Bosch Termoteknik Satış Genel Müdürü Kıvanç ARMAN

 

İhracatın Türkiye ekonomisi açısından dış ticaret dengesini sağlanmasının yanı sıra istihdam ve üretimin artması bakımından da çok önemli olduğunu biliyoruz”

 

“Bosch Termoteknik Manisa fabrikamız, üretim ve Ar-Ge açısından olduğu gibi ihracat bakımından da önemli bir üs konumunda bulunuyor. Üretim, Ar-Ge ve ihracat gücümüzle Türkiye’de sektörümüzün büyümesine katkı sunuyoruz. Her yıl 800.000’i aşkın kombi üreterek, ülkemiz ve dünyada binlerce aileye ısıtma konforu sağlıyoruz.

 

Manisa’da ürettiğimiz ürünlerin yüzde 75-80’ini ihraç ediyoruz. En önemli ihracat pazarlarımızın başında Avrupa Birliği ülkeleri ve İngiltere geliyor. Bu ülkelerle birlikte Kafkaslar, Orta Doğu, Körfez Bölgesi, Latin Amerika ve Uzak Doğu’daki toplam 41 ülkeye ‘Made in Türkiye’ ibareli ürünlerimizi gönderiyoruz. 2021 yılında 300 milyon euronun üzerinde ihracat gerçekleştirdik. En fazla ihracat yapan firmaların ödüllendirildiği TİM 2021 İhracat Şampiyonları Ödülleri’nde “İklimlendirme Sanayii Sektör Birincisi” olarak bu yıl da kürsüye çıktık ve ihracat şampiyonu konumumuzu biraz daha perçinledik. Sürekli artan ihracat rakamımızla aynı zamanda Türkiye’nin en büyük ihracatçıları arasında 56. Sırada yer alıyoruz.

 

İhracatın Türkiye ekonomisi açısından dış ticaret dengesini sağlanmasının yanı sıra istihdam ve üretimin artması bakımından da çok önemli olduğunu biliyoruz. Bu bağlamda, Manisa fabrikamızın güçlü tedarik ve üretim hacmiyle sektörümüze katma değer sağlayan ve her koşulda sürdürülebilir bir ihracat gerçekleştiriyoruz. Ülkemizin ithalat-ihracat dengesine pozitif katkı sağlamaktan gurur duyuyoruz. Her yıl ihraç pazarlarımıza yeni ülkeler ekleyerek, dünyadaki pazar payımızı artırmak için çalışmaya devam ediyoruz. 2023 yılında da temel hedeflerimizden biri, ihracat ürün gamı ve satış ağımızı genişletmek olacak.”

 

 

Önceki İçerik“Her yıl ciro hedeflerimizdeki başarılarla paralel gelişen ihracat başarımız da katlanarak artıyor”
Sonraki İçerikGalataport İstanbul’a Daikin imzası