Özel ve kamu projelerinde Pa-Flex Kauçuk tercihi

Yılın son günlerine yaklaştığımız bugünlerde yurt dışında olduğu kadar yurt içinde de saygın, elit projelerde yer alma gayretinde olduklarını açıklayan Pa-Flex Kauçuk, yeni proje ve referanslarına ilişkin aşağıdaki bilgilendirmelerde bulundu;

“Özel teşebbüslerden kamu projelerine, otel ve konut projelerinden hastane yatırımlarına geniş bir yelpazede ürünlerimizle var oluyoruz. Pa-Flex marka elastomerik kauçuk levha ve boru ve de yardımcı ürünlerimizle yer aldığımız en yeni sağlık yatırımı Yozgat’da yapımı devam eden Yozgat Yerköy Devlet Hastanesi projesidir. 100 yatak kapasiteli tasarlanan hastane, hasta ve hasta yakınlarının mahremiyetini, konforunu ön planda tutan nitelikli hasta odaları, uluslararası standartlarda tam donanımlı ameliyathaneleri, yoğun bakım ünitesi ile ilçenin sağlıkta sorunlarına çözüm olacak, ihtiyaçlarını karşılayacak. Bir blok halinde inşa edilen Yerköy Devlet Hastanesi’nde, 66 adet nitelikli hasta odası olması planlanıyor. Bunun 35’i tek yataklı, 31’i iki yataklı olacak. Tamamlandığında 5 ameliyathane hizmet verecek, her branştan 38 poliklinikte hasta kabulü yapılacak. Yoğun bakım ünitesinde 14 yatak yer alması planlandı. Diyaliz ünitesi, yanık ünitesi gibi özellikli hizmet birimleri ilçenin bu alandaki ihtiyaçlarına cevap verecek. Diyaliz ünitesi 15 yatak, yanık ünitesi 2 yatakla hizmet verecek. 3 poliklinikte hasta kabulü yapacak acil serviste ise 20 müşahede yatağı yer alacak olan hastanenin merkezi ısıtma-soğutma tesisat borularında Pa-Flex yırtılma, darbelere ve ısıya dayanımlı, yoğuşma önleyici ve ideal ısı iletkenliği ile ısı yalıtımı sağlayan ve enerji sarfiyatını minimize eden kauçuk boruları tercih edilmiştir.

Özel projelerde İstanbul da yapımı nerdeyse tamamlanan Dört Mevsim Villaları’nda yine kauçuk boru ürünlerimiz tercih edilirken, İstanbul Bahçelievler’de Elmas Kule projesinde de boru ve levha ürünlerimiz kullanılmıştır. Ofis/atölye projesi olarak tasarlanan Elmas Kule yaklaşık 3.300 m2 alan üzerine 15 katlı ve 60 daireli olup, Yenibosna Kuyumcukent’e 500 metre, metro ve metrobüse de yine 250 metre mesafede konumlanmıştır. Doğal afetler için hazırlanan yönetmeliklere uygun şekilde, ileri teknolojili yapılandırma sistemleriyle tasarlanmış olan Elmas Kule’de, olası bir yangın ihtimaline karşı alev almaz nitelikte dış cephe malzemeleri kullanıyor, erken haber alma, sesli anons, otomatik yağmurlama, duman atma ve yazılımla işleyen mekanik basınçlandırma gibi sistemlerle, mevcut standartların ötesinde bir koruma sağlanmakta.”

Önceki İçerikManici Kasrı Otel’de NIBE ısı pompaları tercih edildi
Sonraki İçerikDizayn Korige sarmal Borular