Yurt dışındaki prestijli projeler de “Daikin” diyor

 

İklimlendirme sektöründe geniş ürün gamının yanı sıra efektif çözümleriyle de dikkat çeken Daikin, uluslararası projelerin de tercihi oluyor. Türkmenistan’ın başkenti Aşkabat kentinde yapılan içinde konutların da olduğu kentin en büyük alışveriş ve eğlence merkezi Medeni Dinc Mall’ün de tercihi Daikin ürünleri oldu. Bu büyük projenin iklimlendirme çözümlerini bütünsel olarak gerçekleştiren Daikin, önemli bir başarıya daha imza atmış oldu. Toplam 240 bin metrekareye yayılan alışveriş, yeme içme, ofis ve konut alanlarını kapsayan 17 binadan oluşan proje için eksiksiz bir HVAC çözümü sağlandı. Projede 16 adet EWAD-T-C Screw kompresör Chiller, 72 adet Klima Santrali, 660 adet FWV serisi Döşeme Tip Fan Coil ve 1467 adet de FWA serisi Gizli Tavan Tip Fan Coil kullanılarak mekanların konfor ve tasarruf oranı en üst düzeye ulaştırıldı.

Yüksek teknolojiye sahip geniş ürün gamıyla bugüne kadar birçok büyük projenin iklimlendirme çözüm ortağı olan Daikin, uluslararası arenadaki önemli projelerde de ilk sırada yer almaya devam ediyor. Çevreci, üstün teknolojili ve tasarruf sağlayıcı özelliklerinin yanı sıra yaygın servis ağıyla da dikkat çeken Daikin, bu kez de Türkmenistan’ın başkenti Aşkabat’ın en büyük alışveriş ve eğlence merkezi olarak tasarlanan, karma kullanımlı bir kompleks olan Medeni Dinc Mall için eksiksiz bir HVAC çözümü sağlayarak sektördeki başarısının altını çizdi.

Mağazalar, barlar, restoranlar ve kafelerin yanı sıra ofis alanları ve konutların yer aldığı Medeni Dinc Mall, 240 bin metrekare alana yayılmış yüzlerce odaya sahip 17 binadan oluşuyor. Toplam soğutma kapasitesi 27.000 kW’a ulaşan proje için 16 adet EWAD-T-C Screw kompresör chiller, 72 adet Klima Santrali, 660 adet FWV serisi döşeme tip Fan Coil ve 1467 adet de FWA serisi gizli tavan Fan Coil kullanılarak mekanların konfor ve tasarruf oranı en üst düzeye ulaştırıldı. Böylesine önemli bir projede Daikin ürünlerinin tercih edilmesindeyse Türkmenistan’daki servis ağının iyi çalışması, büyük ölçekli projelerde Daikin ürünlerinin çok iyi randıman vermesi başlıca etkenler oldu. Türkmenistan’ın en önemli mimar ve tasarımcılarının elinden çıkan projeye danışmanlık görevi de yapan Daikin; uluslararası başarılarını sürdürmek için çalışmalarına devam edecek.

 

EWAD-T-C vidalı kompresörlü soğutma grubu

 

Kompakt bir yapıya sahip olan ürün, daha az yer kaplıyor olması nedeniyle tercih nedeni oluyor. Endüstriyel tesisler, hastaneler ve karma projelerde kullanılıyor. Cihaz, yüksek sezonsal verimliliğe sahip olduğu için işletme maliyetlerinde avantaj sağlıyor.

 

Klima santrali

 

Projede taze havanın karşılanması ve yaşam alanlarının iklimlendirmesi için ihtiyaca göre üretilmiş 72 adet Daikin Klima Santralini tercih edildi. Daikin Klima Santralleri güçlü Eurovent değerleri ve yılların tecrübesi ile projeciler, danışmanlar ve son kullanıcılar için güven veriyor. Ürün, endüstriyel tesisler, hastane ve karma projelerin havalandırma ihtiyaçlarında esnek çözümler sağlıyor.

 

FWV Serisi döşeme tip fan coil

 

Hastaneler, ofisler ve karma projeler için ideal çözümler üreten model, şık ve dekoratif tasarımı ile benzerlerinden ayrışıyor. Ürünün kapasite aralığı. 1.10-6.0 kW arasında bir soğutma kapasitesi sunuyor.

 

FWA Serisi gizli tavan tip fan coil

 

Hastane, ofis ve karma projler için iyi bir çözüm olan cihaz, yüksek stok sayısı sayesinde ihtiyaç olduğunda hızlıca temin edilebiliyor. 1.9-10.8 kW geniş kapasite aralığı, yüksek stok avantajı ve bakım kolaylığı gibi özellikler cihazın seçiminde belirleyici oluyor.

 

 

Önceki İçerikMasdaf, içme suyu arıtma tesisleri için sürdürülebilir çözümler sunuyor
Sonraki İçerikİzocam, 2022’de fark yaratan projelerle adından söz ettirecek