Pa-Flex, yeni yılda yeni projelerde

Pa- Flex Kauçuk’un geçtiğimiz haftalarda ürünleriyle yer aldığı projelerden biri de Ankara Atılım Üniversitesi Tıp ve Sağlık Bilimleri Fakültesi Ar-Ge binasıydı. Eğitim alanında değerli bir yatırım olan projeye, elastomerik kauçuk levha ve boru ürünleriyle Pa-Flex Kauçuk katkı sağladı. Havalandırma kanallarında darbe ve yırtılmalara dayanımlı levha tipi, ısıtma-soğutma ve tesisat borularında da yüksek buhar difüzyon direncine sahip yalıtım boru tipi ürünler tercih edildi.

Toplam 27.448,19 m² inşaat alanında yapılacak olan bina tamamlandığında, 295 kişilik bir konferans salonuna, 100 ofise, 3.578 m² alanda kurulu 36 laboratuvara ve 140 araç kapasiteli bir otoparka sahip olacak. Yapıda ayrıca 780 m² büyüklüğünde bir kafeterya, 1.785 m² büyüklüğünde ve 1214 kişilik 10 amfi, çalışma alanları ve okuma salonu yer alacak.

Firma tarafından konuyla ilgili yapılan açıklama ise şöyle: “Yurt içinde olduğu kadar yurt dışında da tanınan ve tercih edilen bir marka haline gelmiş olmak gelişmemizin bir işaretidir. Yurt dışında kauçuk levha ve borularımızın kullanılmış olduğu projelerden biri de Arnavutluk’ta inşaa edilen Arena Marriott Hotel projesidir. Proje kule ve stadyumdan oluşan bir kompleks projesi. İnşaatın tamamlanmasının ardından kompleksin kule bölümü, dünyanın en tanınmış otel zincirlerinden biri olan Marriott International’a ev sahipliği yapacak. 140 metre yüksekliğinde, 24 katlı olarak planlanan otel, Arnavutluk’un en yüksek binası olacak. Alanın hemen üzerinde lüks bir oda katı, stadyumun VIP ağırlama alanı ve misafirler için diğer hizmetler ile büyük bir ortak restorandan oluşan projenin  yaklaşık 159 odası, SPA, konferans salonları, fitness vb. alanları da olacak.”

Önceki İçerikİzocam, 2022’de fark yaratan projelerle adından söz ettirecek
Sonraki İçerikAlarko’dan su teminine yeni çözüm: Güneş enerjili dalgıç pompa 4TG Serisi