İSİB, Avustralya ARBS 2022 Fuarı’na milli katılım organizasyonu düzenledi

İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB), 16-18Ağustos tarihleri arasında Avusturalya’nınMelbourne şehrinde gerçekleştirilen ARBS 2022 Fuarı’na milli katılım organizasyonu gerçekleştirdi. Avusturalya’nın tek iklimlendirme sektörü fuarı olan ARBS 2022 bu sene, ulusal ve uluslararası üreticiler, distribütörler ve acentelerden oluşan 250’den fazla katılımcı ile 7.000’den fazla ziyaretçiyi ağırladı.

İSİB’i temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Şanal ile Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Metin Duruk’un katıldığı fuara Milli Katılım kapsamında Türkiye’den 8 firma iştirak etti.

 

Türkiye Cumhuriyeti Melbourne Başkonsolosu Arif Eser Torun ve Sidney Ticaret Ateşesi Yavuz Gökçayır İSİB standını ziyaret ederek fuar katılımcılarından bilgiler aldı. Fuarda ayrıca Avustralya’da yerleşik Australian Institute of Refrigeration, Air Conditioning and Heating (AİRAH) derneği CEO’su ile bir görüşme yapılarak Türkiye ve Avusturalya arasındaki işbirliği ve tanıtım faaliyetleri konusunda bilgi alışverişinde bulunuldu.

 

Bu sene 12’sinin gerçekleştirildiği ARBS 2022 Fuarı’nın klima, soğutma, bina ekipmanları alanında pek çok ürünün sergilendiğini ifade eden İSİB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Metin Duruk, şunları söyledi: “Avusturalya sektörümüzün hedef pazarlarımızdan olan önemli bir ülke.2016 yılında bu yana yaptırdığımız araştırmalar, sektörün önde gelen temsilcileri ve kanaat önderleri ile yaptığımız görüşmeler ve katıldığımız fuarlar ile etkin bir pazarlama ve iletişim faaliyeti içerisindeyiz. Bu seneki fuara İSİB’in milli katılım organizasyon kapsamında 8 firma katıldı. Ayrıca Turkquality destek programında bir, iki firmamız ise temsilcilik ve bayilik üzerinden fuara iştirak ettiler. Çinli firmaların katılamadığı bu fuarda Türkiye İklimlendirme Sektörü adına etkin bir tanıtım yaptı. Görüşmeler ve başlatılan işbirlikleri ile var olan ihracatımızın artacağına eminiz. Pazarın üst kalite ürün istemesi Türkiye için büyük avantaj. Avusturalya için tanıtımlarımıza devam edip 2023 ISK-Sodeks fuarımıza alım heyeti getirmeyi hedefliyoruz.”

Önceki İçerikArmatür sektöründe hedef 4 milyar dolar ihracat
Sonraki İçerikİSİB, Balkan ülkelerinden 30 firmayı Türkiye’deki iş insanları ile buluşturdu