Pimtaş Plastik 3. çeyrekte 2022 hedeflerini belirliyor

Pimtaş Plastik, 2022 gelirleri içinde ihracatın payını yüzde 60 seviyesine çıkarmayı planlıyor

Boru, kaplin, ek parça ve vana ana ürün gruplarında toplam 12 bin çeşit ürünü ülkemizin tamamına ve 106 ülkeye ulaştıran şirket, 2022 yılında hedeflerini belirledi.

2021 yılında makine yatırımlarımıza devam ettik. Büyüme ve operasyonel iş süreçlerinin geliştirilmesi hedeflerine ulaşma yolunda makine ve ekipman yatırımlarına devam edeceğiz. Hızlı ve verimli büyüyen, dünyada her bölgeye satış yapabilen ve ülkemize döviz girdisi sağlayan bir şirket olan Pimtaş Plastik İnsan Kaynakları ve Bilişim Teknolojilerine odaklandı. Plastik sektöründe geleneksel satış kanallarının yanında dijital satış kanallarını da ekleyen şirket, satış ve tahsilat tarafında da dijital çözümleri müşterilerine sunuyor.

2022 yılında da yeni ürünlerini pazara sunacağını açıklıyor

2021 yılında faaliyet alanlarına evlerde ve işyerlerinde su tasarrufu sağlayan Su Perlatörü geliştirerek piyasaya sunan şirket,   kullanıcılarından olumlu geri bildirimler aldı. Dünyanın en çok ihtiyacı olan suyu bilinçli ve tasarruflu kullanma yolunda çalışmalara devam etmekte hedeflerimiz arasında. Teknoloji ve bilişim alanında projeler gerçekleştirildi. Tarımsal faaliyetlere yönelik süreçleri yalınlaştıran projeler üzerindeki çalışmalarımız tamamlandı ve çiftçiden son tüketiciye kadar olan süreçleri en aza indirerek bir yazılım geliştiren şirket, değer ve verimlilik yaratarak, lojistik, operasyon ve zaman olarak, son raf ömrü olan ürünleri çiftçiden alıp, son tüketiciye ulaştırmaya başladı. Yeni nesil iş modelini Türkiye’de ilk biz başlattık ve yaygınlaştırılması için gerekli çalışmaları yapıyoruz. Sistemi farklı ülkelere de entegre etmeyi düşünüyoruz. 2022 yılında yatırımlara devam edeceğiz.

“Ar-Ge’de çalışan sayısını 40’a çıkaracağız”

Yükselen teknolojiye ayak uydurmak ve çevreci ürünler üretmek için Ar-Ge çalışmalarını üniversitelerle işbirliği içerisinde yürütüyoruz. Pimtaş olarak sürekli yeni ürün geliştirme çalışmaları yapıyoruz. Ar-Ge’de çalışan sayısını 40’a çıkarmayı hedefliyoruz. PİMARGE  yeni ürün geliştirilmesi ve mevcut ürünlerin iyileştirilmesi noktasında değer yaratmaya devam edecek.

Önceki İçerikE.C.A.yoğuşmalı kombi alana market çeki hediye
Sonraki İçerikSystemair Dubai’nin havasını değiştiriyor