Çimtaş’ta Aldağ klima santralleri tercih edildi

ENKA’ya bağlı olarak kurulan Çimtaş, Türkiye’de 6 ve Çin’de 1 olmak üzere 7 ayrı tesiste; yapısal, basınçlı kap, boru ve tesis mühendisliği alanında yıllık 320.000 tonluk üretim kapasitesiyle faaliyet gösteriyor.

Çimtaş’ın Bursa’da 5.000 m² kapalı alana sahip, otomatik plaka/profil kumlama ve astar boyama hattı, Türkiye’deki ilk ve tek AISC 420-10 / SSPC-QP 3 Sertifikası’na sahip boyahanesi olarak özel bir öneme sahip. Robotik kumlama olanaklarına sahip boyahanenin havalandırma ve ısıtmalı boya holleri bulunuyor.

Çimtaş’ın geniş ve esnek kapasiteli üretim tesisinin yüksek teknolojiye sahip boyahanesinde havalandırma, iklimlendirmeyi Aldağ klima santralleri sağlayacak. Aldağ’ın Çimtaş için ürettiği, ısı geri kazanımlı, yıkama üniteli, doğal gaz brülörlü, exproof fan ve motorlu klima santrallerinin tüm gövde iç yüzeyleri tamamen düzgün, pürüzsüz, yıkama ve silme temizliklerine uygundur; hiçbir şekilde kaynaklı birleştirme bulunmuyor. Isı geri kazanımı hücresi, %100 taze hava ile çalışma özelliğine sahip, klima santralinin içerisinde bulunan sorption rotoru hem duyulur hem de gizli ısı transferi sayesinde yaz şartlarında nem alma, kış şartlarında nemlendirme ihtiyacını büyük oranda ortadan kaldırarak dört mevsim enerji tasarrufu sağlar.

Aldağ, iklimlendirmenin konfor tarafında olduğu kadar endüstri segmentinde de başarılı uygulamalara imza atıyor.

Önceki İçerikİzmir-Bornova öğrenci yurdunda CIAT ve Aldağ markaları tercih edildi
Sonraki İçerikSeaPearl Ataköy Jumeirah Otel ve Residence Projesi’ne Daikin imzası