Doğu İklimlendirme, ISH Digital’da da yerini aldı

Binlerce ziyaretçinin katıldığı, Avrupa’nın en prestijli fuarı olan ISH, bu yıl Covid-19 sebebiyle 22-26 Mart tarihleri arasında ISH Digital adı altında online olarak gerçekleşti. Büyük ilgi gören platform bir yıl boyunca ziyaretçilerine açık olacak.

Doğu İklimlendirme 2013 yılından beri düzenli olarak katıldığı bu fuara dijital ortamda da katılarak, Ecodesign direktiflerine uygun üretmiş olduğu ürün gamını ziyaretçilerinin beğenisine sundu. Sergilediği ürünlerin içinde 270-850 m3/h debi aralığında, 4 farklı kapasitede ürettiği Four Home, ev tipi ısı geri kazanım cihazları da yer aldı. Son teknoloji kablosuz kumanda ve sensör alt yapısına sahip bu ürünler, Avrupa pazarında her geçen gün daha fazla talep görüyor. Doğu İklimlendirme, bu ürünleri hem kendi markası olan Four Seasons® markası hem de Avrupa’nın seçkin markalarına OEM olarak üretiyor.

Isı geri kazanım cihazları grubundan sergide yerini alan bir başka ürün de RTER-rotorlu ısı geri kazanım cihazlarıydı. %80’nin üzerinde ısıl verime sahip cihazın öne çıkan başlıca özellikleri, ErP 2018 uyumluluğu, tüm haberleşme protokollerine açık tak çalıştır otomasyonu, standart bir cihaz ile hem dikey hem de yatay yönde hava dağıtım kanallarına bağlanabilmesi.

Four-Ecrh çatı tipi paket klima üniteleri de sergilendi

Sergide yer alan bir diğer üründe, en çok tıklanan ürünlerinden Four-Ecrh çatı tipi paket klima üniteleri oldu. Mahallerin ısıtma, soğutma ihtiyacına göre 8 farklı modelde ve 30-180 kW kapasite aralığında üretimi gerçekleştirilen, ErP 2021 regülasyonuna tam uyumlu, en az % 73 ısıl verimliliğe sahip, tamburlu ısı/enerji geri kazanım eşanjörü ile taze hava ve dönüş havası arasında atık ısının geri kazanımını sağlayarak yüksek enerji verimliliklerine ulaşan Four-Ecrh, fuarda dikkat çekti.

Firmanın dış pazarlar iş geliştirme müdürü Zihni Işık, Doğu’nun güçlü Ar-Ge ekibi, tecrübeli ihracat departmanı ve geniş ürün gamı ile bu yılın da özellikle Avrupa pazarındaki ihracat cirosunu ciddi oranda arttırdıklarını, 2021 yılında ihracat cirosunun, toplam ciroya oranının minimum %50 olmasını hedeflediklerini belirtti.

Önceki İçerikDanfoss 2020’den güçlü çıktı ve 2021’de büyüme bekliyor
Sonraki İçerikDoğu İklimlendirme, gelişim ve büyüme odaklı bakış açısı ile kadrosunu güçlendiriyor