış Direktörü olarak atandı