“En Çok Ülkeye İhracat Yapan Firma” birincilik ödülü SMS-TORK’un oldu

İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB) tarafından her yıl düzenlenen ihracat ödül töreninde bu yılda ödüller sahiplerine ulaştı. 2019 yılında başarı gösteren ihracatçılar, 17 farklı kategoride değerlendirilip, ihracat başarısı gösteren firmalara ödülleri takdim edildi.

TORK “En Çok Ülkeye İhracat Yapan Firma” kategorisinde birincilik ödülünün sahibi oldu. Ödülü SMS-TORK Satış ve Pazarlama Müdürü Ömer Kaya İSİB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Şanal’dan aldı.

SMS TORK, 1985 yılında TORK markası ile sektöründe hizmete vermeye başladı. Ülkemizde ilk yerli solenoid vana, pnömatik aktüatör, pnömatik pistonlu vana, patlaç valf ve elektrikli aktüatör imalatı yapıyor. 2017 yılında ikinci markası VARNASAN’ı da kendi bünyesine katarak vana imalatına başladı. TORK ve VARNASAN markalarıyla, akışkan kontrolündeki gücümüzü arttırmaya devam ediyor. İmalatını Dilovası’ndaki 4000 metrekare kapalı alan üzerine kurulu tesislerinde gerçekleştiren TORK, bünyesinde bulunan Ar-Ge ekibi ile tasarım ve üretimini gerçekleştirdiği %100 yerli ürünler ile müşterilerine çözüm üretiyor. Türkiye’den akışkan kontrol teknolojileri alanında bir dünya markası çıkarmayı hedefleyen TORK, ekibi bu alandaki çalışmalarını büyük bir heyecan ile sürdürüyor.

Önceki İçerikODE Yalıtım’ın ihracattaki başarısı ödüle layık görüldü
Sonraki İçerik  Systemair HSK, sektöründe Türkiye’nin en çok ihracat yapan 3. şirketi oldu