COPA’ya MESS’ten iş güvenliği ödülü

 

COPA, bu yıl yedincisi düzenlenen Türkiye’nin iş sağlığı ve güvenliği alanındaki öncü yarışması “MESS İş Güvenliğinin Yıldızları”nda“Güvenli Anlat – Oyunlaştırılmış Eğitim” projesi ile“Eğitim ve İletişimde Yenilikçiler” kategorisinde birincilik ödülü kazandı.

 

Türkiye’nin en kapsamlı iş sağlığı ve güvenliği (İSG) ödül organizasyonlarından MESS İş Güvenliğinin Yıldızları Ödülleri sahiplerini buldu. COPA, hayata geçirdiği Güvenli Anlat – Oyunlaştırılmış Eğitim projesi ile MESS İş Güvenliğinin Yıldızları’nda Eğitim ve İletişimde Yenilikçiler kategorisinde birincilik ödülünün sahibi oldu.

 

COPA’nın Bursa’daki fabrikasında yer alan mavi yaka çalışanlarının katılımıyla gerçekleştirilen projede; COPA çalışanlarının yarışırken hem eğleneceği hem de öğreneceği oyunlaştırılmış eğitim tekniğinin kullanıldığı bir oyun hazırlandı. Tabu oyunundan esinlenerek hazırlanan oyun kartlarında, işyerinde sıkça kullanılan terimlere ve iş güvenliği tanımlarına yer verildi. İkişer kişilik ekipler halinde oynanan oyunda, belirli bir zaman içinde ekip üyelerinin birbirine karttaki yasaklı kelimeleri kullanmadan, anahtar kelimeyi anlatması istendi.

 

Güvenli Anlat – Oyunlaştırılmış Eğitim projesi ile birlikte COPA çalışanlarının; ekip çalışması ve ekip içi iletişim konularında farkındalığının artması, iş güvenliği tanımlarının akılda kalmasıve iş güvenliği faaliyetlerine katılımın artması hedeflendi.

Önceki İçerikMetreküp pazarlığında mutlu son: Baymak Kombi
Sonraki İçerikDaikin, Ar-Ge yatırımları ile geleceği kurguluyor