Daikin ZEAS, gıda soğutmanın ezberini bozuyor

 

 

Endüstriyel soğutma alanında ZEAS ve Technoblock markalarıyla Türkiye pazarına 4 yıl önce giriş yapan Daikin Türkiye, bu sektörde de liderliği hedefliyor. Teknolojik kalite ve tasarrufun buluştuğu ZEAS, geleneksel soğutma ekipmanlarına göre yüzde 15 ila yüzde 40 arası enerji tasarrufu sağlıyor. Hem taze muhafaza hem de donmuş muhafaza uygulamaları için tek tip üniteye ihtiyaç duyan ürün, yüksek enerji tasarrufu sağlayan teknolojisiyle işletme maliyetlerini önemli ölçüde azaltıyor.

 

İklimlendirmenin Japon devi Daikin, bir süre önce girdiği endüstriyel soğutma pazarında da iddiasını ortaya koyuyor. Zanotti, Technoblock, AHT ve Tewis gibi endüstriyel soğutma sektörünün dünyaca ünlü markalarını satın almalarla bünyesine katan Daikin, yüksek enerji tasarrufu sunan, Daikin inverter kompresörler, soğutucu akışkan evaporasyon sıcaklığı kontrolü gibi gelişmiş teknolojilerini bu markaların know-how’ıyla birleştirerek büyük fark yaratmaya amaçlıyor.

 

Üstün teknolojili ve çevreci endüstriyel soğutma ürünleriyle market zincirleri, restoranlar, soğuk gıda firmaları, medikal alanda faaliyet gösteren şirketleri, meyve-sebze-et ve balık depolaması alanındaki girişimcileri hedefleyen Daikin Türkiye, ZEAS ve Technoblock markalı ürünleriyle sektörün yükselen yıldızı oluyor. Daikin’in Zanotti’yi satın almasının ardından markanın Technoblock isimli ürününü de şirket çatısı altına alan Daikin, bu gelişmeyle birlikte Türkiye’deki Technoblock markasının satış ve servis ağı Daikin Türkiye operasyonuna katmış oldu. Endüstriyel soğutma pazarına ZEAS kondenser üniteleri ve Technoblock markasının geniş ürün gamı ile hizmet veren Daikin Türkiye çevre dostu ve tasarruflu ürünleriyle çıtayı yükseltiyor.

 

Daikin’in Belçika üretimi ZEAS kondenser üniteleri; 95 yıllık Daikin deneyimi ile geliştirilen DC Inverter scroll kompresörleri ve ekonomizer teknolojileri ile soğutma sektöründe görülen en yüksek enerji verimliliğini sunmakta. Yüksek teknoloji ürünü ekipmanların hepsini aynı modellerinde barındıran ZEAS kondenser üniteleri, bu sayede tek tip model ile hem taze muhafaza soğuk hava depolarında, hem donmuş muhafaza soğuk hava depolarında, hem marketlerin reyon soğutmalarında, hem de gıda şoklama uygularında kullanılabilecek cihazlar olarak her uygulama için tek çözüm sunuyor.

 

ZEAS neden tercih ediliyor?

 

Teknoloji ve tasarrufun buluştuğu ZEAS, geleneksel soğutma ekipmanlarına göre yüzde 15 ila yüzde 40 arası enerji tasarrufu sağlıyor. Kompakt tasarıma sahip olan ZEAS, büyük yer tasarrufu sağlıyor, en küçük alanlarda bile kolayca kurulumu yapılabiliyor.

 

Daikin’in özel tasarımı kondenser eşanjörleri sayesinde ZEAS kondenser üniteleri gerekli kapasiteyi daha düşük boyutlarda sunabiliyor, DC kondenser fanları ve gece sessiz çalışma modu ile hem şehir içi uygulamalar için eşşiz bir çözüm sunuyor hem de enerji verimliliğini maksimum seviyeye taşıyarak elektrik tüketimini minimize ediyor. Kanal uygulaması yapılabilen kondenser fanları sayesinde ZEAS kapalı ortam yerleşimlerine olanak sağlıyor. Geniş sıcaklık aralığına sahip olan ZEAS, ekonomizer teknolojili Daikin DC Inverter scroll kompresör ise yüksek enerji verimliliği sağlıyor.

 

Daikin Inverter kompresörler ile ihtiyaca göre en az elektrik tüketimi ile soğutma çözümü sunan ZEAS üniteleri, en yüksek teknoloji ile üretilen kompresörler arasında otomatik yedekleme ve eş-yaşlandırma uygulamalarını standart olarak içerisinde barındırıyor ve minimum enerji sarfiyatına karşılık maksimum cihaz ömrü ve gıda güvenliğini garanti ediyor. ZEAS kondenser üniteleri üretim hattının birçok noktasında detaylı testlere tabi tutuluyor.

 

F-GAS Regülasyonu’na uyumlu soğutucu akışkan R-410A

 

ZEAS’da soğutucu akışkan R-410A kullanılıyor. R-410A akışkan F-Gas Regülasyonu’na uyumluluğu dışında, yüksek ısıl kapasitesi sayesinde daha düşük miktarda akışkan kullanımını ve daha düşük çaplarda boruların kullanımını mümkün hale getiriyor.

Önceki İçerikÇukurova Isı, radyant ısıtma pazarında yüzde 65’lik paya ulaştı
Sonraki İçerikDemirDöküm, Ankaralı iş ortağına hediye aracını teslim etti